نوحه خوانی بسیار پرمعنا در جهرم . ای تکیه زده به کرسی دین، با نام خدا نکن جنایت

+155
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  من نمیدونم اگه با نام حدا جنایت نکنیم دیگه پس با چه نامی میتونیم جنایت بکنیم؟! هین؟! یه دوری در تاریخ بزنید ببینید جنایتهای روی زمین بجز با نام خدا و دین دیگه با چه نامی انجام شده؟! با نام گل پری جون ؟! عجب! خدا برابر است با سفید آب. از بهترین نوع!
  71
  70
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
  ۲۱
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  هدف مقدس امام حسین مبارزه با ظلم و تغییر حکومت خراب بوده حالا میخواد در طول زمان اسم یزید باشه یا ترامپ یا خامنه ای یا شیخ سلمان سعودی
  71
  66
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  ۲۱
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  دلیل نمیشه هر کی محرم عزاداری کرد پس طرفدار حکومته!
  58
  57
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  ۸۰
  mok432 - تهران، ایران

  فرق نمیکند که چه میگویند ، شرکت کردن در این جور مراسم با پیراهن‌های سیاه ،توهینی است به ملت ایران،، حسین که مردم ایران را دشمن خطاب میکند، و برای گرفتن قدرت کشته شد ،دوستان در این مراسم شرکت نکنید حتی برای تماشای هیات هم نروید ، به امید سرگونی حکومت استبداد اسلامی ، و دزدان بزرگ که با بوجود آوردن این جور مراسم ،کاسه لیس حکومت هستند.
  47
  82
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱
  ۴۴
  Ghooloo - آبادان، ایران
  [::تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک::]. در مورد پرسش شما عرض شود که بزرگترین جنگ ها در این اواخر و قرن بیستم جنگ بین الملل اول و دوم با بیشترین آمار تلفات بودند که اتفاقا با نام خدا هم نبوده! یعنی هیتلر و موسولینی تنها چیزی که نمیشناختند خدا و دین بوده! البته فکر نکنم نیاز به توضیح باشد که بعد از انقلاب کمونیستی در شوروی سابق هم میلیونها انسان در کشورهای کمونیستی از خود شوروی گرفته تا چین چگونه قتل عام شدند و چه جنایاتی که صورت نگرفته، که آن هم ربطی به خدا و دین ندارد! البته در مورد جنایات کشورهای استعماری مثل انگلیس که چگونه مثلا سیاهپوست ها را با چه وضع فجیع و اسفناکی با کشتی به آمریکا منتقل میکردند و در این مسیر یک سوم این انسانها از شدت بیماری و سختی کار جان میدادند و به دریا ریخته میشدند هم کتابها و مدارک بسیاری موجود است! در واقع این ایدئولوژی و افکار پریشان انسانها مثل نژادپرستی است که دیگران را پست و خود را بهتر و به حق می پندارد و باعث جنایت میشود وگرنه هر آدم عاقلی و تحقیق کرده ای میداند که خدا انسان را خلق نکرده این انسان است که خدا را بر اساس افکار و سلیقه خود خلق کرده!!!
  15
  30
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۳
  ۴۴
  Ghooloo - آبادان، ایران
  اضافه کنم قصد بنده دفاع از خدا و دین نیست چون دوستان قدیمی با افکارم آشنایی دارند قصدم فقط این بود که بگویم با مقصر شناختن و تقصیر را مرتب گردن کسی یا چیزی یا گروهی انداختن دردی از ما دوا نمی کند! باید واقع بین بود و تاریخ را آنگونه که هست دید و از آن درس عبرت گرفت! بارها گفته ام مشکل ما مشکل فرهنگی است و تا زمانی که منافع شخصی را به منافع جمعی ترجیح دهیم و جای مبارزه با بی فرهنگی و بی عدالتی با افکار همدیگر مبارزه کنیم در این بن بست تاریک و کوچک بی فرهنگی دور خود خواهیم گشت! امام حسین هم کشته نشد که عده ای بخور بخور راه بیندازند یا عده ای بر عده دیگری سوار بشوند! به امید آزادی همه در افکارشان، به امید ریشه کن شدن دروغ و ریاکاری! به امید ریشه کن شدن جنایت به نام خدا !!!
  12
  24
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
  ۴۲
  فیل دانا - برایتون، انگلستان
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::] یا بهتر بگم اسب طوسی یا جناب آقای طوسی. هیچکس نه اون هم شما که حسابی خودتو با اقرار به انعام دادنت لو دادی. .
  15
  30
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
  ۴۳
  دهقان خلافکار - لیما، پرو
  mok432 دوست عزیز نمی دونم چجوری توضیح بدم میخوام ساده به مطلب نگاه کنی ببین همینکه عده ی برای مثلن دعا یا نماز جمع میشوند این تجمع یه جور همدلی ایجاد میکنه شما ببین چرا تو کشورهای مثلا متمدن تو هر تجمعی باید پلیس باشه?چرا حتی در جشنهاتو همون اروپا امریکا پلیس حضور پررنگی داره?
  18
  12
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۰
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  چندین سال پیش یکنفر در دسته عزاداران را دیدم که سینه میزد و شعار میداد، هرچه بلاست از کربلاست.دیگران هم بدونه اینکه منظور طرف را بدانند با او همراهی میکردند
  8
  24
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
  ۴۳
  دهقان خلافکار - لیما، پرو
  البته میدونم میگی مردم شاید همدیگه رو اذیت کنن ولی ثابت شده وقتی نیرو نظامی یا زور بالا سر مردم نباشه اکثر مردم راحت کنارهم زندگی میکنن تا حالافکر کردی چرا هر حکومتی از تجمع بیدلیل مردم بدون حضور نیرو پلیس میترسه?mok432
  9
  6
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۶
  ۴۳
  دهقان خلافکار - لیما، پرو
  اگه به زندگی انسانهای اولیه یا حیوانات هم نگا کنی حیوانات در تجمع خطرناک میشن مثل حمله دسته جمعی گرازها به مزرعه یا حمله پرنده ها و ملخها به مزرعه یا کوچ دست جمعی پرنده ها در اتحاد قدvرتی هست که در عدم اتحاد نیست حالا میخواد این اتحاد انسانی باشه یا حیوانی همین مثال رو در مورد دعای دسته جمعی میشه گفت باز میگم اگه بدون ریا باشه نه ریاکارانه ربطی هم به حکومت ایران یا کشور دیگه ندارهم شاد باشی چیرز
  10
  7
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
  ۴۱
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::Ghooloo - آبادان، ایران:: از درایت نظر و توجه شما ممنون و متشکرم. لطف کردید و کامنت زیبایی نوشتید. قطعا تاریخ آن چیزی که در عصر و دوره ما دیده شده و وجود داشته نیست. کلمه خدا نیز در زبان فارسی تخفیف یافته از عبارتی است به عنوان " خود آ" به معنای به خود آمدن. قصد ورود به تاریخ و دامنه بینهایت شنیع قتل عام و جنایات با نام خدا و دین را ندارم. جنگهای اول و دوم دیروز اتفاق افتاده اند و خدا نیز سن و سال و قدمت زیادی ندارد. بنده هیچگاه نیز به دنبال مقصر نگشته ام و مرتبا در همین سایت مورد تهمت قرار گرفته ام چرا که معتقدم مشکل من و شما هستیم. جمله مکرری دارم که مرتبا مینویسم: یک مملکت یعنی آدمهاش. پس خودتونو عوض کنید. به مطلبی به اسم فرهنگ‌نیز اعتقادی ندارم اما به تحول رادیکال درونی و تغییر اساسی روان و رفتار سخت معتقدم و تنها راه خروج از همه بن بستهای بیشمار را یک تحول اساسی و بنیادین در نهاد، ضمیر و رفتار بشری میدانم. آنقدر هم ساده لوح نیستم که دلخوش به چنین تحولی در نزد دیگران باشم.
