گاو آویزان در رستوران جنجال‌برانگیز شد

پوست گاوی که درونش پر شده روی میزی در رستوران اتیکا آویزان است اقدام یک رستوران استرالیایی که برای برانگیختن بحث درباره خوردن گوشت حیوانات، یک گاو تاکسیدرمی شده را از سقف آویخته، باعث جنجال شده است.
 
لاشه این گاو شیری از پاهای عقبش بالای یک میز ناهارخوری در رستوران اتیکا در شهر آدلاید آویزان شده است.
 
آویختن این گاو خشک شده واکنش‌های شدیدی را در اینترنت برانگیخته و بسیاری این کار را نامطلوب و منزجر کننده خوانده‌اند.
 
صاحبان این پیتزافروشی می گویند که نمایش این گاو باعث می شود مشتریان در مورد "واقعیت‌های" مصرف گوشت فکر کنند.
 
فدریکو و ملیسا پیزانلی، صاحبان این رستوران در بیانیه‌ای گفته‌اند: "هدف از آویختن این گاو به این شکل ایجاد نوعی تقابل است نه دکوراسیون."
 
این رستوران که به تازگی باز شده و گوشت و لبنیات هم عرضه می‌کند، به گونه‌ای طراحی شده که شبیه کشتارگاهی با دیوارهای شیشه‌ای است. صاحبان رستوران می‌گویند پس از ذبح این گاو هشت ساله گوشتش "کاملا مصرف شد".
 
آن ها می‌گویند گوشت گاو پیش از آن که تاکسیدرمی شود کاملا مصرف شده بود.
 
بیش از ۴۵۰۰ نفر طومار آنلاینی را مضا کرده‌اند که خواهان برداشتن لاشه گاو شده است. بسیاری هم در صفحه فیسبوک از این رستوران انتقاد کرده‌اند.
 
در این طومار آمده است: "این صحنه بی‌رحمانه و وحشتناک است و دیدنش شوکه‌کننده است... فضایی را برای مردم فراهم می‌کند که با مرگ و شکنجه گونه‌های دیگر راحت‌تر کنار بیایند."
 
آقای پیسانلی به بی‌بی‌سی گفت از زمان افتتاح رستوران در سه ماه پیش، آویزان کردن این لاشه واکنش‌های مثبت زیادی هم داشته است.
+10
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  amirgheryou - تهران، ایران
  این که خوبه توی رستورانهای بین راهی ما خر آویزون میکنن. تو شهریا چیزی آویزون نمیکنن چون آشغال گوشتهای مرغداریها و قصابیها رو استفاده میکنن. عملا خره از اینا سالمتره.
  3
  22
  ‌پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.