وقوع سه حمله انتحاری در عراق؛ «سه ایرانی» در میان کشته‌شدگان هستند

حمله تروریستی و انفجار در رستورانی در نزدیکی شهر ناصریه رخ داده است. در جریان سه حمله انتحاری در جنوب عراق، دستکم ۵۰ نفر کشته و بیش از ۸۰ تن زخمی شدند که سه نفر از کشته‌شدگان و چهار نفر از مجروحان ایرانی هستند.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، عاملان این حمله که یونیفورم نیروهای امنیتی را به تن داشته و سوار بر خودروهای سرقت شده بودند، یک پست بازرسی پلیس و دو رستوران را در بزرگراهی نزدیک شهر ناصریه هدف قرار دادند.
 
منابع محلی گفته‌اند که این افراد در حملات خود از بمب و کمربندهای انتحاری استفاده کردند.
 
بر اساس اعلام وزارت کشور عراق، افراد مسلح ظهر روز پنجشنبه ۲۳ شهریور وارد یک رستوران بین راهی به نام«فدک» در نزدیکی شهر «ناصریه» در استان «ذی‌قار» در جنوب عراق شده و به سمت افراد داخل رستوران تیراندازی کردند.
 
بر اساس این گزارش، همزمان یک خودروی بمبگذاری شده در ایست بازرسی نزدیک این رستوران منفجر شده است.
 
گروه حکومت اسلامی (داعش) مسئولیت‌ این حملات را به عهده گرفته است.
 
خبرگزاری صداوسیمای ایران اعلام کرد زائران ایرانی که در این رستوران بودند، پس از بازگشت از کربلا قصد داشتند از مرز زمینی بصره به ایران بازگردند.
 
این حملات در حالی انجام شده که حدود یک هفته دیگر و در ماه محرم تعداد زیادی از ایرانیان به اماکن مقدس شیعیان در عراق سفر می‌کنند و ۴۰ روز پس از آن نیز مراسم اربعین با حضور میلیون‌ها شیعه برگزار می‌شود.
 
به گفته مقامات جمهوری اسلامی، در سال‌های گذشته حدود دو میلیون ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین به عراق سفر کرده‌ بودند.
 
طی سال‌های گذشته نیز تعدادی از ایرانیان در انفجارهای عراق کشته شده‌اند.
 
روز پنجم آذر پارسال و در جریان حمله انتحاری گروه حکومت اسلامی به یک پمپ بنزین در شهر حله، در جاده کربلا و بغداد، که در مسیر بازگشت زائران ایرانی مراسم اربعین صورت گرفت، دستکم ۱۰۰ تن کشته شدند که حدود ۴۰ نفر از آنها ایرانی بودند.
 
روز ۱۶ آبان پارسال نیز در پی یک انفجار در سامرای عراق، هشت ایرانی کشته و نزدیک به ۱۰۰ نفر دیگر مجروح شدند.
 
مسئولیت این انفجار را گروه حکومت اسلامی، داعش، بر عهده گرفته بود.
+38
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  هرکس عقیده ائی دارد و گاهی اوقات هم این عقاید تلفاتی دارد و این عقاید سرچشمه گرفته از شعور و آگاهی اشاص
  24
  12
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  جونشون در میخواستن نرن کربلا و زیارت اصلا جای دل سوختن ندارند آدمهای احمق و نادان . تا کی میخوان چرندیات اسلام را باور کنند و گول بخورند .بقول زنده یاد احمد کسروی بزرگ مردمی که به میل خود در تاریکی نشسته اند نیازی به روشنائی ندارند . والا چوب حماقت خودشون را خوردند و میخورند زائران کربلا و آنهائی که میرن واسه بت پرستی در عربستان
  6
  56
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  این ملت ما انقدر در کرده زمین پراکنده شدن (نه به خاطر ماجراجویی بلکه به خاطر فرصت طلبی یا آوارگی) الان تو جنگلهای آمازون هم بمب بزارن در خبرها میاد 20تا مار آناکوندا کشته شده 38تا درخت قطع شده 5تا ایرانی هم کشته شده. یعنی فقط آمار درختا و مارهای آناکندا در جنگلهای آمازون از تعداد ایرانیها در اونجا بیشتره.
  9
  17
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۸
  ۲۲
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::] کلا زیادی چرت و پرت میگی برو ظرفای مهمونای دیشب رو بشور . اصلا مگه مردم بیگناه بارسلون که تو خیابون توسط عضو داعش کشته شدن یا بچه های بیگناه فرانسوی یا بلژیکی و. در وسط اروپا جونشون رو از دست دادن رفته بودن کربلا؟! داعش هر وقت جائی شکست بخوره انتقامشو از مردم عادی کشور متقابل میگیره حال میخواد توریست مذهبی باشه یا توریست سیاحتی. خبر رو بخون: در دو تا رستوران انفجار صورت گرفته مثل یکی از اتفاقات پاریس در سال گذشته.....
  31
  7
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
  ۵۱
  arash#eindhoven - آیندهوون، هلند

  کار دنیا رو ببین ، عراقیا در ایران حکومت میکنند اما عوضش ایرانیا در عراق به گامبیا میرند.
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۶
  ۵۱
  arash#eindhoven - آیندهوون، هلند

