سرایدار مظنون به تعرض به دختر دانش‌آموز در ارومیه بازداشت شد

مقام های امنیتی محلی می‌گویند که معترضان دو مدرسه در منطقه را به آتش کشیده‌اند
در پی انتشار گزارش‌هایی از آزار و اذیت یک دختر دانش آموز ۱۲ ساله از سوی سرایدار مدرسه‌ای در ارومیه در شمال غربی ایران، مقام‌های قضایی محلی، از بازداشت سرایدار این مدرسه و شماری از معترضان خبر داده‌اند که به ساختمان مدارس خسارت وارد کرده بودند.

مصطفی حبیبی، دادستان عمومی و انقلاب ارومیه گفته که تحقیقات از این افراد آغاز شده است و دیگر معترضان که "احساساتشان برانگیخته شده بود با آرام شدن شرایط، متفرق شدند".

گزارش‌ها از ایران حاکی از آن است که اعتراضات تا نیمه شب گذشته (دوشنبه اول آبان) ادامه داشته. معترضان در زمان فعالیت روزانه مدرسه، با ورود به آن با مدیران مدرسه و معلم ها درگیر شدند و ضمن شکسته شیشه‌ها، دست به تخریب ساختمان آن زدند.

مقام های سیاسی و مذهبی محلی از جمله ماموستا عبدالقادر بیضاوی، امام ‌جمعه اهل سنت ارومیه خواستار آرامش شهروندان و انتظار برای رسیدگی قضایی به موضوع شده اند.

روز گذشته و همزمان با بالاگرفتن اعتراضات، علیرضا رادفر، معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان گفته بود که "شواهد اولیه و ابتدایی ماجرا حاکی است که سرایدار [مدرسه] بداخلاقی کرده ولی آزار جنسی نبوده است".

عباس حسن‌خانی، فرماندار ارومیه به خبرگزاری تسنیم گفته "هیچ‌گونه تعرضی مانند عمل آزار و اذیت جنسی یا زنا به این دخترخانم دانش‌آموز رخ نداده است ولی ممکن است این دختر مورد تقاضای هوسرانی و یک نیت شوم قرار گرفته باشد که از این‌گونه اتفاقات ممکن است در اماکن عمومی نیز رخ دهد".

به گفته فرماندار ارومیه، پدر دختری که گفته می شود مورد اذیت و آزار قرار گرفته شکایتی در کلانتری مطرح کرده، اما یک روز بعد همراه مدیر مدرسه "به کلانتری مراجعه می‌کنند و پس از بررسی‌ها و پیگیری‌های لازم پدر این دانش‌آموز به ‌صورت کتبی در کلانتری رضایت می‌دهد که هیچ اتفاقی برای دختر من رخ نداده است و خانم مدیر و مسئولان مدرسه نیز مجدداً این دختر دانش‌آموز را معاینه کرده و تأیید می‌کنند که هیچ اتفاقی برای این دانش‌آموز دختر رخ نداده است".

مطابق قوانین ایران مرجع رسیدگی به چنین مواردی، از جمله تشخیص احتمال وقوع آزار و اذیت جنسی، پزشکی قانونی است.

فرماندار ارومیه می گوید که اعتراضات پس از آن بالا گرفت که روز دوشنبه اول آبان "اولیای دیگر دانش‌آموزان به مدرسه رفتند و خواستار آن شدند که پدر آن دختر به مدرسه آمده و وقایع را توضیح دهد، ولی پدر این دانش آموز گفته که آبروی دختر من را نبرید و به مدرسه نرفته است".

مقام های محلی می گویند که منطقه در حال حاضر تحت کنترل پلیس قرار دارد و فریدون سید مصطفوی، مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی هم اعلام کرده که تا روشن شدن موضوع، کلاس‌های درس این مدرسه تشکیل نخواهد شد.
+43
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  خوب پس بخیر و خوشى گذشت ! کمى بد اخلاقى بوده و خوشبختانه دخول صورت نگرفته!مورد تقاضاى هوسرانى و یک نیت شوم قرار گرفته ، که خوب خیالى نیست! چون ممکنه این گونه اتفاقات در أماکن عمومى هم پیش بیاد ! به گفته آقاى ماستمالیان !
  1
  28
  ‌سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.