دانشگاهی در آمریکا مدرس ایرانی‌تبار خود را به جرم فاشیست بودن از کار معلق کرد

خبرگزاری ایرانشهر - انستیتو تکنولوژی نیوجرسی یک مدرس علوم اجتماعی را از کار معلق کرد. جیسون رضا جرجانی، آمریکایی دارای تبار ایرانی، متهم به نژادپرستی و طرفداری از هیتلر است. او هم با محافل نئونازی آمریکا روابط تنگاتنگی دارد و هم در میان فاشیست‌های ایرانی یک رهبر فکری محسوب می‌شود.
 
بنا به گزارش منتشر شده در نشریه rawstory و نیوجرزی دات کام، مشاهدات منتشر شده از پاریک هرمانسون، یک دانشجوی آنتی‌−فاشیست سوئدی، دست جیسون رضا جرجانی را رو کرده است. هرمانسون برای سر در آوردن از کار نئونازی‌ها و جریان مشهور به آلت-رایت (Alt-Right مخفف Alternative Right به معنای راست آلترناتیو یا بدیل)، که مجمع راست‌گرایان افراطی آمریکاست، با روش‌های روزنامه‌نگاری تحقیقی به محافل آنان نفوذ کرد. او دیده‌ها و شنیده‌هایش را در قالب متن و ویدئو منتشر کرد. در یکی از ویدئوهای منتشر شده در نیویورک تایمز جیسون رضا جرجانی در حال ستایش از هیتلر دیده می‌شود. او آرمان خود را در این ویدئو بیان می‌کند: جمع کردن مهاجران مسلمان در اردوگاه‌ها به شیوه‌ KZ های دوران هیتلر، سلطه اندیشه نازی‌ها در جهان به طوری که به زودی بتوان در اروپا عکس هیتلر را روی اسکناس‌ها دید.
 
پیشتر فعالیت‌های جرجانی به نفع نئونازی‌ها از جمله فعالیت او در جریان آلت-رایت شناخته شده بود. اما انتشار گزارش نیورک تایمز بالاخره انستیتو تکنولوژی نیوجرسی را مجبور کرد جرجانی را که کنار بگذارد. رتبه دانشگاهی او مدرس (lecturer) بوده است، نه استاد، آن گونه که طرفداران ایرانی‌اش از او با عنوان پروفسور جرجانی صحبت می‌کنند.
+71
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران

  بابا جون مادرتون انقدر این استاد پستادارو گنده نکنید. استاد دانشگاه شدن فرقی با استاد بنا شدن نداره. هوش زیادی هم نمیخواد در هر رشته ای. فقط باید وقت بزاری خر خونی و از علایقت برای مدت کمی دوری کنی و بعد که استاد شدی با کوله باری از عقده جنسی و روانی بیوفتی جون دانشجوهات. ترتیب اینو بدی اونو نمرشو بد بدی اینیکی رو نمرشو زیاد بدی. هرکی رو دوس داری با همکاری دیگر استادا شاگرد اول کنی (مخصوصا خانومارو) بعد همون شاگرد اول به خاطر مدل باسن تشریف میبرن بهترین دانگاههای دنیا به خاطر معدل بالا و مقاله های همکاری اتاق خوابی با استادا میشن فارق التحصیل دانشگاه معروف بعد اونا هم میشن استاد و تسلسل ادامه داره. درصد بیماران روحی روانی در اساتید خیلی بیشتر از عمله و بنا و مکانیک و بقال و چقال هست. بنابراین به این قشر هم کاملا به عنوان افراد عام نگاه کنید. بیخودی روشون حساب نکنید و میدون ندید. یه بچه دهاتی هم بدون آموزه های فرهنگ شهری و اجتماعی میتونه با خرخونی استاد بشه. حالا یا ذات خوبی داره سواستفاده نمیکنه یا ذات خوبی نداره سواستفاده میکنه.
