پیدا نشدن هواپیمای مفقود شده مالزی 'تقریبا باورنکردنی است'

بستگان سرنشینان هواپیما خواهان ادامه جستجو هستند استرالیا نتیجه نهایی تحقیقات خود را درباره پرواز مفقود شده خطوط هوایی مالزی منتشر کرد که در آن از پیدا نشدن هواپیما ابراز "تاسف عمیق" شده است.
 
در گزارش اداره امنیت ترابری استرالیا آمده: "در عصر هوانوردی مدرن که روزانه ده میلیون مسافر با پروازهای تجاری جابجا می‌شوند، این که یک هواپیماهای بزرگ مسافری گم شود و دنیا به یقین نداند که بر سر این هواپیما و سرنشینانش چه آمده، تقریبا باورنکردنی و از نظر جامعه غیر قابل قبول است."
 
به گفته این اداره، این هواپیما با وجود تلاش فوق العاده صدها نفر در عملیات جستجو در سراسر دنیا، پیدا نشد.
 
پرواز شماره MH۳۷۰ هواپیمایی مالزی که بامداد روز ۸ مارس ۲۰۱۴ (مطابق ۱۷ اسفند ۱۳۹۲) با ۲۳۹ سرنشین از کوآلالامپور عازم پکن بود، ساعتی پس ترک فرودگاه ناپدید شد و تلاش‌های ۲۶ کشور دنیا برای یافتن بقایا یا ردی از این بوئینگ ۷۷۷ تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
 
تهیه کنندگان گزارش اداره امنیت ترابری استرالیا از پیدا نشدن هواپیما ابراز "تاسف عمیق" کرده‌اند اما گفته‌اند که اکنون محل احتمالی هواپیما از همیشه روشن‌تر است. این محل بنا بر گزارش، منطقه‌ای است به وسعت ۲۵ هزار کیلوتر مربع؛ در شمال محدوده‌ای در اقیانوس هند است که در ابتدای شروع جستجو تصور می‌شود هواپیما در آنجا پیدا شود.
 
عملیات جستجو ژانویه امسال پس از ۱۰۴۶ روز خاتمه یافته اعلام شد. این عملیات یکی از بزرگترین عملیات جستجو سطح و زیر دریا در تاریخ هوانوردی بود.
 
پس از ۵۲ روز جستجو در سطح دریا، جستجوگران منطقه‌ای به وسعت ۱۲۰ هزار کیلومتر مربع در زیر دریا را کاوش کردند و چیزی نیافتند.
 
در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قطعاتی در اقیانوس هند و سواحل شرقی افریقا به ساحل آمد که ظن آن می‌رفت مربوط به هواپیمای گمشده باشد.
 
جستجوگران با بررسی این قطعات و اطلاعات ماهواره‌ای محمتل ترین منطقه ای را که ممکن است بقایای هواپیما پیدا شود تخمین زده‌اند.
 
دولت استرالیا گفته است که فقط شواهد "معتبر" می‌تواند باعث از سر گیری عملیات جستجو شود.
 
پلیس مالزی همچنان مشغول تحقیق در باره شرایطی است که ممکن است باعث سانحه شده باشد.
+39
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  oghabe - سنت گا لن، سوییس

  این معما آخرش بدست اون دوست آبادانی که چند دقیقه‌ای از خلیج فارس تا آلمان و زیر آبی رفت حل خواهد شد.
  4
  70
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۲
  نظر شما چیست؟