عوارض پوشیدن کفش پاشنه بلند در زنان

کارشناسان درجدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند درطول روز می‌تواند دربانوان سبب تغییر شکل استخوان‌های کف پا، از بین رفتن عضله ها، کوتاه شدن استخوان، بروز میخچه پا و حتی چاقی در آن‌ها شود.
 
بانوانی که به مدت طولانی کفش پاشنه بلند می‌پوشند به دلیل دردناک وسخت بودن راه رفتن با این کفش‌ها معمولاً از خودرو استفاده کرده و سعی می‌کنند تا زیاد راه نروند به ویژه اگر سطح ناصاف و یا لیز باشد و پس از پوشیدن طولانی مدت این کفش‌ها معمولاً پای فرد دچار کشیدگی رباط، میخچه، درد و کشیدگی شده است وبه همین دلیل آن‌ها توانایی انجام ورزش حتی پیاده روی ساده را نیز ندارند و همین سبب افزایش وزن آن‌ها می‌شود.
 
یکی از مشکل‌های شایع پوشیدن کفش پاشنه بلند نوک تیز خم شدن انگشت دوم برروی انگشت شصت پا است که سبب درد شدید و تغییر شکل ظاهر پا می‌شود و درمواردی نیاز به جراحی برای ترمیم و بازسازی فرم اولیه پا وجود دارد و البته این جراحی همیشه صد درصد موفقیت آمیز نیست.
 
پوشیدن این کفش‌ها باعث خستگی زیاد و مشکل هایی، چون کمر درد می‌شود که به دنبال آن فرد تمایل بیشتری به خواب و کاهش فعالیت‌های فیزیکی نشان می‌دهد و براساس پژوهش‌ها افراد درزمان خستگی بیشتر تمایل به خوردن مواد غذایی شیرین و پرچرب دارند واین خود سبب چاقی بانوان طرفدار پوشیدن این کفش‌ها است.
 
در برخی از مشاغل از جمله مهمانداری هواپیما پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند به شدت رواج دارد و بسیاری از مهمانداران به خاطر پوشیدن این کفش ها، ایستادن به مدت زمان زیاد و نیز فشاروارده ازجاذبه زمین با کمردرد و مشکل‌های فقراتی مواجه هستند.
 
کارشناسان براین اساس به بانوان توصیه می‌کنند جز در مواقع لزوم از کفش‌های پاشنه بلند استفاده نکنند و میزان استاندارد پاشنه کفش حدود ۳ سانتی متر است که اندازه‌ای مجاز برای حفظ سلامت انگشتان پا و مهره‌های کمر است.
 
پوشیدن کفش‌هایی با پنجه نوک تیز و سایز بالای ۱۰ سانتی متر می‌تواند در دوران میانسالی و سالمندی فرد را مشکل‌های فراوان سلامتی مواجه کند.
+6
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن
  اگرچه این خبر مربوط خانم های محترم میشود ولی از بیکاری و برای سرگرمی بالایش کلیک کردم گفتم شاید چیزی باشد که بخوانم سرگرم شوم. خبر جالبی بود. اصلا به فکرم نمی رسید که کفشهای بلند اینقدر به سلامت مضر باشند. برای کنجکاوی سری زدم به گوگل و به انگلیسی نوشتم:. statistic of injuries due to wearing high heels. یعنی آمارصدماتیکه ناشی از کفشهای پاشنه بلند است. ای وای، میگه حدود 123000 صدمات پای از سالهای 2002 الی 2012 تنها درایالات متحده آمریکا بوقوع پیوسته. عجیب دنیایی است. حالا فهمیدم چرا همیشه وقتی به بپای زنانیکه کفش پاشنه بلند داشتند و در حال راه رفتن بودند نگاه میکردم فکر میکردم آن نوک پاشنه که مساحتش خیلی کم است شاید هر از گاهی به چپ یا راست بغلتدد. بلی میدانم که نباید به طرف پای زنان ببینم ولی خوب دیگه گاه گاهی نمیشه کنترل کرد، نفس آدمی زاده دیگه.. خصوصا در ژاپن که پوشیدن کفش پاشنه بلند زیاد معمول است، نمیخواهم نگاه کنم ولی آن صدای تیق تاق تیق تاق تیق تاقش حواس آدم را پرت میکنه، نمیشه یک نگاهی نکنی دیگه :)
  0
  4
  دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.