  83
  105
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۵
  ۳۶
  scandal - برلین، آلمان
  ما هم در کشور "ایران" چنین می‌گوییم: کسی‌ که خربزه میخوره پای لرزش میشنه! پس اول با اخراجت باید ترتیبت را داد و آن هیتلر که در خفا دستش توی دست یهود‌ها بود و با آنان نشست و برخاست داشت، همه میدانند که چه بلایی بر سر کشورش آوردند، چه از لحاظ غرامت مادی و چه از نظر فرهنگی، که در این کشور "اجازه" نداری از "فرهنگ و ارزش" آلمانی لب تر کنی‌! پس یک هشدار به آندسته از مغز‌های پوک اسلامی ‌ایرانی که معتقدند، ایران یک تافته جدا بافته است و دین شیعه یک اسلام ناب محمدی! از هیتلر بیاموزید که چه بلایی برسرش آوردند و با فرهنگ و مرام آلمان چه می‌کنند که باید از "توخالی" یک زبان و فرهنگ نام برد، که ژرمن‌ها به آن مفتخر بودند و خود را تافته از جدا بافته می‌پنداشتند.
  22
  34
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۳۲
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. تمام وجودت سرشار از عقده و کمبود. نمونه یک ..... واقعی. خدا رحم کنه به دور و بریات. امیدوارم اونا مثل اطرافیان ....خان ملوغ نشن.
  44
  55
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۰
  ۵۲
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  حالا همین مونده چهارتا ....تو امریکا بنام ایرانی بشن نازیست 😀😀😀😀😀😀😀😀
  8
  45
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۶
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::bsman - بوردو، فرانسه::]. کرد .....من یک روانشناس و جامعه شناس هستم و سالهای زیادی مشاوره در زمینه های مختلف دادم. من مثل امثال تو با جریان آب شنا نمیکنم بلکه با تحقیق و تحلیل زندگی میکنم. هرکی هرجا حرفای من براش احمقانه جلوه کرد منتظر بمونه تا بهش ثابت بشه. الانم تو به خاطر عقدت در نظرات من راجع به رفتار کردها اومدی تخلیه بشی. مثل اون بابلی مابلی. نتیجه میگیریم تو بر اساس عقده نظر میدی. هرچی درباره کردها میگم نه توهینه نه تنفر نه تلافی بلکه ایراداتی هست که عموما در رفتار و افکارشون میبینم. و همیشه امیدوارم روزی تغییر رویه بدن.
  48
  41
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  ۴۳
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  خوب. باز هم جزمی و ایدئولوژیک کامنت داده اند. آرام دیدن و بدون جهت نگاه کردن بخودی خود هوشمندی بهمراه دارد. قبل از هر چیز ایرانی تبار بودن دلیل هیچ چیز نیست. ایرانی تبار زیاد است و کارهایشان هم به خودشان مربوط است و نه ربطی به دیگران دارد و نه به ایران. در مورد آلمانها و تندروهای راستی آلمان که باید عرض کنم در انتخابات هفته پیش بعد از ۷۰ سال بالاترین رای را آوردند و سر بیرون کرده و حتی حرفهای بسیار جدیتری زدند که دوستمان در کامنت اول گویا نشنید. برای اولیت بار سخنگوی حزب افراطی AfD در میتینگ عمومی گفت: ما حق داریم به سربازانمان و شجاعتشان در جنگهای اول و دوم افتخار کنیم. اینها حتی خیلی دورتر رفته و بلند تهدید کردند که بزودی صدر اعظم مرکل را تحت تعقیب قضایی قرار داده و برای خیانت به آلمان محاکمه خواهند کرد. خلاصه کلام اینکه دنیا به سمت آشفتگی بدی فرو میرود و این اولین بار هم نیست. یک تحول رادیکال و اساسی در ضمیر و روان بشری تنها اقدام ضروری و اورژانسی است.
  20
  25
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  ۴۳
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::amirgheryou - تهران، ایران: کامنت ساده و در کل هوشمندی نوشتید. ورشکستگی نظام آموزشی دنیا امری مسجل و بسیار واضح است. در حال حاضر دانشگاهها و موسسات آموزشی بطور کامل تبدیل به شرکتهای پولسازی و مقاطعه کاری شده اند. بنده به دلایلی روشن هیچگاه بچه نخواسته و نمیخواهم، اگر هم بچه ایی داشتم ترجیح میدادم مثل تارزان در جنگل بزرگ شود تا اینکه در نظامهای آموزشی امروز یا جریانهای وحشتناک اجتماعی در این عصر رشد کرده و نابود شود. دلشاد باشید.
