عصبانی مثل کی‌روش/کارلوس دور افتخار نزد!

سرمربی تیم‌ملی از تساوی مقابل سوریه ناراحت بود.
 
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛پس از تساوی مقابل سوریه در آخرین بازی از مرحله مقدماتی جام جهانی ملی پوشان دور افتخار زدند،اما به طور غیر منظم.آنها اصلا انتظار نداشتند که در آخرین دقایق از بازی گل تساوی را دریافت کنند.به همین دلیل هم بود که به صورت نا منظم دور افتخار زدند.
 
جالب اینجاست که کی روش آنقدر عصبانی بود که در این دور افتخار شرکت نکرد و دست به کمر ایستاده بود و به دور دست ها نگاه می کرد!
 
آخرین باری که کی روش چنین وضعیتی داشت به بازی با ازبکستان و شکست مقابل این تیم بر می گردد.همان دیداری که سید مهدی رحمتی برای آخرین بار پیراهن تیم ملی را بر تن کرد و از آن پس دیگر به تیم ملی دعوت نشد!
کروش:خوب نبودیم و اشتباهات زیادی داشتیم/نیاز به یک رهبر داریم
سرمربی تیم‌ملی فوتبال می‌گوید:«تعدادی از بازیکنان من نتوانستند امشب با فشار بازی کنار بیایند.»
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی پس از تساوی با سوریه در نشست خبری اش گفت:«خوشحالیم به خاطر عملکردی که در 10 بازی که در مقدماتی جام جهانی داشته‌ایم. بعد از صعود عملکرد خوبی داشتیم، چون توانستیم با 12 بازی در صدر جدول قرار گرفته و بدون شکست مسابقات را به پایان برسانیم. دو بازی به پایان مسابقات صعودمان را قطعی کردیم و از این اتفاق بسیار خوشحالیم.من به تیمم افتخار می کنم.»
او این را گفت و ادامه داد:«برابر سوریه به هیچ عنوان بازی خوبی نکردیم و اشتباهات زیادی داشتیم. در قدم اول، امشب باید به این نتیجه برسیم که راه و فاصله بسیار زیادی تا پیشرفت و هم‌سطح شدن با تیم‌های بین‌المللی داریم و باید کارهای زیادی انجام دهیم. تعدادی از بازیکنان جوان ما نتوانستند با فشار بازی امروز کنار بیایند، به خصوص در نیمه اول. این تیم در 12 بازی قبلی گل نخورد، اما امروز وقتی گل اول را خوردیم و بازیکنان جوان به لرزه افتادند و دچار گمراهی شدند. آنها می‌خواستند گل نخورند و برای رسیدن به پیروزی عجله داشتند. وقتی یک بر صفر عقب بودیم، با وجود اینکه برخی از بازیکنان مضطرب بودند، باز هم باید نیمه اول را با 3 یا 4 گل به پایان می‌رساندیم. با این حال، به بازی برگشتیم و باید بازی را در لحظات پایانی حفظ می‌کردیم. بازیکنان ما باید با استفاده از تجربه خود بازی را حفظ کنند.»

سرمربی تیم ملی در بخش دیگری از حرفهایش گفت:«دلیل دومی که شاهد تساوی داخل خانه بودیم این بود که سوریه بسیار با انگیزه بود و خوب بازی کرد. هیچ تیمی به اندازه سوریه نتوانست برای ما مشکل ایجاد کند. باید به تیم سوریه صعود به پلی آف را تبریک بگوییم.»

