عذرخواهی رسمی قرائتی از آقای دوربینی

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی، با انتشار متنی در صفحه های رسمی خود در شبکه های اجتماعی از آقای دوربینی (حسین نمازی) به طور رسمی عذرخواهی کرد. او همچنین در گفت و گویی نیز به طور مفصل در رابطه با این موضوع سخن گفته است.
 
به گزارش جام جم آنلاین،‌حساب کاربری قرائتی نوشت: ما فقط 14معصوم داریم و همه ممکن است اشتباه کنند. از خدا و جناب آقای نمازی و هرکس دیگری که به هر دلیلی از بنده ناراحتی به دل دارد عذرخواهی میکنم.
حجت الاسلام قرائتی همچنین درباره این اتفاق به قدس آنلاین گفت: بنده آن روز در برنامه زنده تلویزیونی مشغول صحبت بودم که ناخودآگاه متوجه آن آقای نمازی که البته به آقا دوربینی معروفند شدم و یک لحظه احساس کردم باید به ایشان تذکری بدهم که متاسفانه تذکر را در جمع دادم و خیلی از بابت اتفاقی که روی داده ناراحتم چون همه ما انسان هستیم و در تعالیم دینی دستورات فراوانی به حفظ حرمت سایر بندگان خدا به ما داده شده است.
 
حاج آقا قرائتی ادامه می دهد:‌ «ما انسان ها باید مراقب رفتارهایمان باشیم که خدای ناکرده اشتباه نکنیم اما به هرحال انسان ممکن الخطاست و فقط انبیاء و ائمه هدی(علیهم السلام) ‌ عصمت دارند و از اشتباه و خطا مصون هستند.»
برای جبران اشتباه تلاش کنیم
سخنران و معلم نام آشنای برنامه درس هایی از قرآن با بیان این که نباید اشتباهاتمان را ندیده بگریم تاکید می کند: قرآن به انسان تاکید دارد که مراقب لغزش ها و خطاهایی که در کمین اوست باشد و ما هم باید مراقب تیرهای شیطان باشیم تا دلهایمان آلوده به زنگار گناه نشود و البته توصیه دین است که در هنگام لغزش برای جبران اشتباهی که مرتکب شده ایم تلاش کنیم.
وی در ادامه می گوید: من همین جا از محضر خدای متعال، ‌ آقای نمازی و همه ملت ایران عذرخواهی می کنم و امیدوارم کدورتی از این بنده کوچک خدا بر دل کسی نمانده باشد و البته بنده حتما با آقای نمازی ملاقات و از ایشان عذرخواهی می کنم.
 عذرخواهی در برابر اشتباه اشاعه فرهنگ دین
حاج آقا قرائتی در ادامه با بیان این که انسان باید مسئولیت اشتباه خود را بپذیرد تاکید می کند: اگر اشتباهی از ما سر می زند باید مسئولیت تبعات آن را بپذیریم و من از همه عذرخواهی می کنم چرا که قبول اشتباه و عذرخواهی در برابر آنچه انجام داده ایم در حقیقت توسعه و ترویج فرهنگ دین است؛ خداوند به انسان در برابر اشتباهاتش فرصت توبه داده تا عذرخواهی کند و مراقب باشد دوباره مرتکب گناه و خطا نشود.
 همه این بنده خدا را ببخشید
این استاد اخلاق و معارف اسلامی در ادامه ضمن عذرخواهی مجدد تاکید می کند: «همه انسان ها ممکن است در شرایطی خدای ناکرده اشتباه کنند و همه ما انسان ها در معرض خطا هستیم اما آنچه در محضر خدا اهمیت دارد این است که اگر اشتباهی کردیم آن را بپذیریم و برای جبران تلاش کنیم. البته شاید گاهی جبران برخی مسایل چندان ساده نباشد ولی مهم این است که در مواجهه با اشتباهات چه برخوردی داشته باشیم؛ مهم این است که خدا از ما راضی باشد و راضی بودن خدا هم منوط به خشنودی بندگان خداست. از ملت ایران و برادر ارجمندم آقای نمازی می خواهم که این بنده خدا را ببخشند.
+55
رأی دهید
-61

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  واقعا هیچی مثل یک معذرت خواهی محکم نمیتونه جبران اشتباه کنه. فکر میکنم معذرت خواهیش خوب بود و میتونه دل اون بنده خدا رو آرامش بده.
  36
  68
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  تو و امثال تو به 80 میلیون ایرانی عذر خواهی بدهکارید. هر چند فایده ای هم نداره.
  17
  125
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  ۴۰
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن

