شما واقعا فرزند کوروش کبیر بزرگ هستید ⁉️ مردم پاسخ می دهند

+90
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  این یارو با نیسان آبی رو به چسب.
  22
  14
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  فقط باید به حال این مردم گریست و افسوس خورد،اروپایا واسه یه تیم‌ دهاتی وقتی یه مدال میاره چه جشن و مراسمی بپا می‌کنن اما ملت ایران در مورد هویت خود چرند میگه.گریه کن هموطن گریه کن
  14
  100
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب ناب - یوکوهاما، ژاپن

  اینم واقعا از اون سوالها بود !! یه بار نوشتم حالا یه سی چهل سال هم ملت میرن دنبال ای چیزها!
  39
  10
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب ناب - یوکوهاما، ژاپن
  به خدا دهن بین تر و چاپلوستراز ما تو دنیا نیست!
  38
  32
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  خوشحال خیلی از مردم نگاه عاقلانه ای دارن. البته اونایی هم که به کوروش علاقه داشتن اصلا به خاطر حماقتهای نژادپرستانه و برتری جویانه نبود و یکجور حس تعلق خاطر به کسی بود که فکر میکنن افتخارات خوبی داشته. بنده هم قضاوت نمیکنم. اما این فیلم خوب و واقعیبود. امیدوارم عده ای سینه چاک هم اگر حس تعلقی دارن مقل اون آدمهایی باشه که تو این فیلم داشتن. نه اینکه عربده کشی کنن ایهالناس ما همانیم که رستم بود پهلوان. منم نوجوون بودم مثل بعضی از شماها فکر میکردم. فکر میکردم خیلی مهمه که بخشهایی از تاریخ نه چندان مستند رو بولد کنم و بهش افتخار کنم خیلی خوبه. حتی در اوایل جوونیم (حدود 20 سالگی) در تخیل این بودم که یک گروه تروریستی بر علیه مدیران ارشد نظام که مطمئن بودن دزد و ظالم هستن تشکیل بدم و اسمشو بر حسب تبلیغاتی که از کوروش در ذهنم بود بزارم ندای کوروش! میبینید! این افکار اایل جوانی یک کسی هست که بهش میگید پانتورک! الان چرا طور دیگه ای فکر میکنم؟ تورک بودنم خیلی مهم شده؟ نه. چون فکر میکنم یه چیزایی با یه چیزای دیگه همخوانی نداره و نمیخوام توپ زیرپای کسی باشم.
  56
  22
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  باباجان - لندن، انگلستان

  داستان کوروش و کشته شدنش در آذربایجان توسط تراماکیس آنا اولین بار در نوشته های هرودوت یونانی آمده. . حالا اگر سوال از من پرسیده شود می گویم که از نسل تراماکیس آنا هستم که کوروش را آخر سر او ادب کرد چون کوروش فقط به یهودیان خدمت کرد ولی تاریخ کهن بابلیان با مجسمه های زنان که حتی حکومت ضد زن کوروش زنان را سر شماری نمی کرده تا بماند یک اثر زن از او جا بماند و ماد را بطور کلی با خاک یکسان کرد طوری تاریخدانان می گویند هیچ اثری نمانده که ثابت کند آنها کی بودند و بلاخره وقتی کوروش به آذربایجان حمله کرد تا آنجا را هم مثل ماد نابود کند که پسر آنا را هم کشت و انا هم همه را متحد کرد بر علیه او و او را شکست داد .
  84
  20
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  هرمز١ - تهران، ایران

  جه بخواهی جه نخواهی همه فرزندان کوروش هستیم ولی اقای مصاحبه کر شما فرزند عرب هشتی
  21
  81
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  این «نفت» ماده عجیبی است. واتسون و گریگ باشتباه تصور می کردند که عامل وراثت DNA مارپیچی و RNA حلقوی در موجودات را کشف کرده اند! این داستان کورش آسوده بخواب شاه در سال ۵۵ و همینطور این زامبی هایی که تا همین دیروز بخاطر یک لقمه نان بخور و نمیر با کله به چاه جمکران شیرجه می رفتند و شعار جانم فدای رهبر سر می دادند حالابا عجله به سمت بیابانهای شیراز در حرکت هستند تا خود را به ستونهای تخت جمشید بمالند، خط بطلان بر تمام فرضیه های علمی و اجتماعی و تاریخی کشید!‌ و نشان داد که عامل وراثت در زومبی ها «نفت» است نه DNA ! یعنی «نفت» این ماده سیاه غلیظ، ماده ای است که داخل یاخته زومبی نفوذ می کند، و باعث قرابت نسبی هم می شود! حتی اگر لازم شد از آزمایشگاه های شجره نامه نویسی ancestry chart دولت فخیمه هم سر در می آورد!
