سروش: مگر عمر و عثمان ترور نشدند؟ پس چرا اهل سنت مثل ما شیعیان عزاداری نمی کنند؟

+94
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  براى اینکه أهل سنت با دین دکان باز نکرده اند و دین ممر معاش و نُون دونیشون نیست! آخوندا و مداح هاى شیعه یه سناریو ى کربلا رو که با آب وتاب و گریه و اشکهاى دروغین براى خرافه پرستها و احمق ها باز خوانى میکنن ، خدا تومن پول میگیرن ! اهل سنت واسه مرگ عمر و عثمان ،کیسه اى ندوختند که بابتش مردم رو سر کیسه کنند!
  11
  133
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  karkas - اصفهان، ایران

  هر کسى عمر و على و عثمان را به درک واصل کرد کار درستى کرد
  96
  74
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران
  [::karkas - اصفهان، ایران::]. مثل پانترکهای اینجامشکوکی, گاهی روشنفکری وگاهی عربپرست و.....و الان اینجا چند کلمه حرف حساب زدی.
  13
  19
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::karkas - اصفهان، ایران::]. کاملا درست میفرمایید.
  9
  12
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران
  دکان دین در جوامع عقب افتاده رایج است.
  5
  20
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan5 - تهران، ایران

  اقای سروش اگر امثال شما روشنفکران دینی در اوایل انقلاب بحق با خرافات دینی مبارزه میکردید کار ما باین جا نمیکشید.مناظره های دینی شما برعلیه روشنفکران غیر مذهبی ودر جهت تحکیم این حکومت متحجر نقش داشت.
  4
  26
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  rahjoo - بابل، ایران
  [::شب تاب - یوکوهاما، ژاپن::]. گرامی،کامنتهای خوبی تا حالا از شما خوندم و این کامنت شم هم زیبا بود ولی بنظرم اشکالی درش هست و اون اینکه در کل قضیه از راه دین و خدا و پیغمبر کاسبی سودآوری توسط اعراب اتفاق افتاده که به طواف کعبه و سفرهای زیارتی عربستان ختم میشه! بهرحال دین اسلام که اینجا بحثش هست از ازل برای خود شخص محمد هم بسیار سودآور بوده! انسان درین دنیایی که هر لحظه ممکن هست دچار گرفتاری بشه و بسیاری از وقایع از حد توانش خارجه،نیازمند یک کمک شاید ماورایی باشه که اون تعبیر بخدا میشه.همه ما بهش در طول زندگی کم و زیاد به اون پناه بردیم و کمک ازش خواستیم ولی از تو چه پنهان دل چرکین هم شاید باشیم از بابت این جبر آفرینش خود،این دوگانگی جبر و اختیار انسان رو گاهی دور و یا گاهی نزدیک به ماورا میکنه ! از موضوع دور شدم .کلا تو شیعه گری بعد از دوره صفوی بازار کاسبی ملاها و وابستگان بسیار پررونق شده.درسته
  5
  17
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  اسپیسر - لندن، انگلستان
  کلا سوزنا گیر کرده رو 1400 سال پیش. از کارشناس و تئوریسین و روشنفکر بگیر تا مردم عادی.
  3
  18
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  iran2020 - تهران، ایران
  اینم جالبه:. پیروز نهاوندی. از ویکی‌پدیا، دانشنامه آزاد. پیروز نهاوندی یا فیروز که با لقب ابولؤلؤ نیز شناخته می‌شود قاتل عمر بن خطاب است. وی که یکی از نجاران خبره شهر نهاوند بود بعد از حمله اعراب به ایران و سقوط نهاوند شاهد قتل عام و به بردگی کشیدن همشهریان و هموطنان خود بود و همیشه در پی تلافی گرفتن از اعراب بود و با زیرکی خود را به دربار رساند سپس بعد از چندی توانست عمر را به قتل برساند و از محل بگریزد. به تلافی قتل عمر، عبید الله بن عمر، زن و دختر خردسال پیروز نهاوندی و دو ایرانی دیگر به نام های (هرمزان و جفینه) را به ظن دست داشتن در ترور کشت.
  4
  12
