پاسخ متفاوت علی کریمی درباره قلیان کشیدن برخی بازیکنان

جادوگر می‌گوید قلیان کشیدن فوتبالیست‌ها حتی ضد عرف هم نیست.
خبرآنلاین: علی کریمی به ماجرای محرومیت محسن مسلمان و وریا غفوری واکنش نشان می دهد. او در این باره می گوید: «من همیشه با قلیان مخالف بوده و هستم و به خصوص چون این مسئله بین فوتبالیست ها باب شده، دوست دارم به خاطر خود آنها و لطمه ای که ممکن است به حرفه و درآمدشان بخورد یک فکری در این باره بشود؛ اما مسئله این است که این یک موضوع شخصی است. قلیان کشیدن غیرقانونی نیست و حتی ضد عرف هم نیست . وقتی در همه جای مملکت قلیان به صورت آزاد عرضه می شود پس مصرف آن هم جرم نیست، اگرچه فوتبالیست ها بهتر است این کار را نکنند، چون به سیستم کاری شان آسیب می رساند »
او به سیگاری بودن یکی از بازیکنان بایرن مونیخ اشاره می کند و ادامه می دهد: «ما در بایرن بازیکنی داشتیم که بین دو نیمه و اول و آخر بازی سیگار می کشید . مجله بایرن را دست می گرفت و می رفت به دستشویی و آنجا یک نخ سیگار دود می کرد چون احتمالا به تمرکزش کمک می کرد . او از بهترین های بایرن بود و چون این تصمیم به حیطه شخصی اش ربط داشت هیچ کس حرفی به او نمی زد، چون او در زمین کارش را خوب انجام می داد. الان هم اگر این فوتبالیست ها آدم های ممتازی باشند، بهتر است برخوردی که با آنها می شود در حد صحبت و نصیحت باشد، نه این که قبل از مهمترین بازی سال خبر را در بوق و کرنا کنند و آبروی آدم ها را ببرند . اگر واقعا هدف پاکسازی و کمک به فوتبال است، راههای بهتری داریم و البته خود باشگاه ها باید در این امر پیش قدم باشند و از بازیکنان و سرمایه های انسانی شان مراقبت کنند . طبعا اگر در تست های پزشکی و فنی اگر رد مصرف قلیان مشخص باشد و در عملکرد بازیکن تاثیر بگذارد باید با او برخورد کرد؛ اما به نظر من این در حیطه باشگاه و سرمربی است؛ تازه مگر فوتبالیست های ما و بحث قلیان کشیدن شان مسئله جدیدی است؟ الان سالهاست این مسئله در فوتبال است و زمان مطرح شدنش برای من عجیب است و البته به چهره فوتبال ایران آسیب می زند و رسانه های آن ور آبی هم این مسئله را سوژه می کنند. »
جادوگر همچنین می گوید: «من یک موضوع دیگر را مطرح می کنم؛ این که آیا این بحث قلیان اخلاقی هست یا نه؟ چون موضوع در کمیته اخلاق مطرح شده و سوالم این است که آیا موضوعات اخلاقی مهمتری در فوتبال اتفاق نمی افتد؟ چیزهایی مثل دروغ یا مثلا پول گرفتن از آدم های بدبختی که به سودای فوتبالیست شدن گول بعضی آدم های شناخته شده را می خورند؟ آیا پاکسازی فوتبال و رساندن آن به جایی که بگوییم اخلاق در آن هست باید از قلیان شروع شود یا از مبارزه با دروغ گویی آدم هایی که حضورشان به کلیت فوتبال آسیب می رساند؟ این ها اگر قلیان می کشند به خودشان لطمه می زنند؛ اما آدم های زیادی هستند که مدام در حال ضربه زدن به فوتبال هستند که تعداشان الی ماشاء الله کم هم نیست . »
+44
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۹
  بهنام 139 - زوله، هلند

  با حرفاش کاملا موافقم.کشیدن قلیان به باشگاه و مربی‌ شخص ربط داره نه به کمیته اخلاق.
  3
  26
  ‌سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  یکی‌ یه دونه‌ای علی‌ جون جادوگر،،چه می‌کنن علی‌‌های پرسپولیس ،،سلطون علی‌ پروین پاا طلائی،،شهریار ایران و آسیا علی‌ دائی،یگانه جادوگر بی‌ بدیل علی‌ کریمی‌،،حالا مقایسه کنید با علی‌‌های کیسه کش علی‌ منصور یا علی‌ منفور ،،اما علی‌ کریمی‌ خدایی یه اعجوبه تکرار نشدنیه،،دربی هم واس ماس کیسه هم سوراخست
  7
  17
  ‌سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.