کماندوهای سپاه با شهریه ۱۲ میلیون تومانی و پیتزاخوری در نمازخانه مدرسه آماده کنکور و جهاد می شوند‎

دانش‌آموزان در اردوی جنگل سیسنگان استان مازندران کباب آماده می‌کنند
کیهان لندن می نویسد : 
در این مدارس هم دروس علمی تدریس می‎شود و هم آموزش‎های نظامی و عقیدتی.

- دانش‌آموزان بیش از 10 ساعت در روز تحت تعلیم قرار می‎گیرند و هر کدام پرونده تخصصی جداگانه دارند.

- حضور در اردوهای مختلف زیارتی و تفریحی در کنار کادر آموزشی راهی برای تقویت باورهای ایدئولوژیک و مغزشویی این دانش‌آموزان است.
 
اینکه سپاه پاسداران هر جا که بوی پول به مشام‎اش رسیده دست درازی کرده، حتی در نظام آموزشی ایران قابل پیگیری است.
 
«رایان بصیر» نام یکی از مدارس تهران است که در مقطع دبیرستان و پیش‎دانشگاهی به صورت غیرانتفاعی دانش‎آموز جذب می‌کند و با شهریه‎ای باور نکردنی آنها را تحت آموزش‌های غیرعادی قرار می‌دهد تا هم آماده کنکور و ورود به دانشگاه شوند و هم آماده جنگ و جهاد.
 
آموزش‌هایی که دانش‌‎آموزان این مجموعه می‎بینند فراتر از واحدهایی است که مصوبه وزارت آموزش و پرورش برای مقاطع دبیرستان و پیش‎دانشگاهی است. دانش‌آموزان علاوه بر گذراندن دروس عمومی و تخصصیِ مربوط به رشته‎های ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی، دروس تئوری و عملی نظامی، عقیدتی و شرعی را نیز پشت‏‌سر می‌گذارند.
 
در حالی که اکثر مدارس ایران با آغاز ماه مهر کلاس‎های خود را آغاز کرده‌اند، کلاس‌های این مجموعه خیلی زودتر از معمول و در دهم تیرماه آغاز شده است.
 
دانش‌آموزان رایان بصیر، هم ریاضی و فیزیک و زیست می‌خوانند و هم برای آموزش نظامی و تیراندازی به میدان تیر می‎روند و در اردوهای دانش‌آموزی که بی‎شباهت به اردوهای جهادی و اردوهای «راهیان‎نور» نیست، شرکت می‎کنند.
 
شعار مدرسه‎ رایان بصیر «اقتدار علمی و بصیرت دینی» است. از دانش‎آموزان مقطع پیش‎داشگاهی مدرسه برای ثبت نام ۱۲ میلیون تومان شهریه دریافت می‎شود.
 
هر دانش‌آموز در این مدرسه یک پرونده تخصصی تربیتی دارد و به طور منظم در همه امور تحصیلی و عقیدتی به او مشاوره داده می‎شود.
 
یکی از اصلی‌ترین برنامه‎های مدرسه که شبیه پادگان اداره می‌‏شود، تدریس منظم احکام عملی، برگزاری کلاس‌های پرورشی و تربیتی و برگزاری نماز جماعت اول وقت است.
طول ساعتی که دانش‎آموز در مدرسه حضور دارد نیز کمی غیرعادی است. کلاس‌ها از هشت صبح آغاز می‌‏شود و دانش‎آموز باید یک ساعت قبل از این زمان در مدرسه باشد و بعضی روزها تا ساعت هفت شب در کلاس‌ها یا کارگاه‌های مختلف بسر می‌برد.
آموزش نظامی در میدان تیر
کادرهای مدرسه که عموماً اعضای بسیج و یا معلمان و دبیران عضو سپاه هستند به طور منظم گزارش وضعیت علمی، تربیتی و عقدیتی دانش‌آموز را به خانواده‎‏ی او ارائه می‎دهند. در واقع آنها در نوعی آموزش پادگانی قرار دارند که بر اساس ضوابطی خاص از نظر ذهنی و آموزشی ایزوله می‎شوند.
آنها در طول سال تحصیلی به اردوهای مختلف نیز می‎روند. مشهد، قم و شاه عبدالعظیم اردوی زیارتی آنهاست و جنگل‎های شمال و اردوگاه‌های خاص سپاه سفرهای تفریحی آنها. در بعضی هفته‌ها آنها را به نماز جمعه هم می‌‏برند.
 
کلاس‌های ورزشی آنها نیز متفاوت از ساعات عادی ورزش در دبیرستان و دانشگاه است. ورزش آنها رزمی و دفاعی است. شرکت در کلاس‌های دفاع شخصی تقریباً اجباری است. دبیرستان امکانات خوبی برای آموزش ورزش‌های رزمی دارد و سالن مجهزی در آن ایجاد شده و مسابقات مختلف بین مدارس هم‌سو برای دانش‌آموزان برگزار می‎شود.
مراسم روضه خوانی در مدرسه با واعظی که آخوند نیست اما خود را شبیه آخوندها درآورده است
در نمازخانه‏ مدرسه عموماً مراسم مذهبی سینه‌‏زنی و سوگواری برگزار می‏‎شود و گاهی نذری هم پخش می‌‏شود.
در این میان خوردن پیتزا به عنوان یک وعده‌ی غذایی که هویت فرنگی دارد در ولادت فاطمه دختر پیامبر اسلام در نمازخانه مدرسه جالب به نظر می‎رسد، تصویری که به عنوان یکی از فعالیت‎های قابل توجه در این مجموعه در وب‌‏سایت آن منتشر شده است.
 
اردیبهشت سال ۱۳۸۹ محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پیام مشترکی به مناسبت هفته عقیدتی- سیاسی در سپاه صادر کردند که در آن تاکید شد «پس از مدت‌ها بحث و بررسی طرح اصلاح و کارآمدسازی نظام آموزشی سپاه انجام شد».
خروجی این طرح و اصلاح، همین دوره‎های آموزش و پرورش مدیران و دبیرانی بود که از نظر سپاه برای کادرسازی با ساختاری نو آماده می‌‏شوند.
 
سپاه تنها مدارس در مقاطع ابتدای، متوسطه و پیش‌‏دانشگاهی را مستقیم اداره نمی‎کند، بلکه شامل ده‌ها مرکز آموزش عالی می‏‌شود که سرآمد آنها دانشگاه «امام حسین» است. دانشگاهی که وظیفه‏‌اش تربیت پاسدار با تخصص‎های مختلف است.
پیتزاخوری در نمازخانه مدرسه
این تشکیلات در مدیریت دانشگاه‎های علمی کاربردی هم دست دارد. معاون تربیت و آموزش ستاد کل سپاه در دانشگاه «امام حسین» در مقطع کاردانی دانشگاه علمی- کاربردی در رشته‎‏های «تربیت مربی قرآن»، « تربیت مروج سیاسی»، مدیریت و فناوری اطلاعات، حسابداری، روابط عمومی و حتی رشته‎های لجستیک مثل سرپرستی توزیع کالا، تدارکات و زنجیره تامین و مکانیک دانشجو می‎پذیرد که بعضی از این رشته‎ها در مقطع کارشناسی هم ادامه پیدا می‎کند.
 
بعضی از فعالیت‎های آموزشی سپاه نیز به طور مشترک با حوزه‎های علمیه برگزار می‌‏شود. مجتمع آموزشی ‌امامت یکی از این مراکز است که سپاه با هدف تحول معنویت دینی و انقلابی‌ تحت عنوان «‌راهبرد بزرگ» ایجاد کرده است.
+25
رأی دهید
-113

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  gozargah - ایران، ایران

  مدرسه ای برای تربیت توله های دزدان اموال مردم. کدوم شهروند معمولی توانایی پرداخت شهریه 12 میلیونی این پایگاه پرورش تروریست را دارد؟ و کدام پدر و مادر نرمال و عاقلی فرزندش را دست این قاتلان و دزدان می دهد؟ فقط یک قشر می تواند این کار را انجام دهد که همه آنها را به خوبی می شناسند. اگر این حکومت تا 20 سال دیگر دوام داشته باشد اطمینان داشته باشید که 99 درصد این بچه ها مسئولان( دزدان و قاتلان) حکومت خواهند بود. اینها قرار است برای فرزندان ما تصمیم بگیرند و شاید هم در حال تماشاکردن عکس قاتل فرزندانمان هستیم. این ملت ما تا کی می خواهند سکوت کنند؟
  12
  196
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان

  غلط نکنم حداد عادل و سعید امامی و روحانی و ده ها مقام فعلی ایران ماحصل مدارس امریکا و انگلیس باشند که به این صورت در امدند اونوقت تربیت شدگان این مدارس میشوند میرزا ملکم خان و ..
  4
  90
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  amirgheryou - تهران، ایران

  ما بچه بودیم اوایل انقلاب همه مدارس همینطوری بود. چیز عجیبی نیست. فقط اون 12میلیونش زور داره بدی و اینطوری سرویست کنن.
  17
  74
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا

  اینا که با این شکمهاشون انگار ۶ ماهه حامله هستن 😂
  4
  113
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  II PARSA II - هانوفر، آلمان

  من منتظر بودم دوستان در قمست نظرات یادی هم از سعید طوسی بکنند که دیدم خبری نیست. پس مجبورم خودم یاد آوری کنم٬ هر کدام از اون مدرسین یک سعید طوسی مهربانند که در فشار خون گرفتن کودکان و نوجوانان خبره اند و تخصص دارند. ;)
  3
  27
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  حقشونه.باید ماهی 120 میلیون بگیرن.از کشور دفاع میکنن.جلوی منافق وداعش ومتجاوز ایستاده ومی ایستن وکشور وجان ومال وناموس ایرانی رو پاسداری میکنن.نوش جونشون.به کوری همه منوتو بینان ومنوتو سازان ولندن نشینان خائن.
  48
  4
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  یک مشت جوجه لاشخور که قرار است به خون آشام تبدیل بشن .
  3
  25
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  آقا فدام - دوسلدورف، آلمان

  کلاسهای درسی عقیدتی و فلسفی و دینی و اسمالی حاج آقا طوسی در این بین فراموش شد.
  3
  23
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان::]. چرا پرت و پلا میگی بابا! اولا که دارن پول میدن نمیگیرن، دوما همچین نوش جونشون نوش جونشون میکنی که ادم مطمئن میشه از اون social خورهای حرفه ای از دولت المان هستی
  3
  22
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  perspolisi - سیدنی، استرالیا
  پیتزا (یا همون کش لقمه) با بوی عرق پا تو نمازخونه. اه اه اه، نوش جونتون قوت بگیرین
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  نوش جونشون.سربازهای جنایتکار یانکی که دستشون به خون مردم شرق وغرب دنیا آلوده است بیشت از این حرفها حقوق ومزایا میگیرن.اینها که مدافعان مرزهامون هستن.حقشونه.
  9
  0
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  [::hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. خوش اومدی به قسمت مبتذل سایت.اینجا همه مشاغل من رو می دونن.از یازده سال پیش تاحالا.برو یک سر به همبرگرهات بزن نسوزه.بعدا برات توضیح می دم.راستی بیمه درمانی داری؟
  10
  0
  ‌پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.