  36
  13
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  چند روز پیش ویدئویی را تماشا می کردم که خانمی که در توهم آریایی اصل(زومبی) بود می خواست ثابت بکند که «دلمه» غذایی ایرانی(بخوانید فارسی) است! کسانیکه هم که بزبان ترکی آشنایی داشنتد و از این دزدی فرهنگی ناخشنود بودند، ریشه کلمه «دلمه» را برای این خانم آریایی پرست صاف و پوست کنده توضیح داده بودند و دلمه بادمجانی برایش حواله کرده بودند که در حلق بیچاره گیر کرده بود.
  45
  10
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  [::amirgheryou - کم کم داری عاقلانه تر حرف میزنی1 اما زمانی پان ترکی که اقوام ایرانی رو که کم نمک نذاشتن سر سفره شمارو اهل کور دهات و پشت کوهی خطاب کنی و خودت و نژاد خودتو برتر و خوشگل و ترکوندنی ببینی! والبته اصلا هم به واقعیت گوش ندی که تیمور و چنگیز و اکثر سلاطین عثمانی مایه افتخار نیستن بلکه مایه سرافکندگی هستن ! والبته یه نکته مهم که در گزارش بوده و گزینشی افراد رو انتخاب کردن که اکثرا نگفتن تاثیر کوروش و مدنیتی که 25قرن پیش بر جهان انروز داشته رو هیچ رسانه ای تبلیغ نمیکنه و چاردهه است که اجرا نمیشه روشهای حکومت داری و کشورگشایی اون شخص!تو این جامعه اسلامی عربی چه انتظاری از تاثیر کوروش باید یافت؟!!! .
  11
  27
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  این برنامه ها با حمایت مالی و سفارش اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات ساخته میشه. هدف فقط یه چیزه . شما هیچ تاریخی قبل اسلام ندارید ...شما هیچکس نیستید. دقیقا همون چیزی که داعش با تخریب و آتش زدن کتابها و تاریخ اون مناطقی که دستش افتاد دنبالش بود. دقیقا همون چیزی که عربها وقتی به ایران حمله کردند و مثلا اسلام را آوردند با ایران و ایرانیان کردند. اگر هوش و زکاوت ایرانیان نبود همین چیزها هم باقی نمی ماند.
  12
  33
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  [::باباجان - لندن، انگلستان::]همچین میگی به آذربایجان حمله کرد که انگار اون زمان مغلها اونجا بودند. من خودم آذری هستم و اصلا اسم آذر پارسی است و همه دنیا میدونند که چطور زبان ماها رو آذری کردند و چطور مهاجران باعث شدند طی 200سال گذشته تغییر جمعیتی بوجود بیاد و اگر میخوای بیشتر بدونی برو عثمانی ببین که مغلهای مهاجر که با یونانی ها و عربها و ایرانی ها قاطی شدند و بعدها به اسم عثمانی صاحب ملک شدند اونا خودشون برعلیه کی حرف میزنند . آره ما فرزندان کوروش هستیم تا کور شود هر آنکه نتوان دید.
  16
  34
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران

  "...کبیر بزرگ.."!!!؟؟؟
  31
  11
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  من خودم آذری هستم ولی یه نخود به شماها اعتقادی ندارم. شما سعی میکنید با بازی پارس و ترک عقده های خودت رو بیرون بریزی ولی ملت آذربایجان ایرانی بودند و خواهند بود. خواستی شجره نویسی یاد بگیری برو سریالهای عثمانی ها رو نگاه کن که کل تاریخ رو دستکاری کردند و چنان در خیالات و توهم رفتند که فرهنگ ۷ هزار ساله برای خودشون تعریف میکنند ولی هرکجا و هر چیزی رو که بعنوان سند واسه خودشون با اسم جدید و شمایل جدید رو میکنند یا مال ایران باستان هستش یا یونانی ها. هر چیز تاریخی که در ترکیه امروز یا عثمانی هست هیچ ربطی به آنها نداره و اینجاست که اینا مثل بدبختها گدایی تاریخ میکنند در حالی که نهایت وجود اینها بعد از حمله مغلها و آمیزش آنها با قبایل بربر تورک قفقاز هستش و بعدم حدود ۲۰۰سال نمیشه. سرتا پای زبان های اطراف ایران گرفته شده از زبان مادر یعنی پارسی باستان هستش از اردو و دری و کوردی بگیر.اگر دنبال سند هستی برو موزه زبان در منچستر تا بفهمی زبان مادر در فلات ایران چه زبانی بوده و برای اینکه خودت رو از حقارت بیرون بکشی نباید دیگران رو پایین بکشی البته من معتقدم شما ایرانی هستی و نیازی نداری
  7
  25
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۲
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  جهودا میخوان دسیسه‌ای تازه بکار ببرن. ما خودمون خدای کلک رشتی هستیم. برین بابا.
