دختران سیگاری ایران؛ افزایش دوبرابری - تصاویر

براساس آمارهای جدید اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، میزان مصرف دخانیات در میان دختران ایرانی در ۵ سال گذشته به دو برابر افزایش یافته است. به گزارش خبرگزاری ایرنا، ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در نشست خبری که در روز ۳ مهرماه برگزار شد اعلام کرد که از هر ۷ ایرانی یک نفر دخانیات مصرف می‌کند. به گفته وی میزان مصرف دخانیات در سالهای اخیر از جمله سیگار و قلیان در ایران افزایش یافته و در این میان سهم دختران جوان از ۰.۹ درصد به بیش از دوبرابر یعنی ۲.۱ درصد رسیده است. بالاترین آمار مصرف دخانیات در ایران متعلق به مردان ایرانی است و از هر ۴ مرد یک نفر سیگاری است. مصرف دخانیات در زنان ایرانی البته به مراتب کمتر از مردان است و از هر ۲۵ زن یک نفر سیگار می‌کشد. به گفته وی مصرف دخانیات در میان روستانشینان بیشتر از شهرنشینان است. همچنین میزان مصرف دخانیات در میان نوجوانان نیز افزایش یافته و نوجوانان بسیاری همراه با اعضای خانواده خود قلیان مصرف می‌کنند.
+49
رأی دهید
-83

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Slimshady - طهران، ایران

  وقتی شهرداره تهران بیاد بگه چه مشکلی داره که تو دربند دختر جلوی باباش قلیون بکشه ، یه همچین آماری اصلا عجیب نیست . عکسارم دیگه توضیح لازم نداره ؛ یه مشت معلوم الحال. حالا بیا به این جماعت حالی کن که سیگار کشیدن و قلیون کشیدن ، جدا از ضرر مالی و سلامتی ، کاره آدمای علاف و بی شخصیت و چیپ و بی خانواده بوده که الان تبدیل شده به آپشن شاخ بودن و مدرن بودن .
  55
  141
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  ۳۲
  beerslover - بارسلون، اسپانیا

  جایی بسی‌ تأسف داره
  16
  162
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  ۵۷
  farokhzad - کنت، انگلستان

  من دلم خوش بود سیگارى نشدم ولى این قلیون میوه اى لعنتى رفت تو پاچه امون البته پاچه ریه ام منظورمه !!!😝
  10
  126
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
  ۱۰۵
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  حیف و تاسف . حیف که ما ایرانی ها از خودمون تاریخمون فرهنگمون و هویت اصلی مون هر روز دورتر میشیم و به اصطلاح متمدین میشیم .
  15
  123
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  ۵۵
  shaboruz - پاریس، فرانسه

  آدم گریه اش میگیره جامعه ای بیمار و رژیم راهزنان !
  14
  153
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
  ۵۴
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  بیچاره جوانان ایران و مرگ و ننگ به این حکومت اسلامی و اسلام
  15
  123
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۹
  ۴۳
  انرژی و بینهایت - فوکوکا، ژاپن

  ما که باشوخی شوخی شروع کردیم وبعداز پانزده سال حالا از سر ما دست وردار نیست. مردم میگویند سیگار نکش که نیکوتینش اعتیاد آوره دیگه نمیتوانی ترکش کنی. ولی من به تجربه دریافته ام که این خود سیگاره که اعتیاد آوره نه نیکوتینش.بار ها سیگار را ترک کردم وبه چسپ های نیکوتین ویا آدامس های آن شروع کردم تا ترک کنم نشد. نیکوتین های شیمیایی از طریق چسپ یا آدامس داخل خون و مغز میشن ولی آن آرامشی که سیگاربوجود میاورد را نمیتوانند بوجود بیاورند، بعد از چند هفته دوباره چسپ و آدامس ترک و سیگار شروع میشه. اگر ترک یکباره هم کردم نشد یعنی بدون اینکه چسپ یا آدامس مصرف کنم. آنهم بعداز دوهفته دیگه تحمل نمیشه، آدم فکر میکنه درون جمجمه اش خالی شده و چیزی دیگه در آن نیست، مثل قوطی خالی. پریشانی وکم حوصله گی، پرخاشگر وعصبی بودن، شدیدا بدون انگیزه شدن، عدم تمرکز،عدم آرامش، همه مردم و دنیا را بر علیه خود حس کردن، اینها چیز های وحشتناکی هستند که بعداز دوهفته ترک کردن سیگار گریبان گیر آدم میشوند و مبارزه کردن با این هیولا ها کار حضرت فیل است.
  13
  59
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۸
  ۴۳
  baba bekheyal - اسپارت، ایران

