ماجرای عجیب و ناراحت کننده دو گردشگر ایرانی در تایلند

دو گردشگر ایرانی در سفر به تایلند، پس از حمله‌ی یک فیل، به حال خود رها شدند و نه تنها عوامل تور و آژانس مسؤولتی در قبال‌شان نپذیرفتند که سفارت ایران در تایلند نیز پاسخگوی آن‌ها نبود.
 
هزینه‌ی سفری که این زوج ایرانی برای تور پوکت در تایلند پرداختند مجموعا هفت میلیون تومان بود، تور را هم از یک آژانس گردشگری در تهران خریده‌ بودند که در تبلیغات‌اش به صورت ُبلد شده اعلام کرده؛ از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مجوز دارد و اتفاقا با مسافر هم قرارداد بسته است، اما از همان ابتدای سفر، بدتعهدی را آغاز می‌کند.
 
بلخاری، گردشگری که در این تور حضور داشته و در حمله فیل رِم کرده، آسیب دیده در شرح ماجرایش به ایسنا، گفت: شب نخست، راهنمای تور که در تایلند مستقر بود پیشنهاد یک گشت اضافه را دارد که هر نفر با پرداخت ۵۰ دلار به شخص راهنما، آن تور را خریدیم و صبح فردای آن روز با هماهنگی راهنما که البته خودش در آن برنامه حضور نداشت، گشت یک روزه را شروع کردیم. قرار بود در نمایش یک فیل شرکت کنیم، متاسفانه من در نزدیک‌ترین جایگاه به محل اجرای نمایش نشسته بودم که یکدفعه فیل رَم و حمله کرد. آسیب شدیدی دیدم، حتی تا پای مرگ رفتم، همسرم هم که در نزدیکی ما بود نیز آسیب دید.
 
وی افزود: ‌افرادی که در اطراف محل حادثه بودند، ما را با وانت به کلینیک محلی منتقل کردند و درمان اولیه انجام شد و بعد هم با آمبولانس به بیمارستانی در پوکت منتقل کردند.
 
این گردشگر گفت: روز دوم که در بیمارستان بستری بودیم راهنمای تور برای ملاقات آمد، چون شنیده بودن ما جان خود را در حمله یک فیل خشمگین از دست داده‌ایم. وقتی مطمئن شد هنوز زنده‌ایم، با کلی وعده که مراقب و پیگیر وضعیت‌مان است، بیمارستان را ترک کرد و بعد از آن هم هیچ خبری از او نشد. هر بار هم با تلفن‌اش تماس گرفتیم جواب نداد، فقط یک‌بار پاسخ داد و گفت که نمی‌تواند مسؤولیتی قبول کند، چون مسافران دیگری هم در این تور هستند که باید به آن‌ها رسیدگی کند و بعد هم گفت دیگر به او زنگ نزنیم.
 
وی افزود: ‌با پیگیری زیاد موفق شدیم مجری اصلی این تور را که شرکتی ایرانی و مستقر در بانکوک بود، پیدا کنیم. آن‌ها هم در قبال این حادثه هیچ مسؤولیتی قبول نکردند و گفتند به سفارت ایران اطلاع دهیم. آن‌جا هم تماس گرفتیم، ولی کسی پاسخگو نبود. با تماس‌های زیاد بالخره شخصی را در سفارتخانه پیدا کردیم و جریان حمله‌ی فیل و جراحت‌مان را اطلاع دادیم‌. درخواست کردیم شخصی را به عنوان راهنما معرفی کند، چون ما هیچ کاری نمی‌توانستیم انجام دهیم، من و همسرم هر دو بستری بودیم و اصلا توان حرکت کردن نداشتیم. آن شخص جواب ناامیدکننده‌ای داد و گفت نمی‌تواند هیچ کاری برای ما انجام دهد و بعد هم گفت دیگر به سفارتخانه و او زنگ نزنیم. تلفنش را هم دیگر جواب نداد!
 
بلخاری ادامه داد: ما از ۱۰ روز سفرمان به تایلند که دو روزش را هم در راه سپری کردیم، هفت روز باقی مانده را در بیمارستان بستری بودیم و هیچ‌کسی هم سراغ‌مان را نگرفت، نه تورلیدر، نه آژانس فروشنده تور در بانکوک و نه سفارت ایران.
 
وی سپس چالش‌هایی که برای برگشت به ایران داشتند را تعریف کرد و گفت: سه‌شنبه ۱۴ شهریورماه سفر ما در تایلند تمام می‌شد و باید به کشور برمی‌گشتیم، درحالی‌که پزشک معالج اجازه‌ی پرواز نمی‌داد و تازه روز چهارشنبه را برای چکاپ تعیین کرده بود. با آژانس تهران و همچنین بانکوک تماس گرفتم تا زمان پرواز را جابه‌جا کنم، ولی آن‌ها نپذیرفتند و تاکید کردند اگر با پرواز سه‌شنبه برنگردیم هیچ مسؤولتی در قبال‌مان قبول نمی‌کنند، حتی حاضر نشدند صندلی‌های ما را عوض کردند و جای راحت‌تری را بگیرند.
 
او اضافه کرد: ‌این بدتعهدی‌ها از همان ابتدای سفر وجود داشت، ما وقتی این تور را خریدیم همراه با بیمه و ترانسفر بود در قرارداد هم نوشته شده، اما هیچ‌یک شامل حال ما نشد. از فرودگاه که خودمان ماشین گرفتیم، در بیمارستان هم که اصلا نماینده شرکت بیمه حاضر نشد. هزینه درمان و بیمارستان را هم بعد از کلی پیگیری، برگزارکننده تایلندی آن نمایش، پرداخت کرد. سفارت ایران هم هیچ مسؤولیتی در قبال ما نپذیرفت.
 