  44
  28
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه

  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. جلبک مغز، شما برخلاف جریان شنا نمیکنید بلکه در بیابان شنا میکنید. شاید استاد شدن در هرکاری در ایران ناهنجاریها و مشکلات خاصی بهمراه داشته باشه ولی عمومیت دادن آن به هر کشوری و محیطی امری کاملا اشتباه است. در کشوری مثل فرانسه افراد موفق در هر زمینه ای لزوما آدمهای تک بعدی نیستند و اما عقده های درونی شما که نتونستین در هیچ زمینه ای موفق بشین بغیر از توهین به کرد، . فارس، ارمنی و یونانی که میزبانهای شما پانتورکهای انگل بودند. مهاجران وحشی که در صدد تحریف واقعیت هستین و صد البته فقط بیشتر از قبل چندش آور میشین. آی پی عوض کن و کلی منفی بده ببینم به کجا میرسی!! انگار وبسایت سازمان ملله و با رای هات تورکها یا خودت به جایی میرسید
  12
  38
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۰
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. و عمده مشکلات ایران از 16% تورکی ناشی میشه که با زاد و ولد خرگوشی و مهاجرت به تمام نقاط ایران در صدد تکثیرید. همین کار رو تو آلمان هم کردین و تبدیل به چندش آورترین موجودات ساکن اروپع شدین که وقتی اینجا اسم تورک میاد فقط بیسوادی، اسلام، تندروی، کثافت، بوی گند و تعفن تعصب پوچ به ذهن هر کسی میرسه. تو هلند، بلژیک، دانمارک هم همینطور. فاجعه در حدیه که حدود 14% تورکها دبیرستان رو تموم میکنند و اکثرا دنبال فوتبال و مسجدن که عده کمی به جای میرسند و بقیه یا عقده ای میشن یا منفجر!
  12
  29
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  ۴۲
  آذری باهوش - میانه، ایران
  دانشگاههای امریکا برای ایرانیها آسانتر میگیرند و آنها زودتر به درجات رفیع نایل میایند. شخصا با یکی دوتا از این دایناسئرهای دماغ سربالا برخورد داشتم واقعا قابل تحمل نیستند. البته منظور همه نیستند و توهین نشود. نام اصلی :"محمد رضا" محل تولد: "یاخچی آباد" کنیه: "ممد خرخون" متخلص به :"جیسون رضا" نام پدر: "آخوند محل " علامت مشخصه: " کف دست راست فاقد هرگونه عاج میباشد" "روی نمیرخ ....عکس هیتلر خال کوبی گشته است"
  34
  16
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
  ۳۳
  *پسر شجاع* - تهران، ایران

  حداقل میذاشتی تو یه مملکت غریب دو سه نسل میگذشت تا بقیه نفهمن خودتم مهاجری بعد ادای فاشیستارو درمیاوردی
  6
  35
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. روانشناس و جامعه شناس !!!؟؟؟؟؟ تو ؟احتمالا از دانشگاه باکو یا آزاد مالکندی فارغ شدی. یا همینطوری یهویی بعد از مطالعه چند صفحه کتاب این مدرک رو دادی بخودت!
  9
  18
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  ۳۵
  Dalahoo834 - کرمانشاه، ایران
  مشکل این استاده نیست. مشکل از خونشه.
  8
  12
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  ۴۳
  karkas - اصفهان، ایران
  درود بر جرجانى
  12
  6
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  ۴۲
  آذری باهوش - میانه، ایران
  [::karkas - اصفهان، ایران::]. تو چی میگی فرقانی . برو فرقونتو بکش
  8
  5
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  ۳۹
  چه اهمیتی داره - ویرجینیا، ایالات متحده امریکا
  [::bsman - بوردو، فرانسه::]. دوست عزیز، وقت شریفتون رو هدر ندین! این استاد روانشنایی و و جامعه شناسی با هم (!) به استناد اولین کامنتی که گذاشتن فارق التحصیل شدن یعنی از تحصیل علم و أدب دور شدن. این استاد هنوز نمیدونه از دانشگاه فارغ التحصیل میشن (!!!) وگرنه هر جامعه شناسی اینو میدونه که نمیشه اطلاعات یک جامعه آماری رو به جوامع آماری دیگه ای که از لحاظ فرهنگی و اقتصادی و حتی جغرافیایی متفاوت هستن، تعمیم داد. هر روانشناسی هم میدونه که داشتن حساسیت بیمار گونه و خصومت علیه یک قوم یا ملت، و مثلا کسی رو به منظور توهین، به اسم یک نژاد خطاب کردن، نشانه بارز عدم تعادل روانیه و هیچ روانشناسی همچین گافی در مورد خودش نمیده! دوست عزیز، پیامهای شما همچین انسانی رو روشن نخواهد کرد! در جهل مرکب ابدالدهر بماند!
