ترامپ به ماکرون: پول قرارداد با شرکت رنو را از ایران بگیر و لذتش را ببر!

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا می‌گوید در جریان یک تماس تلفنی با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود به وی گفته است تا پول [قرارداد با شرکت رنو] را از ایران بگیرد و لذتش را ببرد.
 
به گزارش «انتخاب»؛ دفتر مطبوعاتی کاخ سفید این مطلب را شامگاه جمعه به وقت محلی منتشر کرد.
 
بنا به گزارش این نهاد، از آقای ترامپ پرسیده شد: «آیا درباره توافق هسته‌ای با ایران با امانوئل ماکرون و ترزا می صحبت کرده اید؟» پس از پاسخ مثبت رئیس جمهوری آمریکا از وی پرسیده می‌شود: «آن‌ها به شما چه گفتند؟ شما به آن‌‌ها چه پاسخی دادید؟»
 
دونالد ترامپ در پاسخ به این پرسش‌ها گفت: «آن‌ها فقط به یک دلیل واقعا دوست دارند که من در این [توافق] بمانم: به میزان پولی که برای آن‌ها ارسال شده نگاه کنید. می‌دانید که ایران برای بسیاری از کشورها پول می‌فرستد. من هم همیشه گفته‌ام و به آن‌ها می‌گویم: هیچکاری نکنید. نگران نباشید. تمام پولی را که می‌توانید بگیرید. همه آن‌ها دوستان من هستند.»
 
رئیس جمهوری آمریکا افزود: «امانوئل [ماکرون] به من زنگ زد. من به او گفتم امانوئل، آن‌ها [ایران] فقط به رنو مقدار زیادی پول دادند. پولشان را بگیر. لذتش را ببر. بعدا خواهیم دید چه‌ اتفاقی می‌افتد. باید با ایران به شکل کاملا متفاوتی رفتار کرد.»
 
ترامپ شامگاه جمعه در یک سخنرانی با انتقاد شدید از توافق هسته‌ای ایران اعلام کرد پایبندی این کشور به برجام را اعلام نمی‌کند. رئیس جمهوری آمریکا در این سخنرانی دست کنگره را برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران باز گذاشت.
+55
رأی دهید
-85

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  چه صحبتهای بچگانه و مسخره ای ؟! مبلغ معامله هر چقدر هم که باشد معادل در آمد فروش یک هفته نفت نمیباشد که از دهان یک رئیس جمهور که کشورش را آقای دنیا یاکدخدای دنیا میداند بیرون آید و شآن و منزلت خود وکشورش را زیر سئوال ببرد.! ادبیات سیاسی روز هم شده ادبیات کوچه بازاری. یا در سطح پائین جامعه. دنیا باید بترسد و نگران باشد . از اینکه یک خل و دیوانه ای یا یک خود شیفته ای باین شیوه شروع کننده جنگ با سلاح اتمی باشد!!!!!
  51
  131
  شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  از بساز بفروش پفیوزی مثل ترامپ توقع بیشتری هم نمیره.همه چیز رو از دید مادی و پولی میبینه.حتی زن فاحشه اش رو.
  64
  141
  شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران

  غربیا زورشون نرسید کردستان را تجزیه کنن حالا از این راها میان تف
  47
  91
  شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا

  جواب مکرون : مردک زردک ، من از معامله با ایران لذت ببرم یا تو از معامله بزرگ عربها که بابت فروش سلاح به مقدار صدها میلیارد گیرت اومد!!!؟؟ حالا خدا میدونه بابت دخترت و ملانیات چقدر ازشون تیغیدی!! نرخ ....رو که علنی کردی و در خبرها ذکر شد که بابت بودنش با عربها چه اجرتی رو دریافت کرد ! ..... نژاد پرست .....کفتار و لاشخور صفت !!! کشوری که همواره تروریست پرور بوده و هست و ازشون برای منافع و اهداف خودشون حمایت میکنن ، ملت ستمدیده ایران رو تروریست مینمامه ! ....به اون،،،ای ملانیا و دخترت !!!
  7
  33
  یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  kawir - فرانکفورت، آلمان
  [::Sepas - تهران، ایران::]. ببینم تو اصلا چه ربطی به شقیقه داری که این موضوع را اینجا نوشتی،متن را خواندی یا باید به هندی یا پاکستانی یا عربی یا پشتو برات ترجمه کنند چون مثل خیلی از همکارات فارسی هنوز یاد نگرفتی!،موضوع ایرانن با برادران اریایی کرد مسئله ای نیست که هر .....مغولی یا ابو سوسماری یا گرز خشخاشی یا هر هندی بیسر و پایی دربارش چرند بگه!
  14
  6
  یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  Sepas - تهران، ایران
  kawir - فرانکفورت، آلمان خودت فهمیدی چی‌ گفتی‌ ؟ به مثبتهای من اون بالا ببین ایرانیها دادن نه تو وطن فروش جیره خوار
  2
  6
  یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.