خبر احتمال تغییر رییس قوه قضائیه؟

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) - این روزها در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها از احتمال تمدید یا تغییر رییس قوه قضائیه سخن به میان آمده است.
 
از یک سو برخی منابع از احتمال انتصاب آیت الله علی رضا اعرافی مدیریت فعلی حوزه های علمیه سراسر کشور به عنوان رییس آتی قوه قضائیه در پایان دوره فعلی خبر می دهند و این احتمال را جدی می دانند و ابراز می دارند آیت الله اعرافی در چند ماه گذشته در حال مطالعه و آشنایی با وضعیت این قوه و آماده سازی طرح و برنامه خود برای تصدی این قوه است. این منابع این تغییر را نظیر تغییر آیت الله یزدی و آیت الله هاشمی شاهرودی در پایان دو دوره ریاست بر این قوه و طبق روال عادی می دانند و با توجه به سوابق مدیریتی، محتمل ترین نامزد این مقام را آیت الله علیرضا اعرافی قلمداد می کنند.
 
از سوی دیگر منابع دیگر، تغییر رییس قوه قضائیه را در شرایط فعلی محتمل نمی دانند و حتی از احتمال تمدید حکم آیت الله آملی لاریجانی سخن به میان آورده اند و با توجه به رضایت رهبری انقلاب از رییس فعلی قوه قضائیه بر احتمال خود پافشاری می کنند و ابراز می دارند از یک سو حکم دوره فعلی رییس قوه قضائیه هنوز پایان نیافته است و با توجه به حکم آیت الله آملی لاریجانی که در ۲۳ مرداد ۱۳۹۳ صادر شده هنوز نزدیک دو سال تا پایان حکم فعلی باقی مانده است پس اگر تغییری باشد این تغییر در شرایط فعلی نخواهد بود و از سوی دیگر گرچه احکام رهبری عموما برای دو دوره بوده است اما در مواردی نظیر فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رهبری انقلاب احکام خود را برای دوره سوم نیز تمدید کرده اند و چه بسا در این مورد رویه اخیر دنبال شود.
شفقنا از منابع مستقل، هنوز خبری در این خصوص دریافت نکرده است.
+71
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان

  اتفاقا بهترین کس برای اقا است و یک دوره دیگه هم تمدیدش میکنه چون همه شرایط یک حاکم شهر از دزدی و اختلاس و جاسوسی و قاتل بودن را داره.
  2
  101
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  ببینیم این چند تا حساب بانکی‌ باز می‌‌کند. ؟ اون صادق لاریجانی بود. فقط اسم اول عربی‌ بود، و مسلمانی .این که دیگر اسم ۳ طبقه مسلمانی دارد. هرچه اسم مسلمانی درازتر . بیشتر بی‌ حیا . طبقه دزدی این‌ها بر منطق اسم است. اگر نام شما . علی‌ اصغر حسین علی‌ زاده باشد. که دیگر به علی‌ با با و چل دزد می‌‌توانید ..نوچه بی‌ تجربه
  2
  77
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  نمیشه بجای اخوند کثافت یک بی عمامه را ریس قوه قضای کنن ؟.
  1
  82
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  یارو رو توی ده راه نمیدادند سراغ خونه کدخدا رو می گرفت! :o
  1
  57
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  paydar22 - لاهه، هلند

  خوب عوض شه چه فرقی به حال جماعت ایران و ایرانی داره سک بره شغال میاد که همیشه شاهد چنین ماجرهای در ایران بودیم تکلیف این همه رشوه خاری و دوزدی و چپاول چی میشه از زمانی که حگمت ایران از پادشاهی به جمهوری شده همیشه هر رئیس جمهوری که میاد سر کار نالها شروع میشه خزان خالیدستم گرفتن در این چند سال رئیس قبلی کلی دوزده و ریخت باچ کرده اصلان معلوم نیست از چه کسی باید حساب پس بگیریم ان قدیمها شاه بود مردم و شاه مملگت جواب گوی یگساله بودجه مملکت بود درد و دل زیاد در گل این حگمت از اصل خراب هر چقدر هم این رو بردارن و گسی دیگر را جای گزین کنند فاید ندارد مملکت افتاده دست یک مشت مافیای دوزد و روحانی نما
  1
  54
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  خوب فرقش چیه این‌یکی یا اون یکی‌
  0
  71
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  یک مدیرفعلی حوزه های علمیه قم بشود رئیس قوه قضائیه ایران ...واقعا باید بحال این مملکت گریه کرد..
  1
  36
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  اگر اعتراض مردم و مال باختگان ارزشی داشت باید همان اوائل سال برکنار میشد. حتی تذکر و پیگیری نمایندگان مجلس در مورد 63 حساب بانکی بنام وی هم فاقد ارزش و پیگیری قرار گرفته.رویهمرفته برای بعضی های خاض بهترین گزینه برای اختلاس . دزدی و چپاول و حکم های وارونه که شاکی را بجای مجرم به بند بکشد میباشد. اما این وضعیت نمیتواند باین شگل ادامه پیدا کند . آب که بدرجه 100 رسید فوران میکند.
  0
  33
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  ما میگیم خر نمیخواهیم پالون خر را عوض میکنند البته با عرض معذرت از خر، یه موی خر ارزش داره به تمام آخوند‌های حـ... فاسد خائن دزد لقمه حروم
  0
  3
  شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.