مارتین لوتر: مردی که به قرون وسطی فرمان ایست داد.

+70
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  نمیدانم چرا سعی‌ میشود مارتین لوتر را فردی ضدِ کلیسا معرفی‌ کنند ، مثلا در این مقاله نیز تا حدودی چنین است در حالی‌ که او ضدِ کلیسایِ دروغین و ضدِ دینِ دروغین بود و نه ضد کلیسا و دین. مارتین لوتر با مطالعهِ عمیق در کتابِ مقدس در یافت که اوضاعِ ِ به هم ریخته اروپا به خاطرِ انجام ندادنِ فرامین و راهِ مسیح هست و دروغ‌های کلیسایِ دروغینِ زمانِ خود را رسوا کرد.
  14
  28
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۲
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان
  آیز لبن یا لوتر اشتاد که در قسمت شرقی‌ آلمان واقع شده‌، پس از نازی دیکتاتور مستقیم به دست کمونیست‌های هدایت شده‌ از شوروی یعنی‌ کمونیست‌های حاکم بر آلمان شرقی‌ افتاد و از آن پس ترویج و انجام آداب مذهبی‌ در آنجا ممنوع شد.در حال حاضر تعداد پروتستان ها( یعنی‌ کلیسای رفرم شده‌ توسط مارتین لوتر) در شهر ۲۵ هزار نفری آیز لبن فقط ۹۰۰ نفر هستند که پیرو این مذهب هستند. از مهمترین رفرم‌های مارتین لوتر چاپ انجیل به زبان آلمانی‌ که برای همه قابل فهم باشد و اعلام لغو قانون "خرید گناهان گناهکاران" توسط کلیسا بود. او برای جدائی کلیسا از دولت بود و مخالف ایمانسیپاسیون خانم‌ها و از دشمنان سرسخت یهودیان بود.
  9
  18
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  mehrdaduk - لندن، انگلستان
  خمینى نا خواسته مارتین لوتر ایران بود ، و واقعیت دین را به ایرانیان فهماند
  12
  30
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  آنچه به رواج پروتستانیسم در اروپا به کمک لوتر شتافت ایمان او نبود، بلکه حمایت مالی وسیع سلطان سلیمان قانونی از لوتر بود . شکسپیر را بخوانید تا این دوران را در یابید. اصولا ایمان همیشه مقهور دو چیز بوده است، یکی پول و دیگری زیبایی. همانطور ایمان لوتر در برابر قدرت مالی پاپ نمی توانست تاب بیاورد ، اوزون حسن آق قویونلو نیز ایمان خود را تسلیم زیبایی دختر امپراطور طرابوزون کرده بود. این حمایت مالی گسترده سلطان سلیمان قانونی از لوتران ها با هدف تضعیف موقعیت سیاسی پاپ پل سوم بود که به کمک لوتر شتافت. پاپ دارای گالیون(کشتیهای جنگی) بود که در نبرد معروف دریایی Battle of Preveza از دریادار بارباروس تو دهنی سختی نیز خورده بود . این حمایت مالی وسیع سلطان سلیمان قانونی از لوتر بواقع جوابی بود به آنچه با وساطت(بخوانید پا اندازی) جمهوری ونیز به فراهم آوردن شرایط ازدواج اوزون حسن با دختر زیباروی امپراطور ارتودوکس طرابوزون که بعدها به تشکیل دولت ترک صفویان انجامید که در نهایت زمینه ساز رواج فرقه شیعه و ایجاد اختلاف و دودستگی بین دو دولت ترک آق قویونلو و دولت ترک عثمانی را فراهم آورده بودند
  12
  5
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  جالب است اینرا هم بدانید که تندیس سلطان سلیمان قانونی بعنوان یکی از ده قانونگذار بزرگ دنیای بشریت بهمراه نه تندیس دیگر ر صحن کنگره امریکا را مزین کرده است.
  13
  5
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا::]. »مارتین لوتر از روی علاقه عبری یاد گرفته و خواسته بود که کتاب تلموت یهودی ها رو خودش بخونه که دیده بود یهودی ها کاملا دینشون رو عوضی به مسیحی ها یاد دادن و به مردم گفته بود که یهودی ها مارو حیوان 2 پا میدونن و کشتن غیر یهودی ها بزرگترین عبادت هستش. تو اروپا نوشته های واقعی مارتین لوتر رو کسی اجازه نداره بگه چون ضد یهود محسوب میشه. مارتین لوتر یه کتاب نوشته به انگلیسی اسمش اینه "یهودی ها و دروغ هایشان" این کلمه رو تو یوتوب سرچ کنید یه ویدیو در این مورد هستش. Dr. William Pierce - Talmudic Judaism
  3
  3
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  امیدپور جلال::تمام ادیان در جهت تحمیق مردم برای استفاده سران ادیان بوجود آمده وادامه دارد.
  6
  2
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  تصحیح: جالب است اینرا هم بدانید که نقش برجسته سلطان سلیمان قانونی دهمین سلطان عثمانی بعنوان یکی از بیست وسه قانونگذار بزرگ دنیای بشریت صحن کنگره امریکا را مزین کرده است.
  5
  1
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.