'تخلیه بزرگ' از بیم انفجار بمب جنگ جهانی در فرانکفورت

این بمب بریتانیایی در مرکز شهر فرانفکورت و نزدیکی دانشگاه گوته کشف شد پس از آن که یک بمب بزرگ عمل نکرده بریتانیایی در محله‌ای از فرانکفورت آلمان پیدا شد، بیش از ۷۰ هزار نفر از سکنه اطراف آن ناچار به تخلیه خانه‌های خود شدند.
 
این بمب که از دوران جنگ جهانی دوم برجا مانده، احتمالا مستلزم یکی از بزرگترین عملیات‌های خنثی‌سازی در آلمان و پس از جنگ جهانی دوم است.
 
این بمب ۱۴۰۰ کیلویی بریتانیایی که در دوران جنگ جهانی دوم به بلک‌باستر شهرت داشت، توانایی تخریب بسیار گسترده‌ای دارد و می‌تواند تمامی خیابانی که بر آن فرود آمده را با خاک یکسان کند.
 
این بمب در نزدیکی دانشگاه گوته شهر فرانکفورت پیدا شده و باعث تخلیه این دانشگاه، یک بیمارستان مجاور آن و همچنین بانک مرکزی شهر شده است.
 
پلیس گفته این بمب از نوع اچ‌سی ۴۰۰۰ است که معمولا نیروی هوایی بریتانیا در بمباران‌های هوایی دوران جنگ جهانی دوم از آنها استفاده می‌کردند.
 
هم اکنون پلیس فرانفکورت این منطقه را که در مرکز شهر واقع شده، محاصره کرده و می گوید خطری برای ساکنان مناطق خارج از محدوده کنترل شده وجود ندارد.
 
متخصصان خنثی‌سازی بمب پس از وارسی این بلک‌باستر گفته‌اند ۷۰ هزاری نفری که فعلا در اردوگاه‌های موقت اسکان داده شده یا به خانه اقوام رفته‌اند، ممکن است تا پایان تعطیلات آخر این هفته نتوانند به خانه‌هایشان بازگردنند.
 
پیدا شدن بمب‌های عمل نشده جنگ جهانی دوم در آلمان تقریبا یک امر عادی است؛ همین شنبه گذشته پیدا شدن یک بمب دیگر در شهر کوبلنز به تخلیه ۲۰ هزار نفر منجر شد.
 
ماه مه گذشته هم ۵۰ هزار نفر از سکنه شهر هانوفر ناچار شدن برای خنثی کردن سه بمب بریتانیایی دیگر خانه‌هایشان را تخلیه کنند.
+26
رأی دهید
-0
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  ان هم کوجا افتاته دم دانشگاه (گوته),ددم یاندی
  1
  6
  جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۷
  ۷۱
  hassan5 - تهران، ایران
  المان 30 سال پس از حمله سراسری سه کشور قدرتمند توانست خودش را جمع و جور کرده ودر دنیا مطرح شود .متاسفانه بعلت مدیریت غلط اسلامی در ایران خرمشهر و ابادان پس از این همه مدت هنوز بوضع سابق شان برنگشته اند
  1
  11
  جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۹
  ۷۵
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  Hassan 5اقای حسن تهران ایران. شما یک لحظه فکر کنید که سر تا سر این کشور توانمند توسط نیروهای متفقین بمباران شده و نوع بمب هائی را که دشمنان المان بر سر این کشور ریختند را در همین خبر خواندید.حال ببینید این ملت و این کشