زندگی زیر برق فشار قوی - تصاویر

در حاشیه شهر قم در مناطق «نیروگاه» و «توانیر» دکل های برق فشار قوی  همسایه دیوار به دیوار مردم است. روی صندلی پارک، در ایوان و پشت درِ خانه‌ها، در کوچه‌ها و ... صدای خس‌خس عبور برق فشار قوی از کابل‌های قطور شنیده می‌شود. این صدای همیشگی همسایه چندین ساله مردم این مناطق شده است. تنها کاری که مسئولان شهری برای کمتر دیده شدن این دکل‌های برق انجام داده‌اند، این بوده که در فضاهای خالی زیر این دکل‌ها و مسیر کابل‌های فشار قوی، پارک و زمین بازی ایجاد کنند که متاسفانه همین کار موجب توقف و حضور بیشتر مردم در زیر مسیر عبوریِ این امواج قوی شده است. امواج الکترومغناطیسی که از دکل‌های برق فشار قوی با ولتاژ ۱۰۰۰ ولت یا بالاتر صادر می‌شود، می‌تواند بر سلامت ساکنان اطراف دکل که تا شعاع ۲۰ یا ۵۰ متری زندگی می‌کنند و به طور مداوم در معرض آن هستند تاثیرگذار باشد و برای آنان مشکلات خونی، مغزی و حتی معلولیت به همراه داشته باشد. بعلاوه، هر از چند گاهی خبری از سقوط کودکی از بالای یکی از این دکل‌ها به گوش می‌رسد.
+28
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران

  قطعا بطور زوری و مفتی این زمینها رو تصاحب کردن ساختن والا اینطور زمینها فروخته نمیشه. دیگه دولت که وکیل حماقت مردم نیست. خیلی جاها مردم هم مقصرن.
  11
  34
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خب مگه بده؟ در عوض کوچه ها و میادینشون عینهو میادین نزدیک به برج ایفل پاریس شده!. اگه این دولت به فکر ملت بود که اوضاع این نمیشد! :o
  2
  36
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  بیچاره هارو خدا بفریادشون برسه! اینجا خونه هایى که نزدیک دکلهاى برق فشار قوى قرار گرفته خیلى ارزون هست . چون اینطور که میگن ، تاثیرات جبران ناپذیرى براى سلامتى بدن داره و سرطانزاست!
  0
  12
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  بی شک و 100%این لونه ها بدون مجوز و خودساخته,بنا شده و در این مورد شهرداری مقصر نیست.در نتیجه هر بلائی سرشان بیاد ب کسی مربوط نیست,بقول قمی ها, زمین مفت باشه,زیردکل برق باشه
  3
  11
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.