دولت ایران بدهی میلیاردی استقلال و پرسپولیس را 'تقبل می‌کند'

استقلال و پرسپولیس می‌گویند توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارند محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران گفته است که دولت پرداخت بدهی‌های میلیاردی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را تقبل می‌کند.
 
آقای نوبخت گفت که این مسئله به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده و در آنجا کارگروهی برای رسیدگی به مشکل و برآورد میزان بدهی دو باشگاه تشکیل شده است.
 
سخنگوی دولت ایران گفت "نخواهیم گذاشت که مشکلی برای این دو باشگاه در آسیا ایجاد شود."
 
باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تهران و همین طور تراکتورسازی تبریز به دلیل پرداخت نکردن بخشی از بدهی‌های خود با خطر حذف شدن از لیگ قهرمانان آسیا روبرو هستند.
 
میزان بدهی‌های پرسپولیس سه میلیارد تومان و بدهی‌های باشگاه استقلال حدود پنج میلیارد تومان برآورد شده است.
 
کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار بود شهریور ماه رأی نهایی خود را درباره تیم‌های ایرانی صادر کند، اما فدراسیون فوتبال ایران در مذاکره با مسئولان کنفدراسیون این مهلت را دوماه تمدید کرد.
 
فرصت تمدید شده دیروز دوشنبه ۳۰ اکتبر (هشت آبان) به پایان رسید اما گزارش‌ها حاکی است این مهلت دوباره هشت روز دیگر تمدید شده است.
سخنگوی دولت ایران: نخواهیم گذاشت که مشکلی برای این دو باشگاه در آسیا ایجاد شود دولت ایران در حالی وارد ماجرا شده که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس می‌گویند توان پرداخت بدهی‌های خود را ندارند.
 
به گفته مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ ایران، بدهی‌های عمده باشگاه‌ها به موضوع حق پخش برمی‌گردد "که اصلی‌ترین مشکل این باشگاه‌ها در آسیاست".
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، تعداد بدهکاران خصوصی پرسپولیس و استقلال به ترتیب ۵۰ و ۷۰ نفر اعلام شده است و "روند کسب تفاهم این دو باشگاه با شاکیان به کندی پیش می‌رود".
 
باشگاه استقلال روز یکشنبه ۷ آبان اعلام کرد که این باشگاه "در راستای پرداخت مطالبات مربیان و بازیکنان خود، در نظر دارد از طریق مذاکره با کلیه کسانی که به نحوی تاکنون موفق به اخذ مطالبات خود نشده اند، توافق و تسویه حساب نماید."
 
آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از جمله طلبکاران باشگاه استقلال هستند که به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت کرده‌اند.
 
پرونده جریمه مهدی طارمی در انتقال به باشگاه ریزه اسپور ترکیه هم از جمله پرونده‌های جنجالی پرسپولیس است.
+27
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران
  دولت حقوق اقشار کم درآمد نظیر معلمان و پرستاران و کارگرانی که 6 ماه و 8 ماه و 12 ماه در انتظار حقشان هستند را نمیپردازد و علنا میگویند پول نداریم ولی برای بدهی باشگاه هایی که اعضا و بازیکنانش خانه های میلیاردی دارند را پول دارند که بپردازد؟؟!! میدانید چرا؟؟ چون در این باشگاه ها بخور بخوری هست که حتما سبیل آقایان نوبخت های خوشبخت هم باید چرب و چیل شود!!؟؟
  1
  14
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  gozargah - ایران، ایران
  به نظر می رسه که به مسئولان نظام گفتن یکی از این تیم ها برای جنوب لبنان و دیگری برای سوریه است که رازی به پرداخت پول شده اند.
  1
  13
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  مگر این دو باشگاه دولتی نیستند؟؟؟نظام فقط در سود آنها شریک است ودر مورد هزینه آنها منت سرشان میگذارد؟!؟!
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۵:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.