کی روش اما درباره داوری هم حرف زد و گفت:«کیفیت داوران بسیار ناامید کننده بود. کیفیت تیم داوری بسیار نا امید کننده بود. بسیار ناراحت کننده هست وقتی شاهد این هستیم که داوران بی آمادگی چنین دیدارهایی را قضاوت می کنند. مهارت های لازم و قدرت های تصمیم گیری در لحظات حساس بازی را داوران ندارند. بازی ازبکستان و چین دیداری بود که داور علیه ازبکستان یک اشتباه تاریخی انجام داد که هیچ وقت فراموش نمی شود. امروز شاهد بودیم که سوریه در نیمه اول 10 دقیقه زمان را کشت و دروازه بان سوریه حداقل 5 دقیقه وقت را کشت. اینقدر ناراحت بودم که به داور گفتم اگر آمبولانس نیاز داریم، در ایران وجود دارد؛ اما داور تنها 4 دقیقه زمان گرفت. در نیمه دوم داور 5 دقیقه زمان تلف شده گرفت، زیرا آنها دنبال بازگشت به بازی بودند. ژاپن و کره جنوبی ساعت های خوبی می سازند؛ اما نمی دانم چرا این داوران ضعیف عمل کردند. افرادی که حرفه ای فکر می کنند و بازیکنان باید حمایت شوند. برای تک تک شما خبرنگاران و هواداران تیم ملی آرزوی موفقیت دارم. باز هم روی این ایده تاکید می کنیم که می خواستیم با برد در خانه مسابقات را تمام کنیم.»
او ادامه داد:«روز گذشته درباره قدرت گلزنی صحبت کردیم و امروز 2 گل زدیم و موقعیت های زیادی داشتیم. شانس های زیادی را امروز از دست دادیم. امروز البته متاسفانه دو گل دریافت کردیم. هیچ شکی نداریم که تیم ما نشان داد که تحت فشار مشکلاتی برای آنها ایجاد می شود. بازیکنان نیاز به یادگیری و پیشرفت دارند و زمانی این اتفاق رخ می دهد که تجربه بین المللی بالایی داشته باشند. امکان پذیر نیست که یک تیم بالغ گلی را مانند گل دوم دریافت کند زیرا هیچ بازیکن ایران در آن منطقه حضور نداشت. ما باید پیشرفت کنیم زیرا نیاز به تجربه و بلوغ بیشتری داریم. درون زمین نیاز به یک رهبری داریم. من احتیاج دارم بازیکنانی را داخل زمین داشته باشم که تیم را رهبری کنند و به بازیکنان جوان بگویند که اینجا نباید، این کار انجام شود. از نظر بعد هجومی باید چند گل می زدیم و موقعیت های زیادی داشتیم. الان کار دست بازیکنان نیست و دست برنامه آماده سازی است.»
کی روش با بیان اینکه نباید فرصت ها را از دست بدهیم گفت:«بعد از 7 سال من شخص مناسبی نیستم که بخواهم درباره انجام برنامه آماده سازی صحبت کنم. فردا می توانید با حضور در فدراسیون فوتبال درباره این برنامه صحبت کنید. راجع به یک مطلب شکی نداریم و آن این است که نمی توانیم فرصت ها را از دست بدهیم. این موضوع مانند اتفاقی است که سال 2014 رخ داد. با تمام احترامی که برای رئیس فدراسیون قائلم، می توانم به شما بگویم که چه مطالبی به او گفتم. بازی های مقدماتی امروز برای ما رسما به پایان رسید. به تاج گفتم این دفعه آخری است که شما از زبان درباره برنامه ریزی صحبتی را می شنوید و بعد از آن هیچ صحبتی درباره برنامه ریزی نخواهم داشت. زیرا به این مساله پی بردم که هر بار به دنبال برنامه بهتر هستیم، در آخر اینگونه به نظر می آید که من آدم بدی هستم. هیچ وقت هیچ چیزی را برای خودم نخواستم اما در رسانه ها من فرد بدی منعکس شدم. به رئیس فدراسیون گفتم و به شما هم می گویم، دیگر روی من و تعهد من برای جنگیدن روی این برنامه ها حساب نکنید.»
او با بیان اینکه درباره مشکلات حرف نمی زند، در مورد راه کارها حرف می زند گفت:«عدم حضور من یک داستان کاملا مجزا هست که نمی خواهم در مورد آن حرف بزنم ولی باید در مورد یک موضوع صحبت کنم. من نمی خواهم مشکل ساز باشم و نمی خواهم برای اینجا مشکل به ارمغان بیاورم. بدترین سو تفاهم این است که وقتی من در مورد زمین تمرین مناسب، سطح مسابقاتی بالا و تجهیزات و البسه حرف می زنم، راجع به مشکلات حرف نمی زنم و راجع به راهکارها صحبت می کنم. راجع به مسائلی حرف می زنم که می تواند فوتبال ایران را به سمت بهتری هدایت کند. ولی شما می نویسید که من در مورد مشکلات صحبت کردم. وقتی راجع به زمین تمرینی صحبت می کنم، در مورد یک زمین فوتبال حرف می زنم که برای آینده فوتبال ایران لازم است. وقتی راجع به روزهای بعد از کی روش می کنید، آینده ایران به واژه هایی مانند زمین بهتر، امکانات بهتر و غیره گره خورده است. وقتی یک لیگ حرفه ای دارید، نمی توانید توقع داشته باشید آنها 6 ماه حقوق خود را دریافت نکنند. من نمی خواهم مشکل سازی کنم و تنها راجع به راهکارها صحبت می کنم. این راهکارها برای ورزشی است که عشق میلیونها ایرانی است.»
اما حرف های پایانی سرمربی تیم ملی.آنجا که او دوباره از اشتباهات گفت:«از نظر ریکاوری کار سختی داشتیم و شکی نیست که بازی در کره کار ما را سخت کرد. برای تیم ما بسیار سخت بود که تیم ما دو پرواز داشت و نتوانستند بازیکنان من یک شب را بخوابند اما مالزی با پرواز مستقیم به ایران آمد. نباید بعد از این دیدار عزاداری کنیم. داریم راجع به تیمی حرف می زنیم که صدرنشین است. ما همواره بیشتر می خواهیم و می خواهیم بیش از گذشته پیروزی کسب کنیم. بازی امروز را بسیار خوب شروع کردیم و فرصت های خوبی خلق کردیم. مطمئنا بعد از 12 بازی، وقتی یک گل می خورید کل تیم شما به هم می ریزد. بازیکنان من به بازی بازگشت خوبی داشتند. اشتباهاتی که امشب در زمین مشاهده شد، غیر قابل ترمیم نیست.»
+21
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Iranemaa - قم، ایران

  جالبه بعضی از ساندیس خوران میگن اگه تبانی بود ایران فقط دفاع می‌کرد و گل نمی‌زد ،یعنی اگر قرار باشه تبانی باشه اینقدر تابلومیکنند که همه بفهمند تبانی کردند؟ اون هم جلو تیمی که جز تیم‌های درجه یک آسیا هم نیست و تازه بازی هم تو ایرانه .قطعا اگر تبانی در کار باشه با برنامه‌ریزی و حساب شده است و تیم سوریه هم چیزی برای از دست دادن نداشت جز گل زدن .در مورد تبانی معمولا برنامه روی دفاع و دروازه بان انجام میشه که سوتی بدن
  3
  29
  ‌چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۸
  ۶۴
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  من فقط یلک سوال از سر مربی‌ محترم تیم ملی‌ دارم، عزت‌الله پورقاز که نه آماده بود و تازه به تیم ملی‌ فرا خوانده شده بود و تمرین گروهی با خط دفاع نداشت، با کدام هدف و کدام منطق در نیمه دوم به میدان آمد ؟
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  نظر شما چیست؟