  25
  25
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱
  ۴۱
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::Ghooloo - آبادان، ایران: فقط از خودم شروع میکنم و هر کسی باید از خودش شروع کن. قدم اول از خود ما شروع میشود و در خود ما نیز تمام میشود. متاسفانه عدم جدیت را بالاترین نقطه ضعف در بین نوع انسان میدانم. ما اگر جدی بودیم دیگر جنگ و فقر در روی زمین وجود نداشت. ما جدی نیستیم. با ارادت و آرزوی شاد دلی شما.
  25
  25
  شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۴
  ۲۱
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::فیل دانا - برایتون، انگلستان::] سال دیگه دوباره شعبه کارگری برایتون به کارگرای (خاص) این شهر انعام میدیم و یه دیگ نذری چون کارشون رو خوب بلدن. حض کردیم،یه طرح کادی مثل شما هم نعمته باعث ازدیاد مشتری میشه.
  16
  10
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۹
  ۴۴
  Ghooloo - آبادان، ایران
  [::تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک::]. منم از توجه و عنایت شما سپاسگزارم و امیدوارم همه ما به اون درجه درک و فهم برسیم که جای قضاوت کردن در مورد دیگران به تصحیح و درست کردن خود بپردازیم و دوست و یار همدیگر باشیم و در مشکلات جامعه دست در دست هم و کنار هم متحد و همگام عمل کنیم و نه بخاطر اختلافات همدیگر را بکوبیم. راه اول گفتمان درست است چون ما جز سیستم دیکتاتوری چیزی بلد نیستیم حتی نظرات و گفته هایمان هم میخواهیم به زور به دیگران تحمیل کنیم! نمونه اش همین مثبت و منفی های مسخره در این سایت است که بنده خودم اولین قربانی آن بودم و به همه هم این را گفتم و حتی بارها ثابتش هم کردم ولی متاسفانه یک گروه کم و اقلیت افراطی بین ما همیشه و همه جا گند میزنند و بقیه هم سکوت میکنند. به قول معروف از ماست که بر ماست!!! موفق و پیروز باشید هموطن
  11
  10
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
  ۴۱
  تو خوبی بابا - ویاندن، بلژیک
  [::Ghooloo - آبادان، ایران:: بدون تردید درست میگوئید. این جریان منفی و مثبت یکجور بازار گرمی است و خوب سایت هم بدش نمیاید. بهرجهت تفاوتی ندارد. برتراندراسل میگوید: میتوانید حرف دروغ و احمقانه ایی بزنید و ده نفر برایتان دست بزنند. میتوانید حقیقتی تلخ را بگوئید و هشت نفر به شما تهمت بزنند اما دو نفر به فکر فرو بروند. سرخوش و بلند نظر باشید.
  16
  10
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
  ۴۲
  فیل دانا - برایتون، انگلستان
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. بیا بیرون و خود اصلیتو نشون بده کسی اینجا ایراد نمیگیره. کسی که ادعا میکنه مرده و از کارگران جنسی مرد لذت کسب میکنه و با افتخار میگه انعام داده و برای سال آینده هم برنامه ریزی میکنه خوب احوالاتش معلومه. باور بفرمایید کسی حتی به خودش اجازه نمیده شما رو قضاوت کنه. ولی اینکه ریا و درویی خودتو نشون میدی و اصرار بر اون داری جای سئوال داره و در هیچ جایی پسندیده نیست. اینرو از محبوبیتی که داری تو همین جمعیت کوچک اینجا میشه دید. در آخر اسم کارگران جنسی که به مردها سرویس میدن معلومه آگه اینجا بنویسم یوکی حذفش میکنه ههههههههههه ولی هر چی اسم آنها باشه مردی هم که از این خدمات استفاده میکنه همون اسم رو داره ، پس خیلی باد به غبغبت ننداز
  6
  9
  یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  البته منظورش یزید و شمر بوده به خامنه ای وشرکا نچسبانید لطفا
  2
  2
  دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  نظر شما چیست؟