محمد نوری زاد بازداشت شد

ساعاتی پیش محمد نوری زاد در کانال تلگرامی‌اش از بازداشت خود خبر داد.
 
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمد نوری زاد، فعال مدنی که روز هفتم آبان ماه به مناسبت روز کوروش به استان فارس سفر کرده بود، ساعاتی پیش از سوی نیروهای امنیتی در شیراز دستگیرشده است.
این فعال مدنی صبح روز جاری خبر داده بود که در پاسارگاد با راه‌های بسته رو به رو شده است.
 
محمد نوری زاد خبر بازداشت خود را در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرده و تا زمان انتشار این خبر از وضعیت و محل نگهداری‌اش اطلاعی به دست نیامده است.
 
محمد نوری‌زاد کارگردان، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار ایرانی است. او از روزنامه نگاران تندرو و مذهبی محسوب می‌شد که در سال‌های پایانی دهه هشتاد به صف منتقدان فعال جمهوری اسلامی پیوست و بارها دستگیر شده است.
محمد نوری زاد - از هر طرف که رفتم جز وحشتش ندیدم ! در میان راه های بسته ی پاسارگاد 96/8/7
+215
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان

  با تلاش کلیه نیروهای اطلاعاتی وامنیتی ونظامی وانتظامی سپاه وبسیج کار تعمیر جاده اصفهان , شیراز به پایان رسید. هم اکنون شما میتوانید با موتور گازی با سرعت دویست کیلومتر در ساعت در این جاده تردد کنید. معرفت داشته باشید تشکر کنید. من الله توفیق
  19
  88
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  چجور دستگیر شده که مثل همیشه تلگرام بازیش براه ست. همین امروز آزاده با کلی معذرت خواهی، پشت این شخص مرموز به جائی قرصه
  195
  37
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  کوروش به تمامی ایرانیان و حتا فارسی زبانان تاجیکستان و افغانستان و کل آسیای میانه و آذربایجان و بحرین تعلق داره(در این دو کشور آخری پر از فارسی زبونه) متعلق به کسانیست که فرهنگ قدیمی نوروز رو همراه با جشنهای اون هنوزم اجرا میکنن حتا مسلمانان، تفکیک دین و ملیت خطاست هر کدوم بجای خود محترم و فایده بخشه بعنوان مثال به یونان نگاه کنید که میتونه الگو باشه: به چند خدائی و اسطوره های باستانی خودشون مفتخرند و در عین حال مسیحیانی معتقد به این دین ابراهیمی هستن. با کمی تعقل و دور اندیشی و سعه صدر این بچه بازیها و کنترل و بگیر و ببند ها رو میشه کنترل کرد.اتفاقا برگزاری آزاد این مراسم میتونه به نفع رژیم هم تموم بشه که هنوز نفهمیدن
  142
  34
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  عرب پرست باشی و دوستدار کوروش هم باشی جور در نمیاد اسب آتش ، خصوصا تو که طرفدار رژیم هم هستی کلک . مثل مغولهای عرپرست ،صادق باش و الکی خودت را دوستدار کوروش جا نزن ناقلا. ;)
  12
  35
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]حکومت به نان خور کمتر و گوشت دم توپ بیشتر احتیاج دارد. پول نفت را که نمی شود سر سفره همه گذاشت. ولی بهر حال بایستی این تفکر(آریا پرستی) را بنوعی زنده نگه داشت. ولی انتظارات زیاد است و همه را نبمی شود امیدوار کرد که از آن منتفع خواهند شد. وجود عده ای آریا پرستان کم بضاعت که امیدوار نگه داشته شوند که شاید روزی لقمه ای از این خوان نعمت نفت در دهان آنها هم گذاشته خواهد شد، کافی است. همین!
  15
  6
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران
  مسدود کردن مسیر عبور برای تردد هر گونه خودرو اندکی آسان است, اما مسدود نمودن مسیر اندیشه ی انسان ها به مراتب دشوار و هرگز نامهار شدنی است!! درود بر این شیر مرد خسته ناپذیر وطن پرست.
  6
  25
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  درسازمان ملل روحانی چه تقدیری از زمان کورش کبیر کرد به نفع خودشان ولی در ایران عجیب ان است که نمی گذارند مردم برای یاد بود این مرد بزرگوار به پاسارگاد بروند !
  1
  29
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  ترس جمهورى اسلامى از کوروش بزرگ نیست بلکه از تجمع مردم است . همین تجمع جمعیت ها ست که مى تواند دودمان جمهورى اسلامى را به باد دهد و او را در زباله دانى تاریخ بیندازد.
  1
  12
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  من صادقانه اونچه که معتقدم رو نوشتم iranemaخانم، تو چرا نمیتونی اعتقادتو بنویسی و منطقی ازش دفاع کنی کوتوله فکری؟ عاقبت سوهان خوری با ماست این میشه مامان قمی جون.
  16
  2
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۷
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو
  اگر این ماده سیاه «نفت» در سیستان یا بلوچستان کشف شده بود، حالا این جماعت زامبی برای طواف زابلستان براه افتاده بودند و کورش را با هزار وصله به رستم دستان (رستم نفتان)چسبانیده بودند.
  11
  2
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  Kefli Iskender- ته یه پان ترک همینه! چون خودشون تاریخ درست درمونی ندارن به اسطوره ها و بزرگان ایرانی که حکم صاحبخانه رو براشون داره توهین میکنن لابلای حرفهای بظاهر روشنفکرانه شون! اینهمه وقت که برای حسادت ازین قوم گذاشتی صرف انسانیت میکردی دستکم بجای میرسیدی طفلی سکندر
  1
  4
  ‌سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.