ورود یک خانم ایرانی‌تبار به پارلمان نیوزیلند

 یک شهروند ایرانی - نیلوزیلندی وارد پارلمان نیوزیلند شد. به گزارش عصرایران، گلناز قهرمان از حزب سبز نامزد انتخابات پارلمانی نیوزیلندشده بود و توانست در انتخابات پیروز شود و به پارلمان راه یابد.
 
به نوشته بی بی سی، او یک وکیل حقوق بشر است. گلناز قهرمان که متولد مشهد است، در ۹ سالگی همراه با خانواده‌اش ایران را ترک کرد و از نیوزیلند پناهندگی سیاسی گرفت.
 
او اولین نماینده پناهجوی پارلمان نیوزیلند است.
 
گلناز قهرمان که در دانشگاه آکسفورد حقوق خوانده، برای مدتی به عنوان وکیل سازمان ملل متحد در پرونده‌های مربوط به رواندا و کامبوج فعالیت کرده است.
 
گلناز قهرمان از حزب سبز نامزد انتخابات شده بود و پیروزی او روز پیش اعلام شد. او به سایت "فیرفکس نیوزیلند" گفته است از این پیروزی‌ "هیجان‌زده" است.
وی گفته است در قبال هزاران داوطلبی که او برای پیروزی کمک کردند و دیگران احساس مسئولیت می‌کند.
 
گلناز قهرمان افزوده است "ما (حزب سبز) نقطه مقابل سیاست ترامپیسم، تفرقه، نفرت و برگزیت هستیم."
 
به دنبال برگزاری انتخابات پارلمانی در نیوزیلند و شمارش نهایی آرا، هیچ یک از احزاب این کشور نتوانستند به پیروزی مطلق برسند.
 
بیل اینگلیش، نخست‌وزیر و رهبر حزب ملی بیشترین کرسی را در پارلمان دارد اما کرسی‌هایی را به حزب کارگر و سبز واگذار کرده است.
 
جاکیندا آردرن، رهبر حزب کارگر گفته است او در موقعیتی قرار دارد که دولت ائتلافی باثباتی تشکیل دهد.
+93
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  ziba shar - استکهلم، سوئد
  امیدوارم بتونه رو علملهدا تاثیر بذاره تا در مشهد کنسرت بزارن ;)
  11
  30
  شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹
  ۴۰
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  به میمنت و سلامتی. اما اگر در کشور نیوزلند یک نیوزلندی تبار درپارلمان وجود دارد، لطفا بفرمائید کیست تا او را نیز بشناسیم! عالمیست!
  28
  18
  شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک

  شعار کشورهای پیشرفته: پیش به سوی موفقیت ؛ شعار کشورهای جهان سومی: بیهوده متاز که مقصد خاک است! تبریک به این بانوی ایرانی که استعدادش در محیطی مناسب پرورش یافت و رشد کرد!
  6
  33
  شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷
  ۳۹
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  دیگه بابا وقتی پناهندگی میگیری و شناسمومه کشور ئیگر را میگیری دیگه اونجایی هستی.ایرانی کدوم تبار؟مگر اینکه بخواد نمادگرایی ملی گرایی کنه.این که دیگه پز نداره.بهتره دلمونو با این چیزا خوش نکنیم.
  26
  15
  شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۳
  نظر شما چیست؟