این گردشگر افزود: این اذیت‌ها از فرودگاه امام شروع شد، با این‌که ۲۵ مرداد برای این تور ثبت‌نام کرده بودیم، اما نماینده آژانس گذرنامه‌ها را سه و نیم ساعت قبل پرواز و بلیت‌ها را هم دو ساعت قبل پرواز بدست ما رساندند. بلیت پرواز برگشت را هم ندادند. ما باید هوایی از بانوک به شهر پوکت می‌رفتیم که این بلیت را هم ندادند. وقتی به فرودگاه بانکوک رسیدیم بعد از کلی جست‌وجو شخصی را پیدا کردیم که بلیت‌های پرواز دوم ما دست او بود. آژانس حتی مشخصات آن فرد را به ما نداده بود و آن رابط آژانس در بانکوک هم هیچ تابلویی نداشت.
 
وی گفت: تاخیر در رساندن بلیت‌ها و گذرنامه‌ها ضرر زیادی را وارد کرد، نه تنها فرصت خرید ارز مسافرتی را از دست دادیم و از نظر مالی متضرر شدیم، که صندلی‌های‌مان در هواپیما به خاطر تاخیر در گرفتن کارت پرواز، بدترین جای ممکن بود.
 
بلخاری اضافه کرد:‌ چون این دردسرها را در رفت کشیدیم برای گرفتن بلیت برگشت از دو روز قبلِ موعد پرواز، مدام با آژانس تهران تماس می‌گرفتیم تا سرانجام موفق شدیم زودتر بلیت‌مان را بگیریم.
 
وی گفت: وقتی به ایران برگشتم، یک روز کامل در بیمارستان بودم. برای شکایت از این آژانس و تورلیدر بی‌مسؤولیت به اداره میراث فرهنگی و گردشگری در خیابان ویلا رفتم که گفتند کاری نمی‌توانیم انجام دهیم فقط یک امتیاز منفی در پرونده‌شان ثبت می‌کنیم!
+91
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  Rayfarraie - مالزی، مالزی

  هاهاها هالا فهمیدین اگر کشوری آزا بغل ایران مثل کردستان دروست بشه هیچ زررری نداره واسه ماها,والا لاعقل از این ترکر وعربا با شرفترن
  100
  13
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۴
  ۳۹
  آنتی خرافه - کلن، آلمان

  چشمتان کور دندتان نرم، باز برید پای صندوق های رای و در راه پیمایی ها شرکت کنید. ملت سرخوش
  41
  72
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳
  ۳۹
  mehran_pahlavichi - انزلی، ایران

  اگه هموطنای عزیز به خودشون سختی بدن و یکم زبان انگلیسی یاد بگیرن، به هیچ عنوان نیاز ندارن که برن تور بخرن. کافی بلیط رو بخری. وقتی رسیدی به مقصد با استفاده از اپلیکیشن Tripadviser می تونید هم محل های خوب و ببینید و هم رستوران خوب با توجه به کامنت های توریست های دیگه انتخاب کنید. در همین پوکت در هتل منتظر شاتل توری بودم که از همین راه خریده بودم که یک ایرانی بهم نزدیک شد و پرسید که ایرانی هستم (به فارسی) ؟ بعد که فهمید ایرانی ام، پرسید که از کجا تور خریدم. بنده خدا کلی پول بابت تور داده بود و یارو قالش گذاشته بود.
  9
  58
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸
  ۳۹
  Iranemaa - قم، ایران
  [::mehran_pahlavichi - انزلی، ایران::]. دمت گرم پهلوی چی ،انزلی چی
  6
  14
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  حداقل اسم این آژانس رو به مردم بدهید تا مردم دیگه تو دام این شیادها نیافتند. آقای ظریف سفارت تایلند رو به خونه خاله تبدیل کردید؟ اگر سفارت زدید اونجا که خدمات بدید به مردم ایران و از جیب ما هم خرج میکنید اونجا پس کجاست خدمات شما؟ اگر هم نمیخوان خدمات بدهند پس سفارت رو ببندید حداقل سالی چند صد میلیون دلار صرفه جویی میشه
  2
  10
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
  ۵۵
  ali-Dk - لونگبو، دانمارک
  من نمی دانم مشکل این توریست های ایرانی چه ربطی به سفارت دارد اگر فیل به اینها حمله کرده باید از برگزار کننده تایلندی شکایت کنند و اینکه اینها بیمه داشتند من خودم خیلی کشورها از اروپا مسافرت کردمً و خودم را که ساکن اروپا هستم بیمه کردمً اگر به بیمارستانبروم باید پول بیمارستا را پرداخت کنم بعد از برگشتن هزینه را پرداخت می کند و اینکه بابت حمله فیل چرا آژانس را مقصر می دانید کمی منطقی فکر کنید . من خودم ٤ سال ساکن تایلند بودم این انفاق برای توریست ها افتاده ولی هزینه را تایلندیها پرداخت کردند این زن و شوهر هم دروغ می گویند .
  4
  1
  ‌پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۵
  ۴۱
  amirgheryou - تهران، ایران
  حتما تور برای سود بیشتر پول بیمه آکسا از اینا گرفته اما بیمشون نکرده. بعد وقتی دیده صدمه خوردن و هزینه زیادی گردنشون میوفته پیچیده به بازی. اینا تشریف بیارن ایران و از تور شکایت کنن تا دهنشون رو صاف کنن. چون اگر بیمه آکسا(مسافرت خارج از کشور) کرده باشن هزینه درمانی و ضررهای اتفاقی رو میده.
  0
  0
  جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.