خبرنگار تلویزیون ایران در ایتالیا 'دو ساعت بازداشت شد'

صدا و سیمای ایران می‌گوید که حمید معصومی‌‎نژاد، خبرنگار تلویزیون ایران در ایتالیا، هنگام ورود به فرودگاه میلان بازداشت و پس از دو ساعت آزاد شد.
 
به گزارش صدا و سیمای ایران، آقای معصومی‌نژاد برای مراسم درگذشت یکی از بستگانش به ایران رفته بود و پلیس ایتالیا پس از بازگشت او بازداشتش کرد.
 
آقای معصومی‌نژاد گفته پلیس او را پس از "کنترل دقیق و بازرسی شدید وسایل شخصی"، آزاد کرده، و "دلیل واقعی" بازداشتش را به او اعلام نکرده است.
 
سفارت ایتالیا در لندن بازداشت آقای معصومی‌نژاد را رد یا تایید نکرد و درباره آن توضیحی نداد..
حمید معصومی نژاد در سال ۱۳۸۸ به اتهام قاچاق اسلحه در ایتالیا بازداشت شده بود.
 
آقای معصومی‌نژاد در آن مقطع متهم بود که از تولیدکنندگان اسلحه در اروپا، عمدتا در آلمان، سلاح خریده و از طریق کشورهای ثالث، عمدتا رومانی و امارات متحده عربی، این تسلیحات را به ایران فرستاده است.
 
یک شهروند ایرانی دیگر به نام علی دمیرچی‌لو هم همراه آقای معصومی‌نژاد بازداشت شده بود.
آقایان معصومی‌نژاد و دمیرچی‌لو پس از مدتی آزاد شدند، آنها مدتی هم در ایتالیا ممنوع الخروج بودند که ممنوع‌ الخروجی‌شان هم برطرف شد.
 
خبرگزاری صدا و سیمای ایران می‌گوید به تازگی حساب بانکی آقای معصومی نژاد نیز "بعد از ۲۵ سال فعالیت مالی در آن شعبه بدون توضیح قانع کننده" مسدود شده است.
+48
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران

  همه این بی‌ شرف‌های خبرنگار جاسوس و مزدور هستن،،خودم از یک آخوند اطلاعاتی‌ که رئیس اطلاعات بوده شنیدم در تی وی که به مجری گفت بیشتر جاسوس‌های ما در پوشش شما خبر نگار‌ها یا تاجر فعالیت و جاسوسی می‌کنن :o
  7
  42
  جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  beerslover - بارسلون، اسپانیا

  قاچاقچی اسلحه هستی‌ خب توقع داره چی‌؟؟ تحویلش بگیرند؟ برو شانس آوردی اصلا اجازه دادن که وارد خاک ایتالیا بشی‌، کثافت‌های مثل تو هستن که اسم ایرانی‌ را خراب میکنند
  10
  41
  جمعه ۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.