دام تلگرامی دختر جوان برای آدم ربایی

مرد جوانی که به خاطر اختلاف‌های مالی، نقشه ربودن پسر جوانی را طراحی کرده بود، برای اجرای دسیسه آدم ربایی، زنی را اجیر کرد تا با ریختن طرح دوستی، پسر جوان را به محل اجرای نقشه بکشاند اما طعمه‌اش پس از حضور در محل قرار از ماجرا باخبر شد.

به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، آشنایی «المیرا» و پسرجوان ازچندی قبل درفضای مجازی کلید خورده بود تا اینکه بالاخره زن جوان بعد از دریافت پیام‌های مختلف و اصرار زیاد پسر جوان راضی شد با او قرار ملاقاتی بگذارد.محل قرار در یکی از خیابان‌های شهرک قدس -غرب- بود. عصرروز حادثه شهرام سوار بر خودروی پژو 206 و درحالی که دل تودل نداشت به محل قرار رسید اما از المیرا خبری نبود. ولی هنوز چند لحظه‌ای از حضورش نگذشته بود که 4 مرد جوان درحالی که چهره هایشان را با نقاب پوشانده بودند به او حمله کردند و تصمیم گرفتند او را به زور سوار ماشین کنند ولی شهرام شروع به داد و فریاد کرد واز رهگذران کمک خواست.همان موقع فریادهای شهرام توجه رانندگان خودروها و رهگذران را جلب کرد و آنها به کمکش شتافتند. چهار مرد نقابدار که با هجوم مردم مواجه شده بودند از تصمیم‌شان منصرف شدند و تنها خودرو پژو شهرام را به سرقت بردند و از محل متواری شدند.به‌دنبال این واقعه، شهرام به دادسرای ویژه سرقت رفت و از مردان ناشناس شکایت کرد.

در پی این شکایت، تحقیقات پلیسی به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ویژه سرقت آغاز شد و شماره پلاک خودرو شهرام دراختیار واحدهای گشت پلیس قرار گرفت.درحالی که ردیابی‌ها برای شناسایی و دستگیری مردان نقابدار ادامه داشت، مأموران گشت، خودرو سوخته شهرام را در حوالی تهران یافتند.
کشف ردپای یک زن
ازآنجا که تیم تحقیق دریافته بودند روزواقعه پسرجوان با یک دخترقرارملاقات داشته است این احتمال قوت گرفت که قرار دیدارفقط با هدف ربودن شهرام بوده است. به همین خاطر فرضیه دست داشتن المیرا در این ماجرا مطرح شد و دختر جوان با ردیابی‌های تخصصی شناسایی و دستگیر شد.

«المیرا» زمانی که مقابل بازپرس قرار گرفت ابتدا منکر همه چیزشد اما سرانجام به همدستی با مردان نقابدار اعتراف کرد و گفت: «مدتی قبل یکی از نزدیکانم به نام کیوان سراغم آمد وپس ازخواهش فراوان از من خواست با پسر جوانی به نام شهرام طرح دوستی بریزم. من شهرام را نمی‌شناختم، شماره تلفنش را هم او به من داد و قرار شد از طریق تلگرام با وی طرح دوستی بریزم و بعد هم او را به محل قرار بکشانم. کیوان به من گفته بود با شهرام اختلاف مالی دارد و این را هم می‌دانستم که همسر کیوان بیمار است و نیاز به پول برای درمانش دارد. به همین دلیل با او همراه شدم و بعد از ریختن طرح دوستی با شهرام، بالاخره او را به محل قرار کشاندم.
دستگیری مردان نقابدار
با اعتراف‌های دختر جوان، طراح نقشه آدم ربایی توسط کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی بازداشت شد و به جرمش اعتراف کرد. کیوان در بازجویی گفت: «مدتی قبل درجریان خرید و فروش یک ملک با شهرام آشنا شدم. قرارها بین ما گذاشته شد و شهرام 10 میلیون تومان از من پول نقد گرفت و در ازای آن چکی به‌عنوان ضمانت داد. اما بعد از مدتی زیر قرارمان زد و وقتی پولم را خواستم او امروز و فردا کرد. تا اینکه یک روز فهمیدم شهرام مخفیانه محل زندگی‌اش را جابه‌جا کرده است.بارها با اوتماس گرفتم ولی جواب نمی‌داد. نمی‌دانستم چه کاری باید انجام دهم. هیچ آدرسی هم از او نداشتم. از طرفی بعد از مدتی همسرم بیمار شد و دکترها برای هزینه درمانش پول زیادی خواستند. من حتی از شهرام شکایت کردم و حکم جلبش را گرفتم اما بی‌فایده بود، چرا که آدرسی از او نداشتم. پس احساس کردم باید خودم دست به کارشوم. به همین دلیل از المیرا خواستم تا با شهرام طرح دوستی بریزد. بدهکار فراری که از همه جا بی‌خبر بود با المیرا آشنا شد و بعد از مدتی به او پیشنهاد ملاقات حضوری داد. من که به‌دنبال فرصت بودم ازاوخواستم شهرام را به محل قرار بکشاند. اما به جای اینکه المیرا سر قرار برود خودم با دو پسرعمویم و یکی از دوستانم به محل رفتیم. قرار بود او را بدزدیم و طلبم را بگیریم. اما سر و صدا کرد و مردم دورمان جمع شدند. برای همین فقط ماشینش را دزدیدیم، اما خودرو او به درد ما نمی‌خورد. من فقط می‌خواستم به پولم برسم و حالا که نرسیده بودم باید از او انتقام می‌گرفتم. به همین دلیل خودرواش را به آتش کشیدم وکنارجاده رها کردم.»

به‌دنبال اعتراف‌های مرد جوان، سه همدست وی نیز دستگیر شدند و به جرم خود اعتراف کردند.
+15
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.