سپاه پاسداران: یک بسته انفجاری در نجف‌آباد خنثی شد

تصویری که از 'بسته مشکوک' منتشر شده سپاه پاسداران از کشف و خنثی شدن یک بسته انفجاری در خودرویی در شهر نجف‌آباد استان اصفهان در مرکز ایران خبر داده است.
 
به گزارش سایت سپاه نیوز، سرهنگ سیف‌الله رشیدزاده، فرمانده‌ لشکر ۸ زرهی نجف اشرف، امروز دوشنبه ۲۷ شهریور تأیید کرد که شب گذشته مأموران نیروی انتظامی در واکنش به گزارش‌های مردم منطقه درباره توقف خودرویی مشکوک به محل اعزام شده‌اند.
 
یکشنبه شب گزارش‌هایی درباره پیدا و خنثی شدن یک بمب در نجف‌آباد در شبکه‌های اجتماعی و بعضی رسانه‌های ایران منتشر شده بود.
 
به گفته آقای رشیدزاده، نیروهای عملیات ناجا بعد از شناسایی خودرو گزارش شده متوجه یک "بسته مشکوک مجهز به چراغ چشمک زن" شده‌اند که در خودرو نصب شده بود.
 
این فرمانده سپاه گفت که بعد از شناسایی این بسته، نیروهای لشکر ۸ زرهی نجف اشرف سپاه پاسداران هم به گروه های عملیاتی ملحق شدند و "گروه چک و خنثی این لشکر در ساعت ۲۳:۳۰ با بررسی های اولیه و با استفاده از امکانات تخصصی؛ پس از ایجاد فضایی ایمن برای خنثی کردن آن، نسبت به انتقال این بسته انفجاری به فضای باز بیرون شهر اقدام و ساعت ۱۵ دقیقه بامداد آن را منهدم کردند."
 
تصویری که در رسانه‌ها منتشر شده بسته‌‌ای را نشان می‌دهد که روی آن یک ساعت عقربه‌دار نصب شده و علاوه بر چند سیم، چراغ‌های قرمز کوچکی هم روی آن روشن است.
 
از جمله شایعات مطرح شده هنگام انتشار خبر این بود که خودروی مشکوک در نزدیکی منزل خانواده محسن حججی پیدا شده که چندی پیش در سوریه به دست داعش اسیر و کشته شد.
 
فرمانده لشکر ۸ نجف اشرف این شایعه را رد کرده و گفته است که این بسته انفجاری در اطراف منزل محسن حججی پیدا نشده است.
 
آقای رشیدزاده گفته است که تلاش ها برای شناسایی عوامل این اقدام ادامه دارد.
 
از زمان حمله گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به ساختمان مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی در تهران، نیروهای امنیتی و انتظامی ایران بارها از دستگیری عوامل مظنون به عضویت در این گروه یا گروه‌های دیگری خبر داده‌اند که به گفته مقامات قصد بمب‌گذاری یا حمله در شهرهای مختلف را داشته‌اند.
+18
رأی دهید
-12
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  رقص پرواز - پراگ، چک

  بمب های قبل از تو سوتفاهم بود! عقربه هاشو با دست بکشید عقب تا منفجر نشه!😂😂
  1
  23
  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  ۳۳
  rouzbeh_ma - لندن، انگلستان
  مجهززززززز به چراغ چشمک زن؟!! یاد کاردستی های دوران دبستان میفتم . این چه بازی هست آخه؟! یعنی نظام اینقدر به ته دیگ رسیده که دست به اینجور کارها میزنه. پیش بینی کرده بودم که پس از نزدیکی نابودی داعش ( که با همکاری لجستیکی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی پراکنده شد ) جمهوری اسلامی سعی میکنه اون رو در درون مرزهای خودش نشون بده تا دلیل موجهی برای امنیتی کردن فضا و ترساندن مردم و دستگیری ها و ادامه فضای خفقان داشته باشه. این روشی هست که بارهای نتیجه داده و احتمالا خواهد داد .
  2
  16
  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱
  ۷۵
  P.O.P - تهران، ایران
  یادتونه بچه بودیم با دندون مچ دستمون رو گاز میگرفتیم و با خودکار بیک روش عقربه ساعت میکشیدیم؟ اینا اگر اینکارو رو این بسته خمیر کاردستی میکردن آبرو ریزیش کمتر بود تا ساعت عقربه ای.
  1
  15
  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  ۳۹
  behran - کردستان، ایران
  گویند کودکی نیز در همان اطراف بخاطر گم شدن کاردستی اش گریان بود!
  1
  19
  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
  نظر شما چیست؟