موشک‌باران فرودگاه کابل همزمان با سفر دبیرکل ناتو و وزیر دفاع آمریکا

ماتیس و استولتنبرگ (دوم و چهارم از راست) برای دیدار با مقامات افغانستان و نیروهای خارجی وارد کابل شدند همزمان با سفر دبیر کل ناتو و وزیر دفاع آمریکا به کابل، سخنگوی وزارت کشور افغانستان تایید کرد که سه موشک در اطراف فرودگاه کابل اصابت کرده است.
 
نیروهای بین‌المللی تحت فرمان ناتو در افغانستان صبح روز چهارشنبه ۵ مهر از ورود ینس استولتنبرگ، دبیر کل پیمان ناتو و جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا به کابل خبر دادند.
 
چند ساعت پس از ورود آنان به کابل، منابع خبری اعلام کردند که دست‌کم سه موشک در اطراف فرودگاه کابل فرود آمده است.
 
نجیب دانش، سخنگوی وزارت کشور به بی‌بی‌سی گفت که این موشک‌ها در بخش نظامی در شرق فرودگاه اصابت کرده، اما نه تلفاتی و نه خسارتی در پی داشته، چرا که به گفته او این موشک‌ها در محل پارک‌های سبز فرود آمده است.
 
آقای دانش افزود که اصابت این موشک‌ها باعث قطع پروازها در فرودگاه نشده است.
 
در همین حال، یک منبع امنیتی دیگر به بی‌بی‌سی گفته است که چهار مهاجم انتحاری از خانه‌ای در شمال فرودگاه کابل به سوی این فرودگاه آرپی‌جی شلیک کرده‌اند.
 
برخی رسانه های محلی از شلیک ۲۰ تا ۳۰ راکت آرپی‌جی به سوی فرودگاه خبر داده‌اند.
 
اگرچه سخنگوی وزارت داخله گفته هنوز مشخص نیست این موشک‌ها از کجا شلیک شده، اما یک منبع پلیس کابل گفته است که گمان می‌رود محل شلیک آنها خانه‌ای در شمال فرودگاه باشد. به گفته او، نیروهای پلیس این خانه را محاصره کرده‌اند.
 
صبح چهارشنبه آقای استولتنبرگ و ماتیس بدون اعلام قبلی وارد کابل شدند و به گفته نیروهای ناتو، هدف این دو مقام ارشد نظامی غربی دیدار و گفتگو با مقام‌های دولت افغانستان و نیروهای بین‌المللی مستقر در این کشور است.
 
این اولین سفر مقام‌های ارشد آمریکا و ناتو بعد از اعلام استراتژی جدید آمریکا درباره افغانستان است و به نظر می‌رسد که افزایش نیروها و کمک به نیروهای امنیتی افغانستان یکی از مواردی باشد که در دیدار آقایان ماتیس و استولتنبرگ با مقامات افغانستان مورد گفتگو قرار خواهد گرفت.
+21
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  دیو ادینبورا - ادینبورا، انگلستان
  این حـ... ها تو سوریه شکست خوردند حالا اومدند تو افغانستان یه گروه تروریستی جدید درست کنند؟ یا شاید هم نقشه دارن اینبار کل أفغانستان رو علیه ایران تروریستیش کنند!! این افغانها که جدیدا دم دراوردند و مدام علیه ایران رهپیمایی میکنند فقط کافی یه مقدار دلار و اسلحه بهشون بدن تا بشن یه داعش دیگه..
  16
  10
  ‌چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  الیاژی - دبی، امارات متحده عربی
  خیلی ی جوجو بیا دبی یه کم دنیا رو بهت نشون بدیم کپک بیکلاس بیسواد بیفرهنگ
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.