  23
  12
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  wasp763 - استکهلم، سوئد
  این سعالها بیشتر از یک مغلطه نبود ، ما نه از آسمون افتادیم نه از زیر بوته ، ما مجموعه ای از تاریخیم از تمدن گذشته ، از آداب رسوم گذشته ، از زبان گذشته ، ما به گذشته و پدرانمون ربط داریم ، باتمام سختی و آسونیاش ، شاید فرزندان کوروش و. یه مثال باشه ولی ربط داریم ، همینطور که اگر زبانمون عوض میشد شعر زیبای فارسی رو نداشتیم و......
  6
  17
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  باباجان - لندن، انگلستان
  [::paksan - ایران، ایران::]. من خودم فارس هستم !!! . و حالا مثلا شما از جانب خلق فارس با مدرک جعلی و نمایندگی خود سرانه به تخریب خلق خودم پردازم !!! ترفند ابتدایی شما! . چرا به التماس افتادی که حرف مفت تو خریدار داشته باشد و بین هم کیشان خود به خود شیرینی و عوام فریبی می پردازی ، خودت اگر آدم درست حسابی باشی از ملیت مایه نمی گذاری، دوم مگر نماینده آذربایجان هستی؟ سوما اگر مدرکی به چرندیات بی پایه خود دآری یک مثل از یک منبع بگو که بحساب " اذری" از 90 سال قبل در دفتر کدام تاریخدان بوده ؟ چهارم یک جمله آذری بساز تا بدانیم این زبان از چه گماش هست و کجای دنیا حرف می زنند؟ . اگر منظورت ترکی مخلوط با فارسی هست که آن نه ترکی هست نه فارسی بلکه فقط یک عده دو رگه ها آنطور حرف می زنند و می گویند " من ترکی کاملا بلعد نیستم فارسی قاطی می کنم "
  24
  7
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  باباجان - لندن، انگلستان
  . از اوائل دوره‌ی قاجاریه و در سراسر قرون نوزده و بیستم دیپلماتها، شرق‌شناسان، ایران‌شناسان و تاریخ‌نگارآن غربی با هدف مهندسی هویت قومی-ملی در ایران و ایجاد ملت مدرن ایران، از طریق نگارش و انتشار هزاران نوشته و کتاب و مقاله و تحقیق- در غرب، در ایران و در هندوستان، به بازنویسی گسترده‌ی تاریخ سیاسی، تاریخ تمدن و فرهنگ ایران حتی جهان اسلام، ایجاد تصوری نادرست و هویتی غیرواقعی برای ایران به عنوان کشوری فارسی با تاریخ پارسی، نژاد آریائی و گذشته‌ای زرتشتی .. اهتمام کردند. آنها هم‌زمان به مصادره و غصب سیستماتیک میراث تاریخی و فرهنگی تورک و عرضه‌ی آنها به صورت میراث تاریخی و فرهنگی فارسی پرداختند. به عنوان نمونه دولتهای تورک در تاریخ (از غزنویان، سلجوقیان، خوارزمشاهیان تا قزلباشیه، قاجار، افشار، ...)، مینیاتور آزربایجانی - تبریز (در تاریخ هنر، دوره‌ی اول آن مینیاتور «مغولی» و دوره‌ی دوم آن مینیاتور «ترکمانی» و «قزلباشی» نام دارد)، معماری تورک (از دوره‌ی سلجوقی تا آخر قاجار)، موسیقی تورکی سراسر ایران (از جمله موسیقی باخشی خراسان و موسیقی آشیقی آزربایجان)، صنایع دستی و هن
  24
  6
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::باباجان - لندن، انگلستان::]. کوروش با معیارهای قرن بیستم نه دمکرات حساب میشود و نه صلح جو ؛ چرا که به رسم دوران خویش میل به جهانگشایی داشته است. اما اهمیت تاریخی او احترام به یکسری از اصول و اخلاقیات انسانی حتی به عنوان یک پادشاه جنگجو و فاتح است. کمی بیشتر از ۲ هزار سال بعد از او بنیانگزار سلسله قاجاریان آغا محمد خان بر لطفعلی خان زند از طریق حیله و خیانت غلبه کرد.بعد از شکنجه اولیه دستور داد که به او تجاوز کنند . بعد دست و پایش را قطع کردند که با تحقیر مثل کوتوله ها بشه و بعد از کور کردن خفه کردنش. بچه هایش را اخته کردند . زنش را بعد از تجاوز به یک قاطرچی دادند و ۷۰ هزار مرد کرمانی را کور کردند( به جرم حمایت از شاهزاده زند).و اینکه به زنان و کودکان چه کردند حکایت دیگری است. آیا واقعا نمیتوانی فرق این دو پادشاه رادرک کنی ؟
