حمایت خاتمی از سپاه پاسداران و برنامه موشکی ایران

محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران، با دفاع از برنامه موشکی ایران و آنچه مقابله سپاه پاسداران با «تروریست‌ها» نامیده، «اهانت» به این نیروی نظامی از سوی آمریکا را محکوم کرد.
 
وب‌سایت کلمه روز دوشنبه (۲۴ مهر) گزارش کرده که آقای خاتمی این اظهارات را در دیدار با اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران بیان کرده‌است.
 
خاتمی در این دیدار تأکید کرده است: «این را اشتباه نکنند؛ در ایران ممکن است اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد اما در پاسداشت عزت ایران و اصل انقلاب و منافع اصلی ملی و ایستادن در مقابل تهدیدهای بیرونی، هیچ گونه اختلافی نیست.»
 
وی در ادامه با دفاع از سپاه پاسداران اضافه کرده‌است: «مگر می‌شود یک نفر بیاید سپاه پاسداران را در شرایطی که در برابر تروریست‌ها ایستاده و شهید می‌دهد، با گزافه‌گویی‌هایش مورد اهانت قرار دهد؟»
 
خاتمی، سپاه را «برآمده از متن انقلاب و از ارکان امنیت ملی» ایران معرفی کرده و راهبرد جدید آمریکا را مبنی بر معرفی این نیرو به عنوان گروهی که از فعالیت‌های تروریستی در خاورمیانه حمایت می‌کند، «یاوه‌گویی و تهدید» عنوان کرده‌است.
 
آقای خاتمی افزوده که «در مقابل این یاوه‌گویی‌ها و تهدیدها هیچ گونه اختلافی در درون ایران نیست و سپاه و ارتش و دولت ما و جریان‌های سیاسی و اجتماعی ما در کنار یکدیگر هستند.»
 
محمد خاتمی که بارها از سوی نشریات و رسانه‌های حامی دولت نهم به عنوان یکی از «سازمان‌دهندگان ناآرامی‌ها» در اعتراض به نتیجه اعلام‌شده انتخابات ۸۸ معرفی شد، همچنان از سوی مخالفان اصلاح‌طلبی در ایران تحت فشار است.
 
در همین راستا، بر اساس دستور دادگاه ویژه روحانیت، آقای خاتمی به تازگی هم از اول مهرماه به مدت سه ماه از حضور «در مراسم عمومی سیاسی، فرهنگی و تبلیغی» منع شده‌ است.
 
پیش از این حتی، یدالله جوانی، رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران، گفته بود که محمد خاتمی در کنار چهره‌های دیگر اصلاح‌طلب، «با حمایت غرب و به‌ویژه آمریکا» قصد استقرار «یک نظام غیردینی» را داشته‌اند و به همین اتهام باید «دستگیر و محاکمه و مجازات شوند».
حمایت خاتمی از برنامه موشکی
به گزارش کلمه، محمد خاتمی روز دوشنبه در سخنان تازه خود همچنین از برنامه موشکی ایران حمایت کرده و افزود که این برنامه تنها جنبه «بازدارندگی» دارد.
 
وی گفت که «مگر ما موشک می‌خواهیم که به دیگران حمله کنیم؟ اما در جریان جنگ‌هایی که هست، آیا نباید در مقابل تهدیدهای موجود قدرت دفاع از خود را داشته باشیم؟ این مربوط به کسی نیست که بخواهد دخالت کند.»
 
خاتمی به عنوان فردی که به گفته خودش، «رونق فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای» در دوره ریاست جمهوری وی بود نیز اضافه کرد که ایران به دنبال جنگ‌افزار اتمی نیست.
 
وی افزود که «فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای مورد توجه ماست و برای خوشایند آقایان، ما دست از آن برنمی‌داریم. همواره هم آماده تعامل با کل دنیا هستیم.»
 
اظهارات وی پس از آن بیان می‌شود که حسن روحانی، رئیس جمهوری فعلی ایران نیز سپاه پاسداران را «محبوب مردم» ایران، عراق، سوریه، لبنان و کردهای عراق معرفی کرد و گفت که «هیچ اختلافی بین جناح‌های ما برای مقابله با توطئه دشمنان» وجود ندارد.
 
روحانی افزود: «اگر آمریکا بخواهد خطای بعدی را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامی کند، این دیگر خطا اندر خطاست؛ سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامی نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم است».
 
به دنبال انتقاد شدید رئیس جمهور آمریکا از رفتارهای سپاه پاسداران در منطقه و فراتر از آن و حمایت سپاه از اقدامات «تروریستی»، که به وزارت خزانه‌داری اجازه داد این نهاد را به فهرست تحریم‌هایش اضافه کند، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز به آن واکنش نشان داد.
 
آقای ظریف در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «امروز ایرانیان از زن و مرد و پیر و جوان همگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و با صلابت در کنار کسانی که از ما و منطقه در برابر تجاوز و ترور دفاع می‌کنند، ایستاده‌اند».
 
اظهارات روحانی و ظریف در پشتیبانی از سپاه با انتقادهای بسیاری از کاربران شبکه‌های مجازی در ایران روبه‌رو شده، چرا که دولت روحانی و سپاه پاسداران بیش از چهار سال است که اختلاف‌های پیدا و پنهان فراوانی در حوزه سیاست خارجی، اقتصاد داخلی و مسائل فرهنگی داشته‌اند.
 
حسن روحانی به تازگی حتی در کنایه‌ای مستقیم به فعالیت‌های اقتصادی سپاه پاسداران گفته بود که «بخشی از اقتصاد دست یک دولت بی‌تفنگ بود که آن را به یک دولت با تفنگ تحویل دادیم، این اقتصاد و خصوصی‌سازی نیست».
+32
رأی دهید
-113

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  oghabe - بازل، سوییس

  اره جان بابات حتماً آلزایمر داری یادت رفته با سیلی‌ زدن عمامه ‌ات از کلت افتاد پایین،برو پروستات رهبرو روغن مالی‌ کن شاید دوباره محبوب رهبر بشی‌ و سر به نیست نشی‌.
  14
  131
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  hamid swed - مالمو، سوئد

  چیه؟؟!!! حالا چون از سپاه تمجید میکنی در این مورد دیگه ممنوع التصویر نیستی؟؟ هر چی بخوای میتونی بگی؟؟؟ این کثافتها همشون سر و ته یه کرباسن!! آخوند مساویست با پارازیت اون هم اشتباه نشه, منظور پارازیت ماهواره نیستا!! پارازیتی که در بدن موجودات زنده زندگی میکنه و از اونها تغذیه میکنه تا از پا در بیان, دقیقآ مثل این آخوندها!!.
  15
  103
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  پرشین اسپایدر - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ماموریت سوپاپ اطمینان شروع شد
  13
  117
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  Iranemaa - قم، ایران

  همین سپاه بود که جلوی اصلاحات را گرفت تهدیدت میکرد و جلوی مردم ایستاده بود در جریان کوی دانشگاه و سال 88 مردم را سرکوب کرد اقای خاتمی ترسو. وجناب عالی سپاه را از ما بهتر میشناسی که باعث مرگ انسانهای زیادی شده چه داخل از کشور و چه خارج و ای کاش حداقل در سطح بین الملل هم قوی بود که متاسفانه نیست که مثلا یک کشور قدرتمند نظامی به ایران حمله کند بتواند کاری کند
  10
  69
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  esfanie - اسن، آلمان

  آخونده دیگه. آخوند یعنی‌ بی‌‌غیرت، خود فروش، وطن فروش.
  9
  77
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۹
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  [::پرشین اسپایدر - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا::]. سوپاپ رژیم داره عمل میکنه
  7
  54
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  iran2015 - وین، اتریش

  این ازگل علی پرست بدبخت باید هم از سپاه چهارپایان دفاع کند.البته ترامپ هم برای خودش چهار پایی چموش است.فراموش نکنیم همین جانوران آمریکایی آخوند و پاسدار چهارپا را اورند
  6
  43
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  خدا رو شکر روز به روز دارم اثبات تحلیلهام رو میبینم، این یارو فریبا خاتمی یکی از مهره های نظامه و من بارها دیدم تا در کشور پرونده ی فسادی یا زمین خواری یا اختلاسی و یا انتخابات و مراسم مذهبی و راهپیمایی رو میشه برای گم کردن اذهان عمومی یه خبر از این اقا منتشر میکنند مربوط به ممنوع التصویری یا حبس و یا زیر نظر داشتنش ، مردم ساده لوح ساده باور هم تا میبینن اصلاح طلبان در فشار هستن میرن در انتصابات فرمایشی شرکت میکنن این اقا سوپاپ اطمینان نظامه
  3
  31
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  Slimshady - طهران، ایران

  وی همچنین ابراز امیدواری کرد که به واسطه ی ماله کشی بتواند در سال ١٤٠٠ مجدد رئیس جمهور شود و نجات جمهوری اسلامی را تَکرار کند . چقدر اون ١٦ میلیون نفری که رای ندادن ادمای باشعور و اینده نگری بودن .
  1
  35
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  این دیگه چی میگه هی میاد خودشیرینی میکنه. باورش سخته اما میلیون ها نفر آدم بی عقل به حرفای این گوش می کنن هنوز! اصلاً مگه این بابا ممنوع التصویر نشده بود!؟ چی میخاد هی میاد ماله میکشه؟
  1
  26
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  senor jesus - سن دیگو، ایالات متحده امریکا
  بابا آخوند جماعت رو نمی‌شه روش حساب باز کرد.اینکه قرار بود ۳ ماه بشینه خونه و فقط با بستگانش ملاقات کنه.حالا چی‌ شد علی‌ یه دست بهش اجازه رجز خونی داده. همین چند روز پیش بود که محمد نوری‌زاد میگفت اینا به زودی دست به دامن خاتمی خواهند شد چون خاتمی سوپاپ اطمینان این ملا هاس.اما اینم یه سگ زرد و برادر شغال هاس،
  1
  7
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.