انگیزه مرموز قتل «اهورا»

همزمان با خاکسپاری «اهورا»مادرش حسابی تنها بود وهیچ‌کس به او دلداری نداد.چراکه خیلی‌ها او را مقصر مرگ پسرش  و نابودی زندگی‌شان خواندند و همانجا به نوعی محاکمه‌اش کردند
 تحقیقات مقدماتی درپرونده قتل مرموز «اهورا»، پسر کوچولوی گیلانی که درجنایتی هولناک  باانگیزه ای مرموز  پس از آزار و اذیت وحشیانه، به دست ناپدری‌اش کشته شده  نشان می‌دهد متهم، سابقه بیماری روانی نداشته و هنگام ارتکاب جنایت هیچ نوع مخدری هم مصرف نکرده است!
 
به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، عصر شنبه 22 مهرچند نفر از ساکنان یک مجمتع مسکونی درشهر رشت، با شنید صدای فریاد دلخراش پسربچه همسایه، با پلیس 110 تماس گرفتند وکمک خواستند. پس از حضور مأموران و کشف پیکرخونین و نیمه جان پسرکوچولو، بلافاصله او را به بیمارستان انتقال دادند. بلافاصله نیز تیم پزشکی وارد عمل شدند اما با توجه به شکستگی قفسه سینه، جراحات شدید مغزی و آثار سوختگی و شکنجه‌های جسمی روی بدن کودک نتوانستند او را نجات دهند و سرانجام پسرک تسلیم مرگ شد. با اعلام موضوع به پلیس آگاهی و بازپرس کشیک، تحقیقات تخصصی دراین باره آغازشد. با توجه به اینکه قربانی خرد سال از  مدتی قبل و درپی جدایی پدر و مادرش در خانه ناپدری زندگی می‌کرد، مرد جوان که در یک داروخانه کار می‌کرد، به‌عنوان مظنون اصلی پرونده دستگیر شد. او که ابتدا منکر قتل بود در بازجویی‌های فنی و تنها ساعاتی پس از اعلام مرگ کودک از سوی پزشکان، لب به اعتراف گشود و گفت: «قصد کشتن اهورا را نداشتم. اما یک لحظه انگار شیطان به جلدم رفت تا جان او را بگیرم. من از همسر اولم یک کودک 2 سال و نیمه دارم و از کاری که کردم پشیمانم. »
رسیدگی فوق‌العاده به پرونده قتل «اهورا»
 علی مصطفوی‌نیا، دادستان مرکز استان گیلان نیز با تشریح جزئیات تازه جنایت تکاندهنده گفت: «ناپدری 27 ساله در غیاب همسرش و پس از آزار و اذیت جسمی پسرک، با کوبیدن سر «اهورا» کوچولو به دیوار سبب مرگ او شد. پزشکی قانونی آزمایش‌های لازم را روی پیکر مقتول انجام داده اما نظر خود را هنوز اعلام نکرده است. همچنین دستگیری مادر این کودک شایعه‌ای است که در فضای مجازی منتشر شده است.»
او با تأکید بر رسیدگی فوری به پرونده گفت: «بنابر نظریه مقدماتی پزشکی قانونی، علت مرگ کودک، خونریزی مغزی ناشی از وارد آمدن ضربه به سر تشخیص داده شده است. همچنین آثار سوختگی تازه روی انگشتان و سوختگی قدیمی روی پاها نیز تأیید شده است. عامل این جنایت مشکل روحی، روانی نداشته و در زمان وقوع قتل نیز مواد مصرف نکرده است. ضمن اینکه به‌دنبال شکایت پدر کودک و درخواستش برای قصاص قاتل، پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و با توجه به حساسیت موضوع به‌صورت ویژه رسیدگی می‌شود.»
مهدی قربانی ثمین، مدیر کل پزشکی قانونی استان گیلان نیز درباره علت مرگ «اهورا» گفت: «علت قتل این کودک به خاطر تجاوز جنسی و ضربه مغزی بوده است.»
رضا جعفری معاون امور اجتماعی بهزیستی استان گیلان هم اعلام کرد که از ابتدا در روند ماجرا قرار داشته‌اند و گزارش وقوع کودک آزاری را به دستگاه قضایی اعلام کرده‌اند. تا اینکه با گزارش این حادثه به خط 123 درباره یک کودک آزاری در تاریخ 22 مهر ماه توسط انتظامات بیمارستان پورسینا، تیم اورژانس بهزیستی به این بیمارستان اعزام شد. این کودک به علت ضربه مغزی در کما بود و به‌دلیل جراحات شدید جان باخت.»«احمد سیاوش‌پور»، رئیس کل دادگستری استان گیلان نیز با تأیید آزار و اذیت جسمی کودک و ضربه وارد شده بر سر او به‌عنوان علت مرگ گفت: «تحقیقات در مرحله مقدماتی است و وضعیت روانی متهم توسط تیم روانپزشکی در پزشکی قانونی مورد بررسی قرار دارد.»
محاکمه مادر «اهورا» در گورستان
ظهر سه‌شنبه وداع با «اهورا»ی خردسال در مسجد آقا سید محمد زیر ده درشهرستان خمام رشت برگزار شد و این کودک 2 سال و 7 ماهه با بدرقه خانواده و اقوام و بی‌تابی‌های پدرش به خاک سپرده شد. پدر «اهورا» که از دو ماه قبل اجازه دیدن فرزندش را نداشته و برای اثبات صلاحیت نداشتن همسر سابقش برای سرپرستی فرزندشان شکایتی نیزبه دادگاه ارائه کرده بوده، گفت: «مدتی بود همسایه‌های مجتمعی که همسر سابقم با قاتل زندگی می‌کرد از رفت و آمدهای افراد مشکوکی به ساختمان صحبت می‌کردند.حتی آنها حاضر بودند شهادت بدهند. به همین دلیل چون طبق قانون «اهورا» تا 7 سالگی در حضانت مادرش بود، شکایت کردم تا صلاحیت نداشتن همسرم برای سرپرستی پسرمان را ثابت کنم. اما افسوس که نتوانستم پسرم را نجات دهم.با این حال ازخون فرزندم نمی‌گذرم ومعتقدم همسرسابقم وشوهرش دراین جنایت مقصرند.»اما همزمان با خاکسپاری «اهورا»مادرش حسابی تنها بود وهیچ‌کس به او دلداری نداد.چراکه خیلی‌ها او را مقصر مرگ پسرش و نابودی زندگی‌شان خواندند وهمانجا به نوعی محاکمه‌اش کردند.
+35
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۶
  جمهوری سکوت - فرانکفورت، آلمان

  دلخوش به این مقدار نباشید که آب و برق را مجانی کنیم روحیات شما را عظمت میدیم، شما را به مقام انسانیت میرسانیم شما به معنویات احتیاج دارید،..
  6
  68
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زاده تهران - هامبورگ، آلمان

  افسوس که کودکان بی دفاع ترین قشر یک جامعه هستند :( :( :(
  1
  27
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  paydar22 - لاهه، هلند
  چرا این اداره بهزیستی و حمایت از کودکان همیشه اخر کار یعنی بعد از مرک سهراب نوش دارو میرسند انهم برای شگایت نه روشی که برای پیش گیری همچین مسایلی که در اینده تگرار نشه مثلان میشه کودکان طلاق که حضانتش بدست یکی از والدین است را تا مدتی تهد نظر بگیره تا در صورت هر گونه غصور و ازار اذیت سری به داد کودک معصوم رسیدکی شود و امروز شاهد چنین ماجرایی نباشیم
  1
  13
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.