سرقت از طلا فروشی‌ها با فریب زنان

سارقی که پس از فریب زنان، همراه آنها به طلافروشی می‌رفت و نقشه سرقت‌هایش را عملی می‌کرد، با هوشیاری یکی از طلافروش‌ها، درعملیات ضربتی کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.به گزارش خبرنگارحوادث «ایران»، ۲۷ مرداد ۹۶، مأموران کلانتری بازار از وقوع یک فقره سرقت از طلافروشی به شیوه کش روی در میدان پانزده خرداد – طبقه اول پاساژ خرداد- با خبر شدند.

مأموران پس از حضور در محل و بررسی‌های مقدماتی پی بردند مردی حدود ۴۰ ساله به همراه زن جوانی وارد طلافروشی شده و درفرصتی مناسب یک رشته دستبند به ارزش تقریبی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان به سرقت برده‌اند.پس ازتشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و سرقت، به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
صاحب طلافروشی به کارآگاهان گفت: «در مغازه بودم که حدود ساعت پنج بعدازظهر یک خانم جوان همراه یک آقا، وارد شدند. آنها پس از ورود به مغازه یک دستبند یا گردنبند به ارزش تقریبی چهار تا پنج میلیون تومان خواستند.من هم دستبند و گردنبندها را مقابل‌شان روی ویترین گذاشتم. زمانی‌که مشغول وزن کردن یکی از دستبندها بودم، مرد میانسال ناگهان یکی از دستبندها را برداشت و از مغازه بیرون دوید. همان موقع زن جوان مدعی شد آن مرد را نمی‌شناسد. بعد از آن به پلیس ۱۱۰ زنگ زدم که مأموران رسیدند».

بانوی جوان که به‌عنوان متهم دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران منتقل شده بود، در اظهاراتش گفت: برای فروش دستبند و انگشترهای خود به بازار بزرگ رفته بودم؛ همان موقع مردی حدود ۴۰ ساله با التماس و اصرار مرا راضی کرد تا برای خرید طلا برای مادرپیرش همراهی‌اش کنم. من هم قبول کردم و با یکدیگر به مغازه طلافروشی رفتیم و...

همزمان با رسیدگی به پرونده، وقوع سرقت‌های مشابه در محدوده بازار تهران به پلیس آگاهی تهران بزرگ رسید.سرانجام، کارآگاهان پس از بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته موفق به کشف چهره سارق فراری شدند.

با شناسایی دقیق تصویر متهم از سوی مالباختگان و همچنین زنان جوانی که فریب او را خورده بودند، تصاویر متهم برای شناسایی در اختیار کسبه بازار تهران بویژه بازار طلا قرار گرفت تا در صورت مشاهده وی، بلافاصله موضوع را به کارآگاهان اطلاع دهند.سرانجام چهارم آبان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند متهم تحت تعقیب به همان شیوه و شگرد قصد سرقت از یک مغازه طلافروشی در پاساژ خرداد را دارد که توسط صاحب مغازه طلافروشی شناسایی شده است. آنها بلافاصله راهی محل مورد نظرشده و متهم را به دام انداختند.سارق دستگیرشده در بازجویی‌ها به فریب زنان جوان برای اجرای نقشه سرقت از طلافروشی‌ها اعتراف کرد و گفت زنان و دختران هیچ دخالتی در سرقت‌ها نداشته و با اوهیچ آشنایی نداشته‌اند.

سرهنگ کارآگاه شمس‌الدین میرزکی رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به شیوه و شگرد متهم در فریب زنان جوان و انجام سرقت از مغازه‌های طلافروشی سطح شهر تهران بویژه در محدوده بازار تهران و برای شناسایی دیگر شاکی‌ها و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.به همین خاطر از تمامی شاکی‌ها و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان پانزدهم خرداد-جنب کلانتری ۱۱۳ بازار مراجعه کنند.
+11
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.