پیروزی قاطع 'ترامپ جمهوری چک' در انتخابات

آقای بابیس (وسط راست) سیاست‌مداری عوام گرا و دومین ثروتمند بزرگ کشور خود محسوب می‌شود و تعدادی از رسانه‌های جمهوری چک، او را "دونالد ترامپ چک" لقب داده‌اندآندری بابیس، میلیاردر عوام‌گرای جمهوری چک که دومین مرد ثروتمند این کشور هم هست، توانسته با اختلاف بسیار برنده انتخابات سراسری شود. او منتقد اتحادیه اروپا است و با شعار مخالفت با نهاد قدرت و نخبگان سیاسی به میدان آمده بود.
آندری بابیس، کاندیدای میلیاردر جمهوری چک و حزب او "آنو"، با فاصله زیاد از سایر رقبا، در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شدند.
آقای بابیس، ۶۳ ساله، سیاست‌مداری پوپولیست (عوام گرا) و دومین ثروتمند بزرگ کشور خود محسوب می‌شود و تعدادی از رسانه‌های جمهوری چک، او را "دونالد ترامپ چک" لقب داده‌اند.
میزان ثروت این سیاست‌مدار، حدود ۴ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.
روز شنبه (21 اکتبر) با اتمام شمارش آرا مشخص شد "آنو" (به معنی بله) ۳۰ درصد آرا را به دست آورده که سه برابر بیش از آرای نزدیک‌ترین حزب رقیب است.
حزب آنو، در میانه طیف سیاسی جمهوری چک قرار دارد.
بعد از آنو، حزب راست میانه "دموکرات‌های مدنی" و حزب راست افراطی "اس پ د" (به معنی حزب آزادی و دموکراسی) هر کدام با حدود ۱۰ درصد آرا، در رده های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.
حزب اس پ د، حزبی جدیدالتاسیس و مخالف مهاجرت به رهبری تومیو اوکامورو، سرمایه‌دار چک ژاپنی تبار است.
آندری بابیس برای تشکیل دولت نیاز به ائتلاف با سایر احزاب دارد و می‌گوید به این منظور، با همه احزاب وارد مذاکره خواهد شد.
متحد حزب آنو در انتخابات اخیر، حزب حاکم چپ میانه "سوسیال دموکرات" بوده که با تحمل شکستی سخت، به رتبه ششم دست یافته است.
نام آقای بابیس در گذشته، در ارتباط با چند مورد رسوایی خبرساز شده است؛ نام او در یک پرونده جنجالی فساد مالی و اتهام همکاری با پلیس مخفی چکسلواکی سابق در زمان حکومت کمونیستی به چشم می‌خورد.
میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی جمهوری چک حدود ۶۰ درصد بوده است.
+12
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا

  در دانشگاه‌های علوم سیاسی و یا حقوق رو‌باید گل بگیرن دیگه فقط پول سیاستمداران رو‌ تعیین میکنه
  1
  26
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.