ترامپ مشاور ستاد انتخاباتی اش که رسما متهم شده را تحقیر کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یکی از مشاوران سابق خود در مبارزات انتخاباتی سال پیش که به دروغ گفتن به ماموران اف بی آی اقرار کرده را تحقیر کرده است.
 
او جورج پاپادوپولوس که زمانی مشاور سیاست خارجی اش بود را یک "داوطلب پایین رتبه" و یک "دروغگو" توصیف کرد.
 
آقای ترامپ قبلا از آقای پاپادوپولوس به عنوان یک "مرد بی نظیر" تعریف کرده است.
جورج پاپادوپولوس ۳۰ ساله در ماه جاری در برابر اتهام دروغ گفتن به اف بی آی در ارتباط با تماس هایش با روس ها قرار به گناه کرده بود که خبر آن روز دوشنبه فاش شد.
 
دو دستیار سابق دیگر آقای ترامپ هم در نتیجه تحقیقات مربوط به مداخله ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا رسما متهم شده اند. پال مانافورت و ریک گیتس روز دوشنبه در دادگاه حاضر شدند و اتهامات خود از جمله پولشویی را رد کردند.
 
آقای ترامپ صبح سه شنبه در یک رشته توییت مجددا به حزب دمکرات حمله کرد.
او نوشت: "اخبار جعلی مشغول کار اضافه وقت است. همانطور که وکیل پال مانافورت گفت، هیچ "تبانی" در کار نبوده و رویدادهای ذکر شده مدت ها پیش از پیوستن او به کمپین اتفاق افتاده."
 
با این حال در ادعانامه علیه مانافورت و گیتس آمده است که این دو از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ در توطئه هایی برای انجام جرایم مالی دست داشتند. این دوره شامل تابستانی می شود که آقای مانافورت به عنوان مدیر انتخاباتی ستاد مبارزات انتخاباتی ترامپ کار می کرد.
 
آقای ترامپ در توییتی نوشت: "کمتر کسی یک داوطلب جوان و پایین رتبه به اسم جورج که معلوم شده دروغگوست را می شناخت..."
 
آقای پاپادوپولوس در عکسی که دونالد ترامپ در جریان نشست تیم سیاست خارجی کمپین خود در ماه مارس ۲۰۱۶ توییت کرد حضور داشت.
 
در اسناد دادگاه براساس اظهارات محققان فدرال آمده است که شهروندان روسیه برای نفوذ در کمپین ترامپ با پاپادوپولوس تماس گرفتند.
به پاپادوپولوس گفته شده بود که روس ها اطلاعاتی برای تخریب چهره کلینتون دارندبراساس متن اتهامات علیه پاپادوپولوس شهروندان روس پیشنهاد ارائه "هزاران ای میل" برای تخریب چهره هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها در انتخابات را دادند.
 
آن دیدارها دو ماه پیش از آن بود که مجموعه ای از ای میل های مرتبط با کمپین خانم کلینتون درز کرد که ادعا می شود کار هکرهای روس بود.
 
پاپادوپولوس که چند هفته پیش در برابر اتهام دروغ گفتن به ماموران اف بی آی درباره آن تماس ها اقرار به گناه کرد چند ماه است با تحقیقات همکاری می کند.
 
کاخ سفید روز سه شنبه گفت که کمپین ترامپ ای میل های پاپادوپولوس را در اختیار دادستان ویژه تحقیق قرار داده است.
 
سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفت: "پاپادوپولوس دروغ گفت و این به عهده اوست، نه کمپین."
 
او گفت که تحقیقات رابرت مولر دادستان ویژه پرونده انتخابات و روسیه "تحقیقاتی است که صادقانه بگویم بیشتر آمریکایی ها اهمیت زیادی به آن نمی دهند."
 
او افزود: "ما مطمئن هستیم که این تحقیقات به زودی به پایان می رسد."
با این حال ناظران می گویند نشانه ای از اینکه تحقیقات دادستان ویژه که بخشی از وزارت دادگستری است به زودی به پایان برسد دیده نمی شود.
 
آرون زلینسکی از دادستان هایی که تیم مولر را تشکیل می دهند در ماه جاری در جلسه دادگاه پاپادوپولوس گفت: "تحقیقاتی در ابعاد بزرگ در جریان است که این پرونده (پاپادوپولوس) بخش کوچکی از آن است."
 
در مسکو ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، در پی متهم شدن سه نفر از اعضای سابق کمپین ترامپ، آمریکا را به تمسخر گرفت.
 
او از "عکس های" دیدار اسامه بن لادن با مقام های کاخ سفید سخن گفت که ظاهرا اشاره ای به عکس های جعلی هیلاری کلینتون درحال دست دادن با رهبر سابق القاعده است.
+10
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.