آلمان؛«هفت دروغی» که قاچاقچیان به پناهجویان می گویند

دولت آلمان قصد دارد تا پناهجویان را با واقعیت مهاجرت به آلمان آشنا کند تا بر اساس دروغ هایی که قاچاقچیان انسان دراینباره به آنها می گویند تصمیم نگیرند.
 
وزارت امور خارجه آلمان وبسایتی را با نام شایعات درباره آلمان به زبان های عربی، فرانسه و انگلیسی دایر کرده است که در آن مطالبی در مورد واقعیت های مهاجرت منتشر می کند.
 
این وبسایت در ادامه کمپین اطلاع رسانی عمومی با همین نام (#RumoursAboutGermany) است که از سال ۲۰۱۵ بر مهاجرت از افغانستان و پاکستان متمرکز شده بود.
 
یکی از مطالب این وبسایت به هفت دروغی پرداخته که قاچاقچیان به پناهجویان می گویند:
دروغ شماره یک
قایقی که برای انتقال شما استفاده می شود بسیار بزرگ است. حتی استخر و سینما هم دارد.
پناهجویان معمولا در قدیمی ترین و ارزان ترین قایق ها بصورت قاچاقی منتقل می شوند. همین موضوع سود زیادی را نصیب قاچاقچیان می کند. تنها در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵ هزار پناهجو هنگام عبور از دریا کشته شدند.
دروغ شماره دو
آلمان تنها ۸۰۰ هزار سهمیه به پناهجویان افغان اختصاص داده است.
هیچ سهمیه ای به کشوری خاص اختصاص داده نشده است. هر پرونده به صورت جداگانه بررسی می شود.
دروغ شماره سه
ما (قاچاقچیان) ۲۵ سال در این راه تجربه داریم و به تو می گوییم که انتقال تو به اروپا صد در صد قانونی و امکان پذیر است.
قاچاق انسان جرم است و تنها علاقه قاچاقچیان به پول است و نه زندگی شما. هر سال پرونده صدها پناهجو رد می شود و متاسفانه تعداد زیادی در راه رسیدن به در راه های خطناک جان خود را از دست می دهند.
دروغ شماره چهار
شرکتهای بزرگ آلمانی نیاز به نیروی کار دارند و به همین خاطر آلمان در روز ۵ هزار مهاجر قبول می کند.
هیچ سهمیه ای برای اشتغال مهاجران وجود ندارد. اگرچه به نیروی کار ماهر نیاز است اما افرادی که بصورت غیرقانونی وارد آلمان می شوند نمی توانند مشغول بکار شوند. دولت آلمان برای پناهجویان کار فراهم نمی کند.
دروغ شماره پنج
هر پناهجو در زمان ورود برای خوشامدگویی ۲ هزار یورو دریافت می کند.
آلمان به کسانی که وارد آلمان شده پول نمی دهد.قاچاقچیان با انتشار چنین دروغ هایی باعث می شوند تا با ریسک پذیری جان مهاجران را به خطر بیفتد.
دروغ شماره شش
آلمان به هر مهاجر یک خانه می دهد.
به هیچ مهاجری خانه شخصی داده نمی شود. حتی پیدا کردن مکانی برای زندگی روزبروز در شهرهای بزرگ آلمان سخت تر می شود. شما نمی توانید آزادانه محل زندگی خود را انتخاب کنید و ممکن است در مکانی اسکان یابید که هیچکس زبان شما را نمی فهمد.
دروغ شماره هفت
اگر زندگی آلمان را دوست نداشتید، دولت آلمان برای شما ویزای مهاجرت به کانادا فراهم می کند.
هیچ توافقی میان کانادا و آلمان یا کشور دیگری در زمینه فراهم کردن ویزا وجود ندارد.

وزارت امور خارجه آلمان می گوید که هدف این وبسایت جلوگیری از ورود پناهجویان نیست بلکه قصد دارد تا با اطلاع رسانی، تصمیم گیری بر اساس شایعات یا اطلاعات نادرست را کاهش دهد.
+51
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Fash Guo - کلن، آلمان

  واسه افغانی ها بدترین شایعه ها هم ساخته شود باز می آیند چون تازه مزه بخور و بخواب رو چشیده اند !. تازه فهمیدند پول ماهیانه آنها اینقدر زیاده که به افغانستان واسه خانوادشون بفرستند و بخشی هم صرف سکس لجام گسیخته آنها می شود !! اماکن کمک و خواربار دهی هم در آلمان زیاده یک افغانی راحت با اینها زندگی می کند !!.
  15
  48
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  بعضی از این دروغ ها راسته.مثل نصف مورد چهار ومورد شش.ضمن اینکه پناهنده ها چه افغان چه سوری از جنگ وبی پناهی قدم به این راههای پرمخاطره میذارن.نه بهشت کذائی ودودزده آلمان.
  20
  9
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  این حرفها چرنده.همه اونجوری که توو ذهن تخم وترکه گرمانها جنگل نشین حک شده همه از جنس نسل اول کارگران مهمان ترک از آناتولی وپشت کوه نمیان.اینروزها همه به اسمارت فون واینترنت واخبار موثق دسترسی دارن.دلیل قدم گذاشتن در چنین راهی واز جان گذشتن ناچاریه وبس.
  24
  8
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.