چرا لباس وایکینگ‌ها نقش 'الله' داشت؟

 
با بزرگ کردن این نقش و انعکاس آن در آینه کلمه "الله" کشف شد
پژوهشگران سوئدی بر روی پارچه‌های باقیمانده از لباس وایکینگ ها کلمات عربی پیدا کرده‌اند.
بر روی باقیمانده بعضی از لباس های ابریشمی وایکینگ ها که با آن به خاک سپرده شده‌اند، نام های "الله و علی" با نخ های ابریشمی و نقره ای دوخته شده است.
کشف این کلمات پرسش های تازه ای را در مورد تاثیر اسلام بر کشورهای اسکاندیناوی مطرح کرده است.
لباس های ابریشمی که وایکینگ ها با آن به خاک سپرده می شدند بیش از ۱۰۰ سال به عنوان پوشش معمولی خاک سپاری آن ها نگهداری می شد اما پژوهشگران سوئدی با مطالعات بیشتر روی تکه پارچه های باقیمانده از این لباس ها موفق به کشف شواهد جدیدی از رابطه وایکینگ ها با مسلمانان در قرن‌های ۹ و۱۰ میلادی شده اند.
آنیکا لارسن، پژوهشگر نساجی باستانی از دانشگاه "اوپسالا" در سوئد هنگامی که باقیمانده لباس زنان و مردان وایکینگ را بررسی می کرد موفق به این کشف جدید شده است.
در اکتشاف باستانشناسی مقبره وایکینگ ها که اواخر قرن ۱۹و اواسط قرن ۲۰ در مناطق "بیرکا و گاملا" در اوپسالا انجام شد، باقیمانده لباس های ابریشمی یافت شد که وایکینگ ها با آن به خاک سپرده می شدند.
آنیکا لارسن پس از پی بردن به این که پارچه این لباس ها از آسیای میانه، ایران و چین وارد اسکاندیناوی شده بود، تصمیم به انجام پژوهش های جدید به روی آنها گرفت.
به گفته آنیکا لارسن اشکال هندسی به اندازه ۱.۵ سانتیمتر که روی این پارچه ها دوخته شده بود با نقش های دیگر در اکتشافات باستانشناسی اسکاندیناوی تفاوت داشت اما در پارچه های متعلق به مسلمانان اسپانیا شبیه آن را دیده بود.
حل معما
آنیکا لارسن بعد از بررسی های زیاد پی برد که نام های "الله و علی" به خط کوفی روی این پارچه ها دوخته شده است و این دو نام همیشه کنار هم قرار دارند
این پژوهشگر می‌گوید بعضی از این قبرها ممکن است متعلق به مسلمانان باشد: "اما به احتمال زیاد این کشفیات نشان می دهد که وایکینگ ها تحت تاثیر اندیشه اسلامی از جمله زندگی ابدی در بهشت این لباس ها را تن مرده های خود می کردند."
تحقیقات آنیکا لارسن از این جهت جالب است که برای اولین بار شواهد تاریخی با ذکر نام "علی" در اسکاندیناوی یافت شده است.
دوسال پیش پژوهشگران سوئدی انگشتری را از مقبره یک زن وایکینگ قرن نهم میلادی در منطقه "بیرکا" یافتند که روی آن کلمه "برای الله" به خط کوفی حک شده بودارتباط وایکینگ ها با جهان اسلام مدت هاست که با شواهد تاریخی از جمله وجود سکه های اسلامی در نیمکره شمالی به اثبات رسیده است.
دوسال پیش پژوهشگران سوئدی انگشتری را از مقبره یک زن وایکینگ در منطقه "بیرکا" یافتند که روی آن کلمه "برای الله" به خط کوفی حک شده بود.
+30
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  Iranemaa - قم، ایران

  اگر اسلام عزیز در کشورهای اسکاندیناوی باقی مانده بود الان کشورها عقب مانده اسکادیناوی پیشرفته بودند و به فکر رفاه مردمشان .لول
  13
  77
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مجتبی تهرونی - تهرون، ایران
  در خبرگزاری ها امده دی ان ای ایرانی هم در اجساد وایکینگ ها پیدا کردن ! خبرگزاری یورونیوز :. "وی همچنین به این موضوع اشاره می کند که تجزیه و تحلیل‌های دی.ان.ای. بر روی بقایای پیکرهای بجای مانده از گورستان‌های وایکینگ‌ها نشان می‌دهد برخی از افرادی که در آنجا دفن شده‌اند از مکان‌هایی چون ایران (پرشیا) بوده‌اند، جایی که اسلام خود را در آنجا نهادینه کرده بود.". در ضمن چلیپای ایرانی و اسم امام علی در مساجد اصفهان و یزد و کاشان و. روی مساجد کاشی کاری شده .
  15
  13
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Pezhman - وین، اتریش

  خطر از بیخ گوشمان گذشته. وگرنه در وین و پاریس و لندن بجای جشن و پایکوبی حالا داشتیم از دعای کمیل برمیگشتیم.ملکه انگلیسم اسمش خدیجه کبری و ولعهدشم شیخ المشایخ ال ولز بود.
  5
  57
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  beerslover - بارسلون، اسپانیا
  وایکینگ‌ها هم مثل مسلمانا وحشی بودند پس همچین غلط هم نیست، به قول معروف که کبوتر با کبوتر باز با باز کند هم جنس با همجنس پرواز
  11
  28
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  اسلام با وجود مبارک حضرت علی ع و فاطمه ع به کمال رسید. علی همیشه بوده.
  59
  13
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  دژمن الله - روسیه، روسیه

  یک مشت احمق اروپایی در نقش محقق تاریخ!!!!! احمق ها این که لباس وایکینک ها از پارچه ی ابریشم بافته شده در ایران با طرح خط کوفی بوده تعجبی نداره و ربطی هم به باورهای وایکینگ ها نداره تنها نشان دهنده ی تجارت بین بازرگانان خاورمیانه و اروپا بوده! انگار که مثلا شما امروز یک پارچه ای بخری از اروپا یا آمریکا که طرح و نقش صلیب در متن یا حاشیه ش باشه و شما اصلا ندونی این یعنی چی و بپوشی
  8
  43
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  در یکی از تحقیقات انجام شده هم دانشمندان پی بردن که چون ما تحت الانهار وایکینگها پاک پاک بوده، اینا به روش مسلمین طهارت میگرفتن.
  4
  18
  جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۵
  hassan5 - تهران، ایران
  تفکر اسلامی::کدام کمال؟؟؟آیا خودت میفهمم که چی میگی؟؟تو که در دانمارک در حال کوبیدن میخ اسلام در سرزمین کفار هستی آیا در انجا هم معنی کمالات را نیافتی؟؟!!
  2
  11
  شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.