  6
  13
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::bsman - بوردو، فرانسه::]. دیدی عقده داری و همه چی رو به تورک و کرد و غیره میچسبونی. خوب معلومه در بحثهای قومیتی از من بد خوردی. کسانی که 15 میلیون کرد رو بگن 60 میلیون خوب قطعا نیمی از ایران و اکثریت تهران رو که اصالت تورک دارن میگن 16% . ای بیچاره دلم به امثال تو میسوزه. در ضمن روانشناس و جامعه شناس و مشاور بودن اصلا به مدرک تحصیلی نیست. بدون مدرک تحصیلی و با مطالعه و قوه تحلیل و البته تله پاتی و تجربه اجتماعی میشه روانشناس و جامعه شناس و مشاور خوبی بود. من فنی خوندم اما سالهاست در سایتهایی که اسم نمیبرم مقاله اجتماعی و روانشناسی و البته سیاسی مینویسم. مثل جنابعالی هم به قومیت ربطش نمیدم. خوبه بدونی متاسفانه در بهترین و معروفترین دانشگاههای ایران و تهران در اساتیدی که اصلا فکرش رو نمیکردم چیزهایی دیدم و یا متوجه شدم که مجبورم تقریبا عمومیت بدم. حتی برای پذیرش گرفتن در دانشگاههای معروف دنیا هم عکس یه خانوم زیبا کنار رزومه باشه خیلیها اوکی میدن. خیلی ها. وارد این بحث نشیم چون ناراحت میشم بهش فکر میکنم.
  8
  6
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::چه اهمیتی داره - ویرجینیا، ایالات متحده امریکا::]. چقدر مدعی پیدا شده. اتفاقا ابوعلی سینا هم مدرک دانشگاه ماساچوست رو داشت و افلاطون هم مدرک دانشگاه هاروارد. کلا مدرک نباشه نمیشه که. حاج خانوم ایرانیهایی که فکر میکنن رفتن فلان دانشگاه آمریکا و به دانشمند تبدیل شدن خودشون هم میدونن این موضوع به بیگاری کشیدن از آسیایی ها ربط داره و چون به خودشون خیلی زحمت نمیدن یه پولی میدن به آسیاییهای تا بیگاری تحقیقاتی و آزمایشگاهی ازشون بکشن. البته خوبه حداقل پزش برای اون آدم و فامیلاش و حتی بعضی از مردم ایران میمونه. اما بدون و آگاه باش برای جامعه شناس و روانشناس بودن که اتفاقا دو رشته علوم انسانی کاملا تودرتو هستند نیازی به مدرک تحصیلی نیست. ابداع کننده علم روانشناسی یعنی فروید مدرکش چی بوده؟ تا قبل اون بنده خدا که رشته روانکاوی نبوده. پس انقدر مغزتون رو محدود نکنید. من هیچ توهینی به قومی نکزدن. فقط بر اساس اطلاعات خودم و مردم شناسی که دارم درباره رفتارهای غلط بعضی اقوام که اینجا هم میبینیم انتقاد کردم. در ضمن بر اساس مستندات اصالت و گذشته یک قوم رو گفتن تا زیاده خواهی نکنن توهین نیست.
  8
  6
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. هر چه بیشتر مینویسی دانش تان بیشتر عیان میشود، اینکه بدون سواد و فقط از روی چند وبسایت روانشناس شدی رو با فروید مقایسه میکنی! من تا بحال تحلیل از شما ندیدم! ولی توهین و اراجیف چرا. فقط متنهایی که نوشتی رو تو بایگانی یه نگاه بنداز ببین چی ترشح کردی، بعدا دوباره بیا بنویس.
  5
  11
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۱
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. شما با اون چیزی که تو وبسایتها نوشتند نه روانشناس میشی و نه پزشک و .... اینها فقط ویترین و میوه هستند و مجموعه ای کامل از اصول و مبانی بهمراه تشریح کامل اجزای هر تخصص رو مطالعه کنی و یاد بگیری. بعنوان مثال در پزشکی یک درد میتواند علامت چندین بیماری روحی یا جسمی باشد که تشخیص دقیق بیماری نیازمند تشخیص نسبی پزشک و در ادامه استفاده هدفدار از تجهیزات تشخیص پزشکی است. همینطور کشکی و تورکی نمیشه متخصص و صاحبنظر شد. حتی خیلیها با مدارک عالی نمیتونند ادعای تخصص کنند ولی تو..
