رهبر ایران: پوتین مرد تصمیم و عمل است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که به تهران سفر کرده با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران و حسن روحانی، همتای ایرانی خود دیدار کرده است.
 
توافق اتمی ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی و بحران سوریه از جمله محورهای اصلی گفتگوی آقای پوتین با مقام‌های ایرانی بوده است.
 
این اولین دیدار مقام‌های عالی رتبه ایران و روسیه پس از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره ایران و عدم تایید پایبندی ایران به برجام توسط دولت آمریکاست.
 
رهبر ایران در دیدار با رئیس جمهور روسیه با اشاره به همکاری دو کشور در سوریه آن را "تجربه خوب" خوانده و گفته است که "باید از تجربیات مفید سال‌های اخیر در مسائل منطقه‌ای و روابط دوجانبه، برای تحکیم و توسعه‌ی روابط بهره جست."
 
آقای خامنه‌ای "ایستادگی مشترک" دو کشور در سوریه را "پرمعنا" خوانده و گفته است که این سیاست، روسیه را "در مسائل منطقه‌ی غرب آسیا تأثیرگذار کرده است."
رهبر ایران گفته: "آقای پوتین "اهل تصمیم و عمل است."
 
آقای خامنه‌ای در این دیدار همچنین گفته تحریم‌های آمریکا را "با روشهایی از جمله حذف دلار و جایگزین کردن پول ملی، می‌توان بی‌اثر و آمریکا را منزوی" کرد.
 
آقای پوتین نیز در سخنانی ایران را "شریکی استراتژیک و "همسایه‌ای بزرگ" خوانده است.
رئیس جمهور روسیه با اشاره به توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های بزرگ جهانی گفته: "با هرگونه تغییر یک جانبه در مفاد این توافقنامه چند جانبه مخالفیم و یکجانبه‌گرایی را زیر پا گذاشتن قوانین و نظام بین‌الملل می‌دانیم."
حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در دیدار با همتای روسی خود گفته: "ما خوشحالیم که که سوای روابط دوجانبه، دو کشور نقش مهمی در صلح و ثبات منطقه دارند."
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، آقای روحانی همچنین گفته است: "تهران از حضور فعال سرمایه گذاران و بخش خصوصی روسیه برای مشارکت و همکاری در پروژه های مهم زیرساختی از جمله در بخش های صنعت و انرژی، توسعه خطوط و اتصال ریلی و کریدور شمال - جنوب استقبال می کند."
 
رئیس جمهوری روسیه در دیدار با همتای ایرانی خود به توافق هسته‌ای هم اشاره کرده است.
 
ولادیمیر پوتین در این دیدار گفته: "عدم پذیرش تعهدات بین‌المللی از سوی برخی از کشورها به هیچ وجه مورد قبول نیست و باور ما این است که برهم زدن یکجانبه برجام به هر بهانه‌ای پذیرفتنی نخواهد بود؛ از جمله توافق برجام ارتباطی با مسایل دفاعی و موشکی ایران ندارد."
 
سفر آقای پوتین به تهران برای شرکت در اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان انجام شده است.
 
این دومین نشست سه جانبه سه رئیس جمهور است و نشست قبلی سال پیش در باکو انجام شده بود.
آقای روحانی پیش از این با الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان دیدار کرده بود.
+22
رأی دهید
-36

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  بردبار - بندر ماه شهر، ایران

  به قبر پدرِ هر دوتون
  9
  36
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  روبرتو - میدلرزبرو، انگلستان

  بر پدر آدم دروغگو و کلاش لعنت. زمان شاه می گفتند کمونیستها کافر هستند و خدا را قبول ندارند اما حالا با یک دستمال ابریشمی بزرگ مجیزشونو میگن. بالاخره وقتی مرگ بر آمریکا، انگلیس، فرانسه بگن، باید یه جورائی قربون صدقه روسها و چینیها برن تا اموراتشون بگذره!
  5
  26
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  از فرمایشات گوهربار رهبر انقلاب (س) (ع) : از پوتین در سرمای زمستان و روزهای برفی برای عدالت محوری و دژمن گریزی استفاده کنید.
  7
  27
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  چلاق علی‌ خان تو که خودت عمل داری از نوع سنگین حال بگو این پوتین بی‌ شرف چی‌ میزنه و عملش چیه؟
  7
  18
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد
  ادعای دینداریشون همه دنیا رو سوراخ کرده اونوقت بزرگترین متهداشون روسیه و کره شمالی هست!!!! وقتی بیضه اسلام لای در گیر میکنه!!!!!
  3
  17
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  kamaan - تهران، ایران
  دلم و قلوه. ولادیمیر پوتین و ولاد علی‌ پوتینه ای‌‌‌
  4
  13
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  یا30ن - پارسایان، ایران
  متاسفم برای جوامع غرب!شما از قدرت شاه ترسیدید زمینه رو برای سقوطش فراهم نمودید!غافل از این بودید:که دنیا دار مکافاته!دو دستی این کشور رو کردین جولانگاه خرس ها!قشنگ هر روز صبح بجای نوازش شیر بر گونه های مهر!می توان سیلی خرس بر صورتش را دید!قشنگ می تونم از صورت های در هم کشیده و انگشت حسرت به دهن گرفته یکایک شما!بفهمم چه اشتباه فجیعی گذشتگان شما انجام داده اند!خرس بزرگ با هر بار سفر به دیار خورشید و شیر!هربار میخی بر تابوت نابودیش می زند!و این بار هم چون دفعات قبل فقط تماشاگری!این صحنه از سن تیاتر حتی اگر شصت پلهم به حسرت دهان بگیرید کاری از پیش نخواهید برد!من همیشه گفتم دنیا بین سرزمین گل و خرس از خیلی قبل تقسیم گشته است.این ها همه فقط رقص عروسک خیمه شب بازیست!
  6
  17
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  من هم بودم باید از رفیق دیرینه ام تعریف کنم.ولی بقیه ملل دنیا او را رذل ترین حیوان میشناسند
  2
  4
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.