مرگ 'فاجعه‌بار' تمام بچه‌ پنگوئن‌ها در جنوبگان

این دومین بار در پنج سال گذشته است که جوجه پنگوئن‌ها می‌میرند تمام بچه‌های یک نوع پنگوئن در شرق قطب جنوب در فصل جفت‌گیری از گرسنگی مرده‌اند و فقط دو جوجه پنگوئن آدلی زنده مانده‌اند.
 
پنگوئن آدلی بیش از سایر گونه‎‌های پنگوئن در جنوبگان تولید مثل می‌کند. کارشناسان این اتفاق را "فاجعه‌بار" توصیف کرده‌اند.
 
حجم بی‌سابقه یخ در این موقع سال باعث مرگ جوجه پنگوئن‌ها شده چون والدین آنها برای پیدا کردن غذا باید مسافت زیادی را طی کنند.
 
این دومین بار است که در پنج سال گذشته این "فاجعه" در جنوبگان اتفاق می‌افتد. در سال ۲۰۱۵ میلادی هم هیچ جوجه پنگوئنی زنده نماند.
چند نکته درباره پنگوئن‌های آدلی
 •     این پنگوئن‌ها بیش از سایر پرنده‌های قطب جنوب تولید مثل می‌کنند
 •     آنها در ساحل جنوبگان زندگی می‌کنند و از ماه اکتبر تا فوریه بچه به دنیا می‌آورند
 •     معمولا دو تخم در سبدی سنگی می‌گذارند و پدر و مادر نوبتی روی تخم‌ها می‌نشینند
 •     پنگوئن‌های والد بعضی وقت‌ها مجبور هستند برای یافتن غذای بچه‌ها بین ۵۰ تا ۱۲۰ کیلومتر از خانه دور شوند
گروه‌های حفاظت از جنوبگان خواستار اقدام فوری برای رسیدگی به وضعیت پنگوئن‌ها در شرق قطب جنوب شده‌اند. تعداد پنگوئن‌ها در این منطقه ۳۶ هزار تخمین زده می‌شود.
 
بنیاد جهانی طبیعت می‌گوید برای حفاظت از گونه‌های جانوری در اقیانوس منجمد جنوبی، باید شکار کریل ممنوع شود. کریل نوعی میگوی کوچک است که پنگوئن‌ها هم از آن تغذیه می‌کنند.
 
این موسسه از سال ۲۰۱۰ با کمک دانشمندان فرانسوی مشغول تحقیق درباره تعداد پنگوئن‌ها در جنوبگان بوده است.
 
قرار است موضوع از بین رفتن پنگوئن‌ها و پیشنهاد ممنوع کردن شکار کریل در اجلاس هفته آینده 'کمیسیون حفاظت از منابع طبیعی قطب جنوب' بررسی شود.
 
این کمیسیون جز اتحادیه اروپا، ۲۵ عضو دیگر هم دارد.
+6
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  چقدر متاثر کننده است. نسل این پنگوئن ها که کم شود زندگی خرس های قطبی هم در خطر میافتد. در هرجا که یک مصیبتی است تعقبیش کنی رد پای بشر را آنجا پیدا میکنی. در یوتیوب ویدیو هایشان است که چنان بی رویه ماهی ها و میگو ها را به شکل میلیونی شکار میکنند که گویی هیچ چیزی دیگری برای تغذیه در روی زمین نیست و همه انسانها باید از ماهی و میگو تغذیه کنند.ما زمین و طبیعتش را در حال نابود کردن استیم، اینرا در هر نقطه زمین میتوان دید که بشر چطور ظالمانه چون اژدها بجان زمین افتاده و میخواهد آنرا را ببلعد ونابودش کند. به گفته فردریش نیچه:. " زمین را پوستی است و این پوست را امراضی، و یکی ازین امراض بشر نام دارد"
  1
  8
  یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.