یک لحظه عصبانیت جوانی را پای چوبه دار برد

پرونده نزاع مرگبار در شهرستان پاکدشت در حالی در دادگاه مطرح شد که تنها یک نفر از متهمان در زندان بسر می‌برد و اتهام قتل نیز فقط متوجه اوست.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، در این واقعه که روز 11 تیر 94 رخ داد یکی از طرفین نزاع دسته جمعی به قتل رسید. متهم به قتل پس از دستگیری و در مراحل بازجویی گفت: «با دوستم در حال بازگشت به خانه بودیم که سه نفر به علت «چشم تو چشم» شدن جلوی راه ما را گرفتند و یکدفعه درگیری پیش آمد. آنها می‌زدند و ما هم می‌زدیم تا اینکه یکی از آنها چاقویی درآورد و دوست مرا با ضرباتی زخمی کرد.»

پس از بازسازی صحنه نزاع و مشخص شدن علت اصلی قتل، دستور دستگیری متهمان صادر شد. اما فقط یکی از آنها به‌ دلیل قتل عمدی با قرار بازداشت موقت به زندان رجایی شهر انتقال یافت که دیروز صبح نخستین جلسه محاکمه متهمان برگزار شد. ابتدا متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت و در حالی که با درخواست قصاص اولیای دم روبه‌رو شده بود، گفت: من در دفاع از خودم این کار را کردم و نمی‌خواستم پسر جوان کشته شود. نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد ولی از اولیای دم و دادگاه تقاضای بخشش دارم.»

در ادامه سایر متهمان در جایگاه قرار گرفتند و به دفاع از خود پرداختند. در پایان جلسه دادگاه که به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور قاضی غفاری -مستشار دادگاه- تشکیل شده بود، قضات عامل جنایت را به قصاص محکوم کردند.
+8
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.