یک متهم پرونده صندوق فرهنگیان «با ۵۰۰ میلیارد بدهی از ایران گریخته است»

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی می‌گوید یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان «با ۵۰۰ میلیارد بدهی٬ از ایران گریخته است».
 
جبار کوچکی‌نژاد٬ روز دوشنبه هشتم آبان این موضوع را در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایلنا بیان کرده است.
آقای کوچکی‌نژاد درباره آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان گفته است که «بیش از ۲۰ نفر» در ارتباط با این پرونده بازداشت شده و به زندان افتاده بودند که «اکنون با وثیقه بیرون آمده و متعهد شده‌اند که پول‌ها را برگردانند».
 
آن‌طور که این نماینده مجلس گفته است، این افراد در حال حاضر «در تلاش هستند به تعهدی که برای برگرداندن مبالغ داده‌اند، عمل کنند».
 
اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز مهدی نیکدل٬ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، گفته بود برخی بدهکاران بانکی این صندوق که «افرادی متمول» بوده‌اند، برای «تبدیل اموال خود به پول و پرداخت معوقات» آزاد شده‌اند.
 
با این حال به گفته جبار کوچکی‌نژاد٬ «تعدادی» از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان «از جمله آقای میم از کشور گریخته‌اند».
 
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ بدون به نام این فرد٬ اضافه کرده که وکیلِ وی٬ «قرار است ترتیبی صورت بدهد که نامبرده به کشور بازگشته و نسبت به بازگرداندن حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومانی که به او مربوط است، اقدام کند».
 
او خردادماه سال جاری نیز اعلام کرده بود که تاکنون چند متهم مرتبط با این پرونده٬ «هنگام خروج از کشور» بازگردانده شده‌اند.
 
جبار کوچکی‌نژاد با اعلام این موضوع خواستار مراقبت از متهمان این پرونده تا تعیین تکلیف آنها در دادگاه شده و افزوده بود که «تاکنون چند نفر متهم مرتبط با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را از هواپیما پایین آورده و برگردانده‌اند».
 
به گزارش ایلنا٬ کوچکی‌نژاد با اشاره به «باز» بودن این پرونده٬ احتمال داده که در صورت به دست آمدن «سرنخ‌های جدید»، افراد دیگری نیز «بازداشت [شده] و مورد بازجویی قرار گیرند».
 
او در ادامه٬ حجم تخلفات صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان را «بالا» و بیش از «۱۴ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان» اعلام کرده و افزوده که :‌«ممکن است با عیان شدن لایه‌های پنهان دیگری از اقدامات این شبکه [صندوق و شرکت‌های تابعه آن]، مبالغ دیگری به حجم تخلف افزوده شود».
 
صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از ۸۰۰ هزار عضو وابسته به وزارت آموزش و پرورش دارد و از سپرده‌های ماهیانه فرهنگیان به آنان سود سالانه پرداخت می‌کند.
 
پیشتر محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس اعلام کرده بود که تخلفات مالی صورت‌گرفته در این صندوق بین سال‌های ۸۶ تا ۹۲ و در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد رخ داده است.
 
به گفته آقای صادقی، در سال ۹۲ و هنگام تحویل صندوق به دولت روحانی مشخص شده که در فاصله زمانی سال‌های ۸۶ تا ۹۲ این صندوق «چهار هزار میلیارد تومان دارایی معدوم‌الوصول داشته است».
+84
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  amin832 - تهران، ایران

  اخه مگه پانصد میلیار یه چمدانه که بتونند باهاش فرار کنند اینا چه مردم رو ... فرض کردند . بین خودشون تقسیم کردند الان هم به ریش من و شما میخندند .اخر سر هم یکی رو میارند تو دادگاههای غیر علنیشون الکی اعدامش میکننند و بعد ختم به خیر میشه .
  0
  29
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  ملت موندن با وجود لشگر ۲۰ میلیونی پسیچ و سربازان بی نام دمسیاه اصل گیلان از نوع دودیش چطور هرچی دزد میلیاردی و اختلاسگر مثل آب خوردن جیم میزنه البته این از عجایب هفتگانه جهان که قسمت عجیب دزدی اختلاس فساد و فحشاء اش توی ام القرای جهان اسلام سر درآورده ؛ احسنت احسنت. این گمنامان امام زمان که پشه نر و از ماده رو هوا میزنن چطور جلوی این جیم ها را نمیگیرن جای تعجب داره البته شیتیل که برسه از راس تا کف رنگ قهوه ای با بوی نامتبوع از ۳۰۰۰۰ کیلومتری مشخصه .
  0
  53
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  این از صندوق فرهنگیان اون از صندوق بازشستگی و تامین اجتماعی که بوی گندش عالم و ادم را گرفته و ربیعی وزیر کار خودش را زده به کوچه علی چپ : ۱ حقوق های نامتعارف چند ده میلیونی ۲ بکارگیری کلی بازنشسته معرفی شده با حقوق ۱۰ الی ۱۵ میلیون و بیکار حضور کلی افراد الاف با سابقه ۳۵ -۳۶- ۳۷- ۳۸ و .. که بایستی بازنشسته بشن ولی الافها حقوق مفت دارن میگرن ۳- ریخت و پاش فضایی پذیرایی در دفتر مدیران بی لیاقت اعم از انواع جوجه برگ میوه های عالی و اعلا و . ...۴ - حضور و عضویت در هیات مدیره چندین شرکت با حق جلسه ۸۰۰ الی ۹۰۰ هزارتومان برای صرفا ناهار خوری و میوه خوری ۵- پاداش های اخر سال از حداقل ۵۰ میلیون الی ماء شاالله بابت مفتخوری و .. ۶- وجود مدیران حراست فاسد که فقط فکر حقوق و ۱۲۰ ساعت اضافه کار فیکس با پاداش و حق ماموریت و کباب بناب خوری توپ هستند . واقعا اقای ربیعی با این کارها اشتغال بیکاری تورم گرانی همانطور که قول دادی از عقب درست شد.
  0
  45
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  arya_japan - توکیو، ژاپن

  این هم یکی دیگر از افتخارات جمهوری اسلامی.
  0
  26
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام مسئولان نظام اسلامی در صورتیکه پول در اختیارشان باشد حتما دزدی میکنند.مسیول غیر دزد در جمهوری اسلامی وجود ندارد.چون با تعهد نظام اسلامی استخدام میشوند.
  0
  10
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران
  شک نکنید که تا سبیل سخنگوی قوه غذایی چرب نشده باشد امکان فرار نیست!! دروغ نگم الان با خاوری محشور شده است!!
  0
  11
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  نام این دزد هم در صفحه اول قرآن هم آمده,(میم) نون ذالکه
  0
  10
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.