دیدگاه:«قاسم سلیمانی» می‌خواهد همه باور کنند کنترل امور در دست اوست

قاسم سلیمانی رهبری نیروهای نظامی سپاه قدس را در عراق و دیگر کشورها برعهده دارد.
یادداشتی از مایکل روبین در وبسایت آمریکن اینترپرایز
مایک پامپئو، مدیر سی آی ای، تایید کرد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، هنگام حرکت نیروهای عراقی برای بازگرداندن اختیارات و تسلط بغداد بر کرکوک در آن شهر بود. بسیاری از تحلیلگران در واشنگتن آن را نشانه ای از این دیدند که عراق و شبه نظامیان شیعه اش موسوم به حشد شعبی زیر فرمان ایران فعالیت می کنند.
 
این تعبیر به دو دلیل مبالغه آمیز است. نخست، سلیمانی نه تنها عنصر عملیاتی است بلکه مورد اعتمادترین دیپلمات ایران است. دوم، سلیمانی با کردها هم هماهنگی می کرد پس تعبیر کردهای مورد حمایت آمریکا در برابر عراقی های مورد حمایت ایران معنی نمی دهد.
 
درست است که نفوذ ایران در عراق جدی است و چالشی برای منافع آمریکا و عراق محسوب می شود، اما اغراق در مورد نقش سلیمانی بر اساس عکس هایی که او توئیت می کند، بازی کردن در زمین سلیمانی است.
 
طی دو سال گذشته عده ای تصور می کردند سلیمانی از انتشار تصاویرش در منطقه در پی آمادگی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران است.
 
اما تصاویر سلیمانی ممکن است نقش او را بیش از آن چه موثر است، نشان دهد. این رک و ساده عملیات نفوذ است؛ آن چه ایران اغلب در آن درگیر است.
 
این که سلیمانی تصاویر خود را به عنوان رئیس جاسوسان عملیاتی منتشر می کند، نشان می دهد که او می خواهد مردم باور کنند همه چیز در کنترل مستقیم او است.
البته آمریکا باید او را به بحث تحریم ها در سازمان ملل متحد گره بزند.
+11
رأی دهید
-45

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  اگر مایکل روبین این چرندیات رو نگه پس کی‌ می‌خواد بگه؟ بد جوری این عمو قاسم حالتونو گرفته‌ها آاا
  41
  51
  ‌سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان

  البته که نیست.اونی که بعد از سفرش به مسکو روسیه رو قانع به حمله به داعش کرد اونی که از افتادن بغداد و موصل ودمشق به دست داعش جلوگیری کرد وغائله آمریکائی اسرائیلی داعش رو توو خاور میانه ختم به خیر کرد عمه بنده بود.اونی هم هفته پیش رفت کردستان واز برادر کشی جلو گیری کرد اون یکی عمه ام بود لابد.
  17
  42
  ‌سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند
  چه تحلیل شیشکی برانگیزی
  10
  13
  ‌سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  به سادگی نمیشه افراد رو شناخت! اونایی که قاسم سلیمانی رو ابر قهرمان میدونن مطمئن هستن که چند سال بعد هم همینطور راجع به اون طرفدار سینه چاک باشن؟!! چگونه به چنین صراحت از مذاکرات پشت درهای بسته مسکو وبقیه جاها خبردارین؟!!!اگه ادمها به این سادگی رو بازی کنن تو سیاست که دیگه سیاست بی پدرومادر نمیشه!بگذار یه مدت بگذره بالاخره این پرده هم برافتد!
  3
  5
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  mirzadeh i eshghi - آلمان، آلمان
  ما آثار جلوگیری از حمله داعش به ایران رو که تا هشتاد کیلومتری مرز ایران رسیده بود رو داریم میبییم.نیاز به چند سال صبر کردن نداریم.دفاع از کشور که بازی های خونه به خونه نیست.
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.