  کار دنیا رو ببین ، عراقیا در مشهد میکنند عشق و حال ، ایرانیا در عراق میکنند ارتحال.
  3
  23
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
  ۵۳
  wasp763 - استکهلم، سوئد
  تو این وضعیت چیزی بیشتر از بیشعوری میخواد رفتن به عراق !!! و ما به این درجه احمقو نیاز نداریم تو ایران ، چون امیدی به درست شدنشون نیست ...
  3
  20
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۶
  ۵۴
  shahab46 - هانوفر، آلمان
  جای همه ایرانیان معتقد در آنجا خالی‌ بود . دست راست کشته شدگان ایرانی‌ زیر سر معتقدین باشد انشا‌الله همه را با خود کشیده و به آن دنیا ببرد. همگی بگویید امین
  4
  15
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۸
  ۳۹
  Iranemaa - قم، ایران
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. اگه شیعه خوبی باشی باید عاشورا در کربلا باشی با قمه و زنجیر و پابرهنه .امیدوارم که داعش رو هوا نفرستت چون به منفی دادن و عصبانیتت از خواندن کامنتها و واقعیتهای جامعه ایران نیاز داریم آتش جون
  3
  15
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۴
  ۳۹
  Iranemaa - قم، ایران
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا:. چند سال پیش یک دوست عراقی داشتم می‌گفت اگر یک سال در محرم با قمه خودش را خونی نکنه اون سال ،سال خوبی براش نمیشه و همین آغا با این اعتقادات تمام فکر و ذکرش سکس بود البته از قم و مشهد هم خاطراتی داشت
  3
  20
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. .....پسر خودت میفهمی چی میگی شازده :) من در باره زائران گفتم زائر را با توریست یکی میکنی ای کیو .منم برای توریست ها که بیگناه کشته میشن متاسف میشم ولی برای احمق هایی که میدونن وضعیت عراق چه جوریه با اینحال بخاطر باورهای احمقانه پا میشن میرن توی دل خطر که دیگه تاسف خوردن نداره واسه چنین آدمهائی افتاد حالا یا بندازمش جور دیگه شازده پسر .در ضمن پاشو رخت چرکاتو بشور تا دیر نشده گوگولی مگولی پسر ;) :) :)
  2
  6
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۶
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. . خبرگزاری صداوسیمای ایران اعلام کرد زائران ایرانی که در این رستوران بودند، پس از بازگشت از کربلا قصد داشتند از مرز زمینی بصره به ایران بازگردند. چشاتو باز کن اینجا را بخون اگر هم عینک نیاز داری پاشو بزن .نخونده به آدم نتوپ .اون وقت تو توریستها را با زائران یکی نکن .دفعه اول و آخرت باشه میپری وسط والا میگم تفکر پلید اسلامی بیاد بخورتت :) :) :) :)
  2
  5
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۹
  ۵۳
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. اون اسب اتشینت را کمی ول بده و یه بار دیگه خبر را درست از بالا تا پایین با دقت بخون .شاید ببخشمت و عذر خواهی توی دلت را قبول کردم ;) :)
  2
  4
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱
  ۲۲
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::Iranemaa - قم، ایران::] تو هم اگه یه قمی واقعی هستی باید سوهان هاتو سر موقع بخوری تا اعتیادت به حاج علی سوهان ساز و پسران(هیئت سوهانیان) عود نکنه چون یه وقت میترکی و ما دیگه نمیدونیم کدوم قربتی رو اینجا دست بندازیم.
  3
  0
  جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۰
  ۲۲
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::Iranemaa - قم، ایران::]من تا حالا به کسی منفی نداده ام که تو دومی اش باشی اصلا تو مامانی نیستی که بخوام بخاطرش عصبانی!!(قهقهه) بشم، اسب آتش خاصیتش سوزوندنه، یه موقع جیز نشی داغ .... رو بیشتر کنی، پماد سوختگی لازم شدی بگو ....
  1
  0
  جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
  ۲۲
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::] مثل اینکه سرمای زیر منفی صفر دهاتای نروژ علف شنبلیه رو خشک کرده که نمیتونه از مغز.. چیزی تراوش کنه. خبر رو بهتر از تو متوجه شدم دارم میگم وقتی داعش هر جائی شکست خورد رفت از کسائی که تو صحنه جنگ نبوده و مسلح نیستن انتقام گرفت حالا چه به سفر مذهبی کربلا بره چه به سفر توریستی بارسلون چه پیر نمازخون باشه چه بچه معصوم اروپائی.نفس کار ترور مردم غیر مسلح بیگناهه و این چیزیه که باید دقیقا محکوم بشه نه اینکه مثل عقده ای ها .. توپ رو انداخت زمین بی گناهان. واین چیزیه که امثال کوتوله های فکری ترشی انداخته اردوگاههای پناهندگی کشورهای منجمد درکش نمیکنن.
  2
  0
  جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
  ۲۲
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::] از من نخواه که اسب آتشم رو ول کنم که اون روز تفکر اسلامی برات میشه شازده رویاها.
  2
  0
  جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.