حمله ترامپ به کلینتون در خلال تحول در پرونده 'مداخله' روسیه

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در رگباری توییتری از "گناهان" هیلاری کلینتون، رقیبش در انتخابات گذشته، و حزب مخالف دمکرات سخن گفته است.

این حملات درحالی انجام می شود که گزارش ها حاکیست اولین بازداشت یا بازداشت ها در ارتباط با تحقیقات در مورد تبانی کمپین انتخاباتی او با روسیه در سال گذشته ممکن است ظرف چند روز یا حتی دوشنبه انجام شود.

آقای ترامپ بار دیگر پافشاری کرد که ادعاهای تبانی میان ستاد مبارزات انتخاباتی او و روسیه "ساختگی" است.

او گفت که جمهوری خواهان پشت سر او متحد هستند و آنها را ترغیب کرد: "کاری کنید!".

گزارش ها حاکیست که اولین اتهامات در تحقیقات به سرپرستی رابرت مولر، دادستان ویژه، در ارتباط با ادعای مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا به نفع آقای ترامپ تسلیم مراجع قضایی شده است.
سی ان ان و خبرگزاری رویترز که خبر طرح اتهامات را به نقل از منابع موثق منتشر کردند می گویند که ماهیت این اتهامات و هویت متهم یا متهمان معلوم نیست.

آقای ترامپ بعد از توییت اولیه در صبح یکشنبه در توییت دیگری نوشت: "همه این صحبت ها درباره "روسیه" درست وقتی جمهوری خواهان برای پیش بردن طرح تخفیف و اصلاحات مالیاتی تلاش می کنند اتفاق می افتد. آیا این تصادفی است؟ نه!"

منتقدان در همین شبکه او را متهم کردند سعی دارد با تاختن به خانم کلینتون که تقریبا یک سال پیش رقیب او بود باعث انحراف از موضوع اصلی یعنی پرونده روسیه شود.

آقای ترامپ در توییت هایش شکایت کرد که تحقیقات در مورد استفاده خانم کلینتون از ای میل شخصی در مقام وزیر خارجه به درستی صورت نگرفته است.

سازمان های اطلاعاتی آمریکا قبلا نتیجه گیری کرده اند که دولت روسیه سعی کرد در انتخابات به آقای ترامپ کمک کند.
رابرت مولر بعد از اخراج مدیر اف بی آی توسط دونالد ترامپ برای هدایت تحقیقات مداخله روسیه منصوب شد تحقیقات آقای مولر شامل هرگونه پیوند میان روسیه و کمپین ترامپ است. دو طرف چنین تماسی را تکذیب می کنند.

گفته می شود که تیم او مصاحبه های مفصلی با چندین نفر از کارمندان کنونی و سابق کاخ سفید انجام داده است.

آقای مولر که زمانی مدیر اف بی آی بود در ماه مه از سوی وزارت دادگستری منصوب شد که پس از آن بود که آقای ترامپ مدیر وقت اف بی آی، جیمز کومی، را اخراج کرد.

آقای ترامپ بلافاصله در مصاحبه ای گفت که هنگام تصمیم برای اخراج کومی تحقیقات روسیه را در سر داشته است. اف بی آی تحت مدیریت آقای کومی درباره آن اتهام تحقیق می کرد.

آقای ترامپ روز جمعه گفت اکنون "این موضوع کم و بیش پذیرفته شده" است که تبانی ای میان او و روسیه وجود نداشته بلکه در عوض پیوندهایی میان مسکو و خانم کلینتون وجود داشته.

نمایندگان حزب جمهوری خواه قبلا گفته اند که یک معامله خرید اورانیوم با یک شرکت روسی در سال ۲۰۱۰ زمانی که خانم کلینتون وزیر خارجه بود در مقابل اعطای کمک به موسسه خیریه شوهرش، بیل کلینتون، صورت گرفت.

آقای ترامپ روز یکشنبه بار دیگر این اتهام را تکرار کرد.
کنگره به تازگی تحقیقاتی درباره آن موضوع را شروع کرده است. دمکرات ها می گویند که این تلاشی برای انحراف توجه از ادعاهای ارتباط روسیه و آقای ترامپ است.
+6
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  ترامپ = احمدینژاد
  9
  7
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  دلقک کله هویجی
  10
  8
  دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.