موزه «لوور» برای برگرداندن کتاب دعای نفیس از مردم کمک خواست

کتاب دعای نفیس موسوم به «کتاب ساعتها» هم اکنون در یک مجموعه خصوصی در بریتانیا استموزه «لوور» پاریس از مردم خواسته کمک کنند یکی از بزرگترین آثار هنری فرانسه عصر رنسانس به خانه بازگردد.
کتاب دعای مسیحیان موسوم به «کتاب ساعتها» که دوختش از طلاست و با زمرد و یاقوت سرخ و فیروزه پوشانده شده است، متعلق به نفرانسوال اول» پادشاه فرانسه در قرن شانزدهم بود که این گنجینه ارزشمند را به دختر خواهر ده ساله اش هدیه داد.
از آنجایی که این کتاب در اصل قطعه ای جواهر بود، اندازه آن کوچک است.
کارشناسان از این اثر به عنوان یک شاهکار هنری یاد می کنند.
«کتاب ساعتها» هم اکنون در یک کلکسیون خصوصی در بریتانیا قرار دارد.
موزه «لوور» می گوید نیاز به جمع آوری ۱۰ میلیون یورو معادل ۱۱.۸ میلیون دلار پول دارد تا این کتاب را به دست آورد.
 
گروه «ال وی ام اچ» که حدود ۶۰ شرکت معتبر از جمله خانه مد «لوئی ویتون» را در زیر مجموعه خود دارد پرداخت نیمی از این مبلغ را بر عهده گرفته است.
 
موزه «لوور» کارزاری راه انداخته تا از طریق سرمایه گذاری جمعی بقیه این مبلغ را فراهم کند.
 
ژان لوک مارتینز، مدیر موزه «لوور» می گوید این ، هشتمین بار از سال ۲۰۱۰ است که چنین کارزاری راه اندازی می کنیم و از مردم می خواهیم در به دست آوردن آثار هنری و یا مرمت آنها کمک کنند. او می گوید مبلغ درخواستی معمولا به ارزش اثر هنری بستگی دارد.
 
موزه «لوور» برای به دست آوردن نقاشی «سه الهه» بر روی چوب، اثر «لوکاس کراناخ پدر» در سال ۲۰۱۰، با کمک بیش از هفت هزار و دویست اهداکننده توانست بالای یک میلیون دلار جمع آوری کند و این اثر را به موزه بیاورد.
 
همچنین در سال مرمت اثر نمادین موزه «لوور» به نام «پیروزی ساماتراس» در سال ۲۰۱۳ چهار میلیون یورو هزینه برداشت و با سرمایه گذاری جمعی میسر شد.
 
موزه «لوور» می گوید «کتاب ساعتها» در کنار تابلوی «مونا لیزا» یکی از قطعات نمادین و اسطوره ای موزه خواهد بود.
 
«کتاب ساعتها»، کتاب نیایش مسیحیان در قرون وسطی است . این کتاب، یکی از شناخته شده ترین متون مصور به شمار می آید که شامل نقاشی ها و مینیاتورهای نفیس است. «کتاب ساعتها» به زبان لاتین نوشته شده و شامل متون مختلف دعا، نیایش و شفای بیماری هاست.
+7
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.