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  این مرتیکه هزار پدر کسی بود که انقلاب فرهنگی را راه انداخت حالا هر روز یک زر میزند .شیعه و سنی ندارد .همه عین هم هستند همانطور که اسلام علوی و صفوی وجود ندارد اینهم یک جانوری است مثل شریعتی که میخواهد اسلام را بزک تمدن کند .این فلسفهدها در مورد شیعه میگفت حالا جفتتک تسنن میزند.سگ زرد برادر شغال است.همه شان جانی و قاتل هستند .آخوند شیعه و مفتی سنی از یک طویله میآیند.
  5
  22
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک
  karkas - اصفهان، ایران. همینکه اسمت رو گذاشتی کرکس معلومه چند من بارته.
  14
  6
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  [::rahjoo - بابل، ایران::]. حق با شماست ! کلاً همه ادیان کمابیش بنحوى درگیر بیزنس بوده اند ، ولى متاسفانه این دکان بقالى در اسلام قویتر و مشهود تره ! اینجا هم بحث تنها در خصوص کشته شدن خلفاى سنى وشیعه بود و بحث کُلى نبود! عرعرستان هرساله ، رقم چشمگیرى از راه همین دین و خرافه پرستاش به جیب میزنه ! داستان این دکان بقالى داستان وسیعى است ، دوست من !پیروز و پایدار باشید!
  5
  17
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۶
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  برای اینکه ما شیعیان خوشگل و حب، عشق و محبت به اهل بیت امیرالمؤمنین ع داریم.
  37
  3
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. خوشگل گفتى و کردى کبابم !!!!
  4
  20
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  تو شکر خوردی که می گی کسی که عمر رو کشت کار بدی کرده! شکم لجن اون مرد وحشی عرب رو یک ایرانی با شرف سفره کرد و این کار در انتقام از کشتار مردان و اسارت و بردگی زنان و کودکان ایرانی انجام داد که دیدن اون ها در مدینه دلش رو کباب کرده بود! شکم امثال تو رو هم باید سفره کرد!
  1
  16
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ژوهانسبورگ، افریقای جنوبی
  عزا داری در اسلام طبق نصوص قرانی و فرمایشات پیامبر بزرگوار اسلام حرامه ، شخصی که فردی از خانوادش رو از دست میده فقط سه روز میتونه ناراحت و مغموم باشه و عزا بگیره اون هم نه با نوحه سرایی و شیون و فریاد و کوبیدن به سر و کلشون بلکه این سه روز به خاطر اندوه از فوت یکی از بستگان هست که بر هر انسانی تاثیر میزاره و پس از سه روز هیچ مراسم هفتم و نه چهلم و نه سالگرد برگزارنمیشود .برای یک زن مسلمانی که شوهر از دست داده باید چهار ماه و ده روز در عزا به سر ببره و با بیگانه ای نباید در ارتباط باشد و این مدت به این علته اگر زن از شوهرش حامله نیست پس ازچند بار عادت ماهیانه بر اقوام و میراث بران اثبات خواهد شد و در صورت حامله بودن پس از وضع حمل عده و عزای او به پایان میرسد و این احتیاط بدین علت هست که از نسل بشری حفاظت بشه و با تاکید و اثبات بر همگان ثابت بشه که فرزند متعلق به شخص متوفی است. در قول صحیحی از پیامبر روایت شده که فرمود : از ما نیست کسی که پس از مصیبتی (مرگ)بیصبری کند و نوحه خوانی کند و گریبان خودرا پاره کند .پس با این گفته مشخص میشود که روافض از امت محمدی نیستند
  20
  2
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۶
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. همینه که میبینی. عشقمونه عزاداری میکنیم. تو سر و کله خودمون هم میزنیم. جربزش رو داری بیا تا تو سر و کله شما عمریها هم بزنیم. برو از عمریهای سوریه و عراق سوال کن چجوری سر و کلشون رو یکی کردیم.
  14
  0
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش
  چقدر کامنتهای این وهابی عمر پرست محمد پرست مشمئز کننده است سلطنت طلب از متحده عربی.کسی واقعا جفنگیات این عثمون را میخواند
  1
  0
  ‌سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.