دادستان تهران به طور تلویحی به اظهارات احمدی‌نژاد واکنش نشان داد

محمود جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، به طور تلویحی به اظهارات اخیر محمود احمدی‌‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران واکنش نشان داده است.
 
آقای جعفری دولت آبادی، امروز سه‌شنبه نهم آبان (۳۱ اکتبر) مستقیما از آقای احمدی نژاد نام نبرده ولی گفته: "برخی متهمان و جریانات سیاسی حامی آنان مدعی‌اند که قوه قضاییه در مبارزه با فساد، سیاسی عمل می‌کند؛ از نظر دادستانی تهران، در مبارزه با فساد هیچ فردی مصونیت ندارد."
 
محمود احمدی نژاد دیروز با انتشار ویدیویی از عملکرد قوه قضاییه به شدت انتقاد کرده بود. او که بارها قوه قضائیه را به برخورد سیاسی با خود و یارانش متهم کرده، در ویدیوی جدید گفته است که انتقادهایش از قوه قضائیه را "سلسله‌وار" و "قسمت به قسمت" منتشر خواهد کرد.
 
به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، دادستان تهران با انتقاد از راه‌اندازی "کمپین" در فضای مجازی از سوی این افراد گفته: "هدف از چنین اقدامی اعمال فشار بر قوه قضاییه به منظور افشای محتویات پرونده‌ها است."
 
آقای دولت آبادی همچنین گفته: "این افراد زمانی که با تعقیب قضایی مواجه می‌شوند، اقدام به جوسازی نموده و با ادعاهایی چون دادگاه علنی تشکیل دهید تا حقایق را بگوییم، مظلوم‌نمایی می‌کنند؛ در حالی که تشکیل دادگاه علنی به تشخیص محکمه رسیدگی کننده است."
این اولین باری نیست که در ماه‌های اخیر قوه قضائیه و آقای احمدی نژاد به یکدیگر حمله کرده‌اندمحمود احمدی نژاد، دیروز دوشنبه هشتم آبان، در پیام خود مصونیت و نقدناپذیری قوه قضاییه را به باد انتقاد گرفته بود.
 
رئیس جمهور سابق ایران گفته بود: "متاسفانه به بهانه‌ها و دلایل گوناگون در طی ۳۸-۳۷ سال اخیر، قوه قضائیه از نقد عمومی مردم مصون مانده است. یا جوری تبلیغ شده که مردم و صاحب نظران نتوانستند نقد کنند و یا به نحوی برخورد شده و محدودیت‌هایی ایجاد شده که باعث شده تا الان قوه قضائیه نقد نشود."
او همچنین گفته: "مقامات قضایی می‌گویند چون ما در هر حکمی، یک طرف محکوم داریم پس ناراضی زیاد می شود. این توجیه درستی نیست. بعلاوه این توهین به ملت است. یعنی ملت ایران از عدالت خوشش نمی‌آید و مخالف عدالت است و هر جایی که عدالت پیاده شود مردم مخالف آن می شوند؟"
این اولین باری نیست که در ماه‌های اخیر قوه قضائیه و آقای احمدی نژاد به یکدیگر حمله کرده‌اند.
محاکمه حمیدرضا بقایی پشت درهای بسته انتقاد محمود احمدی نژاد از قوه قضاییه را در پی داشترئیس جمهور سابق ایران، هفته پیش هم نحوه رسیدگی به پرونده آقای بقایی را نشانه "عمق وضعیت نابسامان در قوه قضاییه" خواند.
 
او گفته بود: "ظاهرا مقامات قضایی به جای خدمت به مردم از قدرت قضایی به عنوان ابزاری در خدمت اهداف شخصی خود بهره می‌گیرند. به طور علنی و بر خلاف صریح قوانین در رسانه‌ها به افراد تهمت و افترا می‌زنند ، به طور غیر قانونی پرونده می‌سازند، آنان را به بازداشت انفرادی می فرستند و تحت فشار قرار می دهند و نهایتا مخفیانه محاکمه می‌کنند."
 
این اظهارات پس از احضار علی‌اکبر جوانفکر و حمیدرضا بقایی به دادسرای فرهنگ و رسانه صورت گرفت.
حدود سه ماه پیش حمید بقایی، معاون اجرایی سابق محمود احمدی نژاد پس از حدود یک ماه بازداشت و در پی اعتصاب غذا با وثیقه ٢٠ میلیارد تومانی آزاد شد.
 
او به محض آزادی در جمع هوادارانش گفت: "نان حرام قوه قضاییه" را نخورده است."
 
آقای بقایی خطاب به مقام‌های قوه قضاییه و محافظه‌کاران مخالف آقای احمدی‌نژاد گفت: "به زودی سرنگون می‌شوید".
+4
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  با توجه بحرف های دادستان بنظر میاد که افشای محتویات پرونده بیشتر بضرر نظام ودادگستری است وکمتر بضرر باند محمدنژاد؟!؟!
  0
  2
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.