  7
  12
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  باباجان - لندن، انگلستان
  [::kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد::] . کوروش یهودی پر از افسانه در نوشته های هرودت چه ربطی به قاجار دارد ؟ محمد خان قاجار هم هم کار را کرد که زند با او کرد اگر مغز فاشیستی شما تنگ نبود درست قضاوت می کردید و درضمن سلسله قاجار چه ربطی به ترکها دارد و گر هم اکثریت ترک بودند پس حکومت ظالم شاه با شیخ اکثریت فارس را چه طور توجیه می کنید ؟ شاه وقتی به آذربایجان و کردستان بی دفاع حمله کرد 5 هزار کرد و 25 هزار ترک را کشته 30 هزار ترک را کوچ داده و زندانی کرده و به زن و بچه تجاوز کرده و آخر تمام کتابهای تاریخی ترکی را آتش زد با مدرک و فیلم معتبر در دنیای امروز و حالا شما با کدام مدرک معتبر به کورش افتخار می کنید ؟ او به یهود خدمت کرد و به انسانیت خیانت کرد و چنانچه گفتم ایلام شکست خورده از آشور را تصاحب کرده که و بایل و ماد را ویران کرد افتخار دارد ؟ آیا مطمئن هستی از قوم فارس بودند ؟ .
  14
  6
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  حمید کاردروست - لندن، انگلستان
  واقعا متاسفم واسه ملتی که تاریخ پدران ایران رو ابکی جواب میدن،خوب از همین مردم بپرسین دستاوردهای این حکومت چی بود یا دستاوردهای اسلام چه بوده .
  5
  13
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::باباجان - لندن، انگلستان::]. طبیعتا در مورد موارد تاریخی میتوان در مورد شخصیت ها و یا حوادث با شک و تردید برخورد کرد اما با انطباق دستنوشته های تاریخنویسان مختلف که بعضا دشمن مردم ما بودند می‌توان دید کلی پیدا کرد، خلاصه کلام تاکید کلی به وجود تمدن برجسته ، دانش و اخلاق در ایران باستان بود، بطوریکه حتی هرودوت هم از ادب و اخلاق پارسیان بعنوان الگو برای جوانان خودشان مینویسد. خشونت عریان امثال نادر شاه و آغاز محمد خان نسبت به مردم شکست خورده و مقایسه آن با امثال کوروش کبیر اهمیت تاریخی دارد. تو همین جنگ جهانی دوم حتی انگلیسی ها از فیلد مارشال رومل بعنوان یک ژنرال با اخلاق که حتی در کثیف ترین چیز یعنی جنگ قوانین جنگی را بر خلاف ژنرال های اس اس رعایت می‌کرد ، به احترام یاد می‌کنند. من بارها چه در یونان و چه در ایتالیا از احترام مردم به تمدن پرشکوه ایران باستان برخورد کردم.
  5
  12
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  [::باباجان - لندن، انگلستان::]. تو بحث کردن اگه ادب را رعایت میکردی کسی را به فاشیسم که احتمالا حتی معنیش را نمیدانی متهم نمی کردی. کجای بحث من در مورد ترک ها بوده که رگ گردن کلفت می‌کنی. تو همان جنبش آذربایجان که مثال میزنی نصف توطئه از شوروی سابق بود و اسنادش هم موجود است. من شدیدا مخالف قوم گرایی شوینیستی که هدفش تجذیه ایران است هستم.
  6
  14
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.