سخنان حمید بقایی پس از پایان نخستین جلسه محاکمه‌اش

حمید بقایی پس از خروج از دادگاه گفت: قاضی دادگاه با توجه به غیرعلنی بودن جلسه، تاکید بسیار کرد که مفاد جلسه در خارج از دادگاه مطرح نشود. از بیان آنچه در جلسه مطرح شد به دلیل تاکید قاضی معذور هستم.
 
به گزارش ایسنا، حمید بقایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از رسانه‌ها درخواست می‌کنم که پیگیری کنند شاید جلسات بعدی به صورت علنی برگزار شود. جلسه رسیدگی خوب بود، در دفاع هیچ مشکلی نداریم.
 
وی در ادامه مدعی شد: مشخص است که این پرونده سیاسی است.
 
معاون رییس جمهور دولت دهم با بیان اینکه اشکالات زیادی به این پرونده گرفته شده است، گفت: امیدواریم قوه قضاییه عادلانه عمل کند.
 
بقایی خاطرنشان کرد: ۳۰ مهر ماه برای جلسه بعدی تعیین شده است.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا در این جلسه به موضوع برداشت وام از صندوق هم اشاره شد، عنوان کرد: آن هم جزء بحث هایی بود که قبلا هم بیان کردند و چیز مهمی ندارد. در این جلسه بحث‌های شکلی شد و وارد مباحث محتوایی نشدیم. کیفرخواست قرائت شد.
 
بقایی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد جلسه ۳۰ مهر علنی برگزار شود گفت: اطلاعی ندارم. من دوست داشتم شما خبرنگاران هم در جلسه حضور داشته باشید، به نظرم آن جلسه هم غیر علنی باشد.
 
وی در خصوص اینکه در شبکه‌های اجتماعی گفته شده بود که قرار است آقای احمدی نژاد هم برای در این جلسه حضور داشته باشد، تصریح کرد: چه کسی این قرار را گذاشته است؟ شبکه‌های اجتماعی خیلی حرف می‌زنند. اگر علی ساربان است می‌داند شترش را کجا بخواباند. آقای احمدی‌نژاد خودشان از آمدن‌شان چیزی نگفتند و ما باید اخبار را از دفتر ایشان بگیریم.
 
بر اساس این گزارش، «حمید بقایی» حدود ساعت ۹ صبح با همراهی «علی‌اکبر جوانفکر» وارد ساختمان شماره ۲ قوه قضاییه شد.
 
علی‌اکبر جوانفکر، حمید بقایی را تا درب ورودی دادگاه همراهی کرد.
 
بقایی در جمع خبرنگاران پیش از ورود به دادگاه ویژه کارکنان دولت، گفت: روز گذشته از غیرعلنی بودن جلسه دادگاه مطلع شدیم. تقاضای برگزاری دادگاه به صورت علنی را داده بودیم که به آن رسیدگی نشد و دادگاه غیرعلنی برگزار می‌شود.
 
معاون رییس جمهور در دولت دهم در پاسخ به این سوال که علت غیرعلنی برگزار شدن دادگاه چیست؟ عنوان کرد: شما بگویید چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟
 
بقایی همچنین در پاسخ به این سوال که عناوین اتهامی شما چیست؟ خاطرنشان کرد: همه چیز در این پرونده وجود دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: پس از خروج از دادگاه همه چیز را به سمع و نظرتان می‌رسانم و اگر از این طریق امکان نداشت به واسطه کانال دولت بهار اطلاع‌رسانی می‌کنیم.
 
حدود ساعت ۱۲ ظهر بقایی از دادگاه خارج شد و گفت که جلسه بعدی دادگاه، سی‌ام مهرماه برگزار خواهد شد.
حسینی وکیل مدافع حمید بقایی بعد از اتمام جلسه دادگاه موکلش در جمع خبرنگاران گفت: جلسه دادگاه برگزار شد، کیفرخواست توسط نماینده دادسرا قرائت شد.
 
وی افزود: از نظر ما کیفرخواست دارای ایرادات شکلی بود، روند رسیدگی دادسرا از نظر ما ایراداتی داشت که آنها را مطرح کردیم و دادگاه ایرادات را پذیرفت.
 
حسینی خاطرنشان کرد: از نظر دادگاه هم رسیدگی دادسرا ایراداتی داشته و قرار شد نماینده دادسرا در جلسه بعدی درباره این ایرادات توضیح دهند. احتمال می‌دهیم کیفرخواستی که صادر شده برای اصلاح به دادسرا برگردد و بعدا دوباره به دادگاه ارسال شود.
 
حسینی درباره موارد اتهامی مطرح شده در پرونده بقایی گفت: همان موارد قبلی مطرح شده است و مالی بوده و از نظر ما همه در حد تخلف است و هیچ کدام جرم نیست، ولی برای همه دفاع داریم، دفاعیات را بعد از اینکه کیفرخواست اصلاح شد به دادگاه ارایه می‌دهیم.
 
وکیل مدافع بقایی ادامه داد: موارد اتهامی درباره ۳۰۰ میلیون اختلاس است و مسائل امنیتی در آن وجود نداشته و فقط مسائل اقتصادی است.
 
حسینی در پاسخ به این سوال که کیفرخواست چند صفحه بود، اظهار کرد: قبلا آقای دولت آبادی گفته‌اند که کیفرخواست ۳۰ صفحه بوده و در حال حاضر نیز ۳۰ صفحه است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: دادگاه تجدید شد، جلسه بعدی یکشنبه - ۳۰ مهرماه - تعیین شده است.
+8
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا

  بی پدرهای دزد ، یدونه آدم درست حسابی تو‌این رژیم فاسد وجود نداره
  2
  29
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  چقد ریخت مضحک و چندش آوری داره :o وجدانن نکبت و کفارات از قیافش میباره ، معتاد‌ ایدزی هپاتیتی عملی نجس :o
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.