بازداشت جراح ارتوپد در پرونده جنایت خانوادگی

جراح ارتوپد که به اتهام قتل پدرش بازداشت شده است، در حالی منکر کشتن او شده که پدرش قبل از رفتن به کمای طولانی، وی را به‌ عنوان ضارب معرفی کرده بود.
به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، 19 خرداد امسال، ساکنان یکی از محله‌های خیابان ونک، سر و صداهایی از خانه همسایه شنیدند. آنها که نگران شده بودند خود را به مقابل آپارتمان مورد نظر رساندند که همه صاحبش را دکتر صدا می‌کردند. آنها لحظاتی بعد و با گشوده شدن در، پدر صاحبخانه را دیدند که از ناحیه سر و صورت بشدت مجروح شده بود. به همین خاطر خیلی سریع مرد سالخورده را به بیمارستان منتقل کردند.با انتقال بهمن به بیمارستان موضوع به دخترش نیز اعلام شد و زن جوان خود را به بیمارستان رساند، اما هنوز 24 ساعت از بستری شدن بهمن در بیمارستان نگذشته بود که مرد 70 ساله به کما رفت.از سوی دیگر دختر بهمن نیز با مراجعه به کلانتری از برادرش شکایت کرد.
او گفت: «روز حادثه در تماس همسایه‌ها از جریان باخبر شدم و خودم را خیلی سریع به بیمارستان رساندم. پدرم که هنوز نیمه جانی داشت به من گفت که کامران –برادرم- او را با بطری زده است. این در حالی بود که پدرم همه زندگی‌اش را به پای برادرم ریخت و او را برای تحصیل به خارج از کشور فرستاد. حتی اموالش را به نام برادرم زد. اما او به جای تمام محبت‌های پدرم، اینطور جوابش را داد. برادرم مدتی قبل با زن جوانی به نام میترا عقد موقت کرده بود. از آنجا که پدرم همه اموالش را در اختیار کامران قرار داده بود به ناچار با او زندگی می‌کرد. اما انگار میترا به برادرم گفته بود که نمی‌تواند حضور پدرم را در خانه تحمل کند و از کامران خواسته بود پدرم را بیرون کند. کامران هم به تبعیت از همسر موقتش به پدرم گفته بود یا خانه را ترک کند، یا اینکه تمام سکه‌ها و پول‌های نقدش را در اختیار او قرار دهد تا اجازه ماندن در خانه را داشته باشد. اما پدرم قبول نکرده و سر همین موضوع باهم درگیر شده بودند که کامران با بطری پدرم را هدف قرار داده بود.»در پی اظهارات زن جوان، پرونده‌ای در دادسرای ونک تشکیل شد. تحقیقات در این باره ادامه داشت تا اینکه حدود سه ماه بعد از این واقعه هولناک و با وجود تلاش‌های تیم درمانی، بهمن روی تخت بیمارستان تسلیم مرگ شد. با مرگ پیرمرد، پرونده از دادسرای ونک به دادسرای ویژه قتل پایتخت ارجاع شد.
بدین ترتیب با ورود بازپرس جنایی به ماجرا، تحقیقات در این خصوص وارد مرحله تازه‌ای شد. در بررسی‌های صورت گرفته اطلاعاتی به‌دست آمد که نشان می‌داد متهم سال‌ها قبل برای تحصیل به اسکاتلند رفته و در رشته ارتوپدی تحصیلکرده و فارغ‌التحصیل شده است.
با توجه به مدارک موجود در پرونده و شکایت زن جوان، کامران به‌عنوان مظنون به قتل بازداشت شد.اما مرد 46 ساله منکر جنایت شد و گفت: «من و پدرم فقط با هم جرو بحث کردیم، ضربه‌ای هم که به سر پدرم خورده بود مربوط به روز حادثه نبود بلکه مربوط به 10 روز قبل ازآن بود. آن موقع من و پدرم برای تفریح به شمال رفته بودیم که پای پدرم سر خورد و همانجا سرش آسیب دید که خیلی سریع پدرم را به بیمارستان منتقل کردم و حتی پرونده بالینی پدرم نیز موجود است. بعد از درمان نیز پدرم ترخیص شد و 10 روز بعد این اتفاق برایش افتاد.»با توجه به اظهارات مرد میانسال، بازپرس جنایی دستور تحقیقات تکمیلی در این خصوص را صادر کرد.
+13
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.