رویترز: تاثیر مخرب فیلم های "پورن" در افزایش طلاق زوج های ایرانی

 بنیاد "تامسون رویترز" مستقر در لندن در گزارشی تاثیر فیلم های پورن را در زندگی زوج های جوان ایرانی مورد بررسی قرار داده و از افزایش طلاق به دلیل خشونت های جنسی و دیگر مشکلات جنسی خبر داده است.رویترز در گزارشی به وضعیت طلاق در ایران و تاثیرات فیلم های پورن در طلاق پرداخته است.
 
به گزارش عصر ایران،  در این گزارش آمده است: سارا و صباح در میان تعداد روزافزون زوج های مطلقه در ایران هستند. روندی که برخی کارشناسان معتقدند ناشی از افزایش اعتماد به نفس زنان ایرانی در ایستادگی در برابر موارد خشونت های جنسی همسرانشان است.
سارا و صباح هر دو از بیان کامل نام و نام خانوادگی شان اجتناب می کنند.
 
میزان طلاق در ایران در یک دهه گذشته دوبرابر شده است . در سال 2015 بیش از 164 هزار مورد طلاق در ایران به ثبت رسیده . مسئولان از افزایش طلاق و کاهش زادو ولد نگران هستند.
 
کارشناسان درباره علل افزایش طلاق به دو عامل اشاره می کنند: مردان ایرانی با دیدن فیلم های پورن از صحنه های خشونت بار آنها در رابطه جنسی الهام گرفته و می خواهند این صحنه ها را اجرا کنند و این در حالی است که در تحولی دیگر زنان ایرانی به مدد افزایش استقلال مالی و تحصیلات حاضر  به بازی در این سناریوهای خشن جنسی نیستند.
 
یکی از زنان مطلقه ایرانی که هم اینک در لندن اقامت دارد درباره خود می گوید:" نوزاد من در رحم به دلیل خشونت های جنسی او هنگام رابطه مُرد چون من اصرار او را برای تقلید از صحنه های خشن جنسی را نپذیرفتم."
 بردگی جنسی
 "شهیندخت مولاوردی" معاون رییس جمهوری ایران اخیرا در مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا گفته است:" نارضایتی جنسی زوج ها از یکدیگر یکی از مهم ترین علل افزایش طلاق در ایران است.
 
به گفته او: دولت کلینیک های بهداشت خانواده را در سرتاسر ایران برای ارایه مشاوره جنسی به زوج های جوان به ویژه هنگامی که آنها در حال بررسی طلاق هستند، دایر کرده است.
 
"مهرداد درویش پور" مدرس جامعه شناسی در دانشگاه " مالاردالن" سوئد در این باره معتقد است در ایران باید تابوی صحبت درباره مسایل و مشکلات جنسی بشکند زیرا اکثر مردان از ظرافت های نیازهای جنسی همسرانشان چیزی نمی دانند چون در این باره آموزش ندیده اند.
 
او می گوید:" تنها منبع اطلاعاتی مردان ایرانی هم اینک تماشای فیلم های پورن است؛ فیلم هایی که زنان در آنها مثل یک ابزار جنسی تصویر می شود. مردان ایرانی با دیدن این فیلم ها نقشی مشابه از زنان خود طلب می کنند.
 
صباح گفت: در برخی استان ها، طلاق گرفتن یک فضاحت و رسوایی است. او در نهایت موفق شده است در 37 سالگی با استفاده از اهرم مهریه و عدم استطاعت همسرش در پرداخت آن طلاق خود را بگیرد.
 
صباح پس از طلاق و کوچ به لندن حاضر شده است درباره زندگی خصوصی خود با همسر سابقش زبان بگشاید.
 
او می گوید: در طول سال های زندگی با همسر سابقم آرزوها و خواسته هایم را فراموش کرده بودم و از رابطه منزجر شده بودم.
+32
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۵
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  آخوند‌ها بیشتر فیلمهای پورن می‌بینند فاطی سیبیلو‌ها را طلاق میدان می‌رن صیغه میکنند جوانها وقتی‌ کار باشه وقت فیلم دیدن ندارند بیکاری باعث تمام این بدبختیهاست نمیتونین برید کنار تا جوانها بیایند سرکار حـ... ها
  11
  27
  ‌سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
  ۳۸
  Iranemaa - قم، ایران
  مشکل از زمانی شروع شد که زنان بخاطر تحصیلات و استطاعت مالی دگه تن به آیه سی و چهار سوره شریفه نسا نمیدهند و در پشت شتر که هیچ تو خونه خالی هم اطاعت نمی‌کنند و مردها هم هرچند روشنفکر و ضد دین ولی تو اتاق خواب میخوان مسلمان خوبی باشند اینجاست زن و شوهر قبل از ازدواج در مورد این مسایل و سنت محمد و سکس و پشت شتر سوره نسا و روشنفکری و ..بهتره مفصل صحبت کنند
  22
  33
  ‌سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸
  ۴۰
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  این نوعی از روند جهانی شدن هست.ربطی به ایران یا جای دیگه نداره.دنیا عوض شده شما انتظار دارید ایران مثل 1999 سال پیش باشه؟امروز زمان رسانه و فضای مجازیست چکار به پرنو داره.اگر هر دو طلبه باشن بسملا وگر نه اطلاق.مسیله پول و مالی مهمترین دلیل طلاق است جمع کنید این شارلاتانای به نام جامعه شناس بیسواد رو.
  19
  14
  ‌سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۹
  ۳۰
  غریبه_021 - تهران، ایران
  کاملا درست و البته تاسف بار . حرفهایی که جامعه شناسان و کارشناسان مسایل اجتماعی داخل ایران در برابرش سکوت میکنند و روش سرپوش میذارند. چرا باید حرف بزنن در موردش اینها که تلاششون در جهت بازگرداندن شرایط جامعه به 1400 سال پیش عربستانه که خودش به مراتب تراژدی تره .
  3
  10
  ‌چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۸
  نظر شما چیست؟