تلاش پلیس برای کشف انگیزه کشتار لاس وگاس

ادامه حضور سنگین پلیس در محل حادثه پلیس در ایالت نوادای آمریکا در تلاش است انگیزه تیراندازی خونین یکشنبه شب در شهر لاس وگاس که حداقل ۵۹ کشته و ۵۲۷ زخمی به جا گذاشت را کشف کند.
 
استیون پداک، ۶۴ ساله، از طبقه سی و دوم هتل "مندلی بی" به روی شرکت کنندگان در یک کنسرت موسیقی در آن سوی بلوار لاس وگاس آتش گشود.
 
پلیس در اتاق او در هتل مندلی بی ۱۶ سلاح و در خانه محل زندگی اش در نوادا "بیش از" ۱۸ سلاح و مواد منفجره کشف کرده است.
 
با این حال تاکنون انگیزه مهاجم از این کشتار روشن نشده است.
 
محققان ارتباطی میان او و سازمان های تروریستی بین المللی نیافته اند که علیرغم ادعای گروه دولت اسلامی (داعش) در این زمینه است.
 
بعضی از محققان مشکلات روانی را علت احتمالی آن می دانند اما این موضوع هنوز تایید نشده است. تیرانداز سابقه جنایی نداشت و برای پلیس شناخته شده نبود.
 
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنانی در روز دوشنبه در کاخ سفید این حمله را "شرارت خالص" توصیف کرد.
 درباره مهاجم چه می دانیم؟
 استیون پداک در شهر کوچکی به نام مسکیت در یک ساعتی شمال شرقی لاس وگاس در یک محله بازنشستگان سکونت داشت.
 
بنابه گزارش ها او با زنی به نام مریلو دنلی که اکنون در ژاپن به سر می برد زندگی می کرد. پلیس می گوید ارتباطی میان این زن با حمله نیافته است.
عکسی بدون تاریخ از مهاجم  جوزف لومباردو کلانتر لاس وگاس گفت که پلیس پس از حمله خانه پداک را جستجو کرد و "بیش از ۱۸ سلاح، مقداری مواد منفجره و چندین خشاب فشنگ، به اضافه تعدادی وسایل الکترونیکی" در آن پیدا کرد.
 
به گفته او ماموران همچنین در اتومبیل او "آمونیوم نیترات" پیدا کردند و ماده منفجره ای که در خانه اش پیدا شد از نوع "تانرایت" بود.
 
خانه دیگری در شمال نوادا هست که تیم های ویژه پلیس قصد بررسی آن را دارند اما ابتدا می خواهند مطمئن شوند بمبگذاری نشده است.
 
دیوید فامیگلیتی به بی بی سی گفت که پداک بهار گذشته از فروشگاه او در شمال لاس وگاس سلاح خریده بود. او گفت پداک همه مقررات خریداری سلاح را برآورده کرده بود و سوءسابقه هم نداشت.
 
با این حال به گفته او تفنگ هایی که استیون پداک خریده بود در شکل اولیه و بدون دستکاری "قادر به انجام آنچه دیدیم" نبود.
 
علیرغم کشف این حجم اسلحه در خانه مهاجم، اریک پداک، برادر او می گوید که از حادثه شگفت زده شده و تکان خورده است.
 
آقای لومباردو این حمله را "انفرادی" توصیف کرده است. داعش پیشتر مدعی شد که پداک چند ماه قبل به اسلام گرویده بود اما شواهدی ارائه نکرد.
خانه مهاجم در یک محله بازنشستگان در شهر مسکیت نوادا چگونگی حمله
 در زمان حمله آخرین کنسرت های جشنواره سه روزه موسیقی "روت ۹۱" در جریان بود.
 
به گفته پلیس پداک ۴ روز پیشتر در روز ۲۸ سپتامبر اقامت در هتل را شروع کرده بود که گفته می شود با بعضی از برگه های هویت خانم دنلی بود.
 
کلانتر لومباردو گفت ده چمدان در این سوئیت دو اتاقه وجود داشت.
 
هزاران نفر درحال تماشای اجرای آهنگی از خواننده پرفروش "جیسون الدین" بودند که صدای رگبار بلند شد. به گفته شاهدان عینی صدها گلوله شلیک شد. این در ساعت ۲۲:۰۸ یکشنبه شب به وقت محلی بود.
 
صدها تماشاچی کنسرت سعی کردند پناه بگیرند از جمله روی زمین دراز کشیدند، به طرف خروجی ها رفتند یا به کمک دیگران شتافتند.
 
بسیاری از هتل های بلوار اصلی لاس وگاس در نزدیکی محل حادثه تحت کنترل پلیس است و بخش هایی از بلوار بسته است.
 
مقام ها هنوز هویت ۵۹ قربانی کشته شده را اعلام نکرده اند.
 
در پی این حمله گابریل گیفوردز، نماینده سابق کنگره آمریکا، که شش سال قبل در جریان یک تیراندازی در آریزونا از ناحیه سر تیر خورد از رهبران سیاسی کشور خواست مالکیت سلاح را محدودتر کنند.
 
شوهر او مارک کلی که زمانی فضانورد ناسا بود در بیانیه ای که روی پله های کنگره قرائت کرد گفت که اندیشیدن به قربانیان و دعا کردن برای آنها مانع تیراندازی های بعدی نخواهد شد.
+25
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  scandal - برلین، آلمان
  !تلاش پلیس برای کشف انگیزه کشتار لاس وگاس! آیا باید به این تیتر اعتماد کرد؟ آیا باید به "رسانه‌های گروهی" اعتماد نمود که خواهان واقعیت هستند!؟ تا به امروز "هدف" و سیاست اصلی‌ mainstream در این بود، که از دوست در اذهان عمومی یک دشمن بسازد و از دشمن بشریت یک دوست! در رسانه الترناتیویی، او را عضو "Antifa " (ضد فاشیست) معروفی‌ کرده، که حتی فیسبوک ضد فاشیستی استرالیا به این شخص به خاطر این کشتار "تبریک" گفته است! پس باید منتظر بود که پایان و یا سر نخ جنایت او را چگونه به عوام ترسیم میکنند!
  7
  5
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  ۵۱
  زاده تهران - هامبورگ، آلمان
  گویند عقابی به در شهری برخاست. وز بهر طمع پر به پرواز بیاراست. ناگه ز یکی گوشه ازین سخت کمانی. تیری ز قضای بد بگشاد برو راست. در بال عقاب آمد آن تیر جگردوز. وز ابر مرو را به سوی خاک فرو خواست. زی تیر نگه کرد پر خویش برو دید. گفتا «ز که نالیم؟ که از ماست که بر ماست». خود کرده را تدبیر نیست وقتی همه جا مثل آب خوردن اسلحه وجود داره همه که عقل و قدرت انسانی و نرمال ندارن که ...
  4
  14
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  نظر شما چیست؟