  حتا گربه خونمن هم سیگاری شده، دود بهش مخوره مگه میوووو لوطی مگه.
  11
  41
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱
  ۶۲
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  این ها ادامه همین گفته های پیر جماران هست که فرمودن شما رو به مقام انسانیت میرسانیم، این دولت هست که زمینه ی تحقق برخی از اداب و رسوم به فرهنگ را بر عهده گرفته ، وقتی در کشور سن فحشا به زیر ١٣ سال رسیده دخانیات و اعتیاد که چیزی نیست . ای اتیش به قبرت بباره که همه چیزمان رو از ما گرفتی
  19
  80
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
  ۴۳
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان

  وای . چقدر چندش و زشت شده اند این دختران ایرانی
  11
  79
  ‌سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۳
  ۵۵
  RAHSHENAS - برلین، آلمان
  خانم ها و آقایان از طریق دکتر حسین الماسیان (پدر هیپنوتیزم ایران) تا به حال کسی امتحان کرده!!! .
  16
  6
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  ۴۲
  Bisim - تهران، ایران
  ماشاءالله چرت گوی بعضیها دوباره اوج گرفت اینجا الکی ربطش میدن به حکومت و اسلام. جمع کنید این چرندیات رو. تحقیقات جهانی نشون داده که آمار ابتلا به سرطان ریة بعلت مصرف دخانیا ت در کل جهان افزایش پیدا کرده و مهمتر از این نتیجه این هست که تعداد أفراد سیگاری نزد خانومها در یک ده اخیر بیشتر از اقایان هست و دلائل این موضوع مختلف هست. ١) تفاوت تبقاتی بین دو جنس مرد و زن کاهش پیدا کرده.٢) وضعیت مالی نزد زنها بنسبت دههای قبل بهتر شده و خانوم بیشتر مستقل هستند.٣) مصرف دخانیات تبدیل به یک مد نزد خانومها شده.٤) افزایش استرس و نو ع کار. مثلا مصرف دخانیات نزد زنان در کشورهای پیشترفته مثل ألمان و سوید و دانمارک تا بیش از ١٥-٢٠ ٪؜ بنسبت یک دهه قبل افزایش پیدا کرده و این نتایج رو میشه تو تعداد مبتلایان به سرطان ریه مشاهده کرد.
  24
  8
  ‌پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹
  ۴۲
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  دخانیات از هر نوعش حال بهمزن و غیر قابل تحمله! این بیچاره ها هم اگر جاى سیگار و قلیون پشگل ماچه الاغ رو بگیرن و بجاى توتون استفاده کنن و بکشن باز بهتره از بو گند سیگاره!
  5
  19
  جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۱
  ۵۲
  بهنام انتورپن - انتورپن، بلژیک
  ای بابا!!! چند روز پیش یه مطلب گذاشتین در مورد مضرات سیگار ، ما هم ترک کردیم. الان این جیگرها دوباره ما رو سیگاری کردن ! اقا چرا با سلامت روح و روان ما بازی میکنین! لا الله الا الله. این دخترا ما رو از راه بدر کردن. دوباره.
  4
  9
  ‌سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  ۴۷
  tom28 - تهران، ایران

  هرزگی و مواد و قلیان و سیگار کشیدن و جراحی پلاستیک و تنبلی و مفت خوری و تیغ زدن مردها و نابود کردن زندگی خانواده ها در بین زنان ایرانی به مسابقه تبدیل شده.
  2
  43
  ‌سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.