  5
  8
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::bsman - بوردو، فرانسه::]. الان جنابعالی تراز تعیین سطح هستی؟ برای تراز بودن باید فوق حرفه ای و فوق تخصص بود. تو فوق حرفه ای این مباحثی که به من نمره میدی؟ همون پیرزن و پیرمردهای قدیمی خونه ها متخصصان بلامنازع روانشناسی و جامعه شناسی بودن و به راحتی آدمها رو تحلیل میکردن. من در یک مقطع سنی دچار گیر عاشقانه شدم اما اصلا در خونه به روی خودم نمی اوردم. مادر بزرگم اومده بود خونه ما . اولین بار که منو دید گفت مشکل عشق و عاشقی و عاطفی داری؟! من 4شاخ موندم. باورم نمیشد چیزی رو که اصلا بروز ندادم و کسی خبر نداشت خدابیامرز با یک نگاه گذارا به چهره من فهمید. حالا متوجه شدی منطور از روانشناس و جامعه شناس چیه؟ همین آخوندها مگه مدرک دانشگاهی دارن؟ به شدت روانشناسان قهاری هستن به شدت. کمی چشمت رو به اطرافت باز کن خیلی چیزها رو میبینی.
  4
  2
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  در ضمن من نه ادعای آکادمیک بودن و متخصص بودن و مدرک داشتن و دفتر و دستک داشتن کردم نه ادعای ابداع کننده بودن. من حتی نگفتم این موضوع شغل منه. و یا درامدی دارم. من فقط اگر کسی در اطرافم نیاز پیدا کنه و غروری برای نشنیدن حرف دیگران نداشته باشه مشورت میدم. مشاوره یا مشورت دادن کاری هست که روزانه خیلیهامون انجام میدیم. نگاهتون رو وسیعتر کنید. بارها خود منم گرفتار بودم اما چون خودم در گود بودم در انتخاب راه درست مشکل داشتم و مشورت افراد معمولی اما مطلع و باتجربه کمکم کرده.
  2
  3
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۵
  ۵۳
  bsman - بوردو، فرانسه
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. من فوق حرفه نیستم ولی با داشتن فوق لیسانس حداقل میدانم که برای متخصص شدن حتی فقط تحصیلات کافی نیست و بعد از تحصیلات تجربه و خلاقیت و پشتکار لازمه. باید متفاوت فکر کنی و چند زمینه متفاوت ولی مرتبط تحصیلی و تجربی رو دنبال کنی.
  3
  2
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۱
  ۴۲
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::bsman - بوردو، فرانسه::]. بله. ولی تحصیلات در اون رشته بیشتر از اینکه طرف رو حرفه ای کنه فقط برای مجوزها و استخدام و کلا روالهای اداری لازمه. بطور مثال بهترین برنامه نویسهای ایران بهترین شبکه کارهای آی تی ایران رشته های کاملا غیر مرتبط از کامپیوتر خوندن. مثلا یکیشو میشناسم فیزیک خونده. اگر ریاضی خونده بود شاید 1اپسیلون ربط داشت. حالا در رشته های علوم انسانی و علوم نظری همون خلاقیت و متفاوت بودن و بخصوص تجربه مختلف کسب کردن حرف اول رو میزنه. روانشناسی که اصولا یه نبوغ ذاتی در اون زمینه میخواد. روانشناسان آکادمیک ما عموما مالی نیستن. ولی روانشناسان حوزوی و ی ما (آخوندها) میتونم بگم از قویترینهاش هستن. واقعا جلوی مارمولک بازی آخوندها و تعالیم روانشناسیشون آدم کم میاره. ملت ایران که هیچ دنیا رو جادو کردن این پفک یوزها. یه تکنیک بگم، جلوی افراد شدیدا مارموز و یا دارای تواناییهای روانشناسی بهترین کار اینه که خودتون رو به چسخولی بزنید. البته متوجه میشن دارید فیلم بازی میکنید اما نمیتونن بهتون نفوذ کنن یا تحلیلتون کنن نقاط ضعفتونو پیدا کنن بهتون مسلط بشن.
  1
  3
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.