اتباع افغانستان می‌توانند در دانشگاه‌های مراکز استان ایران تحصیل کنند

به دنبال ملاقات سفیر افغانستان با معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، دانشجویان افغان از این به بعد می‌توانند در تمامی دانشگاه‌های مراکز استان ایران تحصیل کنند.

نصیر احمد نور، سفیر و نماینده فوق‌العاده افغانستان در ایران ضمن اعلام این خبر گفت که در مورد رفع مشکلات اساتید دانشگاه افغانستان که برای ادامه تحصیل به ایران آمده‌اند هم با مجتبی صدیقی صحبت کرده است.

هر یک از اتباع غیرایرانی که متقاضی شرکت در آزمون‌های سراسری هستند فقط می‌توانند طبق شرایط ذکر شده در دفترچه‌های راهنمای آزمون رشته و محل تحصیل خود را انتخاب کنند.

اتباع افغان همچنین مجاز به انتخاب رشته در «مناطق ممنوعه» نبودند. مناطق ممنوع، مناطقی از ایران هستند که تردد اتباع افغان در آن‌ها ممنوع است.

برای مثال تردد اتباع افغان در استان‌های مازندران، آذربایجان شرقی، همدان و لرستان ممنوع است و در نتیجه این افراد امکان ادامه تحصیل در این مناطق را نیز نداشتند.
+23
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  gozargah - ایران، ایران
  البته فقط کسانی می توانند ثبت کنند که یکی از اعضای خانواده آنها در سوریه گوشت جلوی گلوله نظام مقدس شوند!!
  13
  20
  یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  behran - کردستان، ایران

  سوای بار علمی، یک حرکت رو به جلو فرهنگی و اجتماعیست که باید ارج گذاشته شود،به شرطی که هیچگونه تبعیض عقیدتی در این میان نباشد!
  9
  36
  یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۴
  mok432 - تهران، ایران
  یکی‌ از کارکنان این نظام فاسد تعریف میکرد که ۳ درصد از مردم عادی اجازه رفتن به دانشگاه‌ها را دارند ،یعنی‌ اگر ۴ میلیون در کنکور شرکت بکنند ۳ درصد به دانشگاه‌ها میروند ، اگر رتبه شما نفر ۲۰۰ بشود به شما اعلام خواهند کرد رتبه شما ۵۰۰۰ هزار است ، و اگر از آقازاده‌ها یا چشم روشنی‌ها یا از خانواده‌های امامان جمعه باشی‌ یا از رانت خور‌های نظام باشی‌ رتبه شما نفر ۳۰ هزار بشود به شما اعلام خواهند کرد رتبه شما ۲۰۰ میباشد ،سرنگون باد رژیم استبدادی
  2
  16
  یکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.