  عوامفریب ، حُقه باز و شارلاتان !
  25
  121
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  ۲۱
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  تو جمع کار خوبی نکرد که تابلوش کرد ولی تو خلوت باید بهش رکب میزد. یارو مرتیکه دوربینی قبل از خبرنگارا میدونه کجا چه خبره،یه جریانی پشتشه احتمالا بچه آخونده که همه جا ولو میشه
  81
  8
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
  ۵۴
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  انسان بخاطر انسانیت و وجدان از اعماق قلب باید از اشتباهات خود عذر خواهی کند ،نه‌ بخاطر دین جناب ملا.از قبل برنامه ریزی میکنی‌ که اینگونه تبلیغات دینی انجام بدی. مارمولک
  9
  60
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::شب تاب - یوکوهاما، ژاپن::]. دوست عزیز عذرخواهی حتی از روی ریا باشه خیلی خوبه بخصوص وقتی محکم و با تاکید به اشتباه کردن باشه. عذرخواهی هر مدلش توانمندی خوبی میخواد. البته نه اینکه حق دیگران رو مکرر ضایع کنیم زرت زرت عذر خواهی کنیم. اون میشه اوسکل کردن مردم.
  28
  25
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  والا من هم یک عذر خواهى به رهبرِ چلاغِ یکدست و مسئولین امور و آخوند ها بدهکارم چون همیشه در این سایت به آنان توهین کرده و لعنت فرستاده ام. در حقیقت بجاى فحاشى، که کار درستى نبود، باید شهامت این را میداشتم که شخصا به حضور این کثافت ها میرسیدم و با تمام قوا دمار از روزگارشان در مى آوردم.
  13
  56
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تورو خدا شما دیگه درس اخلاق به ما ندید. از نوشته هایتان نه فقط بوى زدیت با خصائل پاک ایرانیان میاد، حالا دیگه بنظر میرسه که کمر حمایت از آخوند رو هم علنا دارید میبندید. لطف کنید اگر دوست دارید بادمجان دور قاب کسى بچینید، در همان مراسم خصوصى یا حد اکثر در مقر سپاه سایبرى براى دوستان و علما بچینید. ما، کاربران اینجا، مدتهاست که از ریسمان سیاه و سفید میترسیم، چون بارها از طرف مارهاى سایبرى گزیده شدیم و حواسمان سر جایش هست!
  13
  31
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۹
  ۷۵
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان

  چون بچه خوشگل نبوده که آب دهنت راه بیفته بیرونش کردی
  13
  37
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹
  ۳۸
  Dr.Alex - واشینگتون، ایالات متحده امریکا

  بی شرف!
  10
  36
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
  ۳۲
  پرنده پروازی - حیدراباد، هندوستان
  با عرض پوزش یک عبارت در زبان لری هست که خیلی مناسب این حرکت قرائتی هست، میگه: تو که نیتری گ..ه بخری، گ...ه ایخری، گ..ه ایخوری
  8
  21
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  معصومین هم خطاى بزرگتراز تو مرتکب شدند که با اشاعه این دین،بعداز ١٤٠٠ سال تو احمق تعلیم دهنده اش باشى که خودت١٤٠٠ تا معلم و تربیت کننده نیاز دارى تا کمى رفتار آدمیت را یاد بگیرى که نمیگیرى
  5
  21
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۶
  ۶۹
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  2
  9
  ‌سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۴
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. الان چیکارت کنم!!! قرائتی غلط کردی بیجا کردی معذرت خواهی رسمی کردی. خیلی خری که نزاشتی تو دل اون انسان ساده بمونه و بیشتر از گذشته سرخورده بشه. قرائتی تو نمیفهمی معذرت خواهی به درد نمیخوره. چون آخوند هستی.... معذرت خواستی!!! این خوب بود؟ خوب پس برو نظر منو در مطلب توهین قرائتی به این بنده خدا ببین تا بفهمی علاقم به آخوندها چقدره. من برای رفتار درست و غلط به اسم و رسم و لباس طرف نگاه نمیکنم.
  12
  2
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  برای چی عذرخواهی کرده؟
  8
  0
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۵:۱۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. منظور بنده هم همین هست که چهل سال به مزخرفاتى که آخوند تحویلمان داده توجه کردیم، باور کردیم، امید وار شدیم و دل بستیم، اما نگاه نکردیم که ببینیم کدام بیناموس دارد همان موعظه گوسفند پرورى را برایمان تکرار میکند. از روح الله که وعده آب و برق مجانى میداد تا خاتمى سید خندان شروع کنید و برسید به همین فریدون که گله گله در صف ها ایستادیم و به او راى دادیم.
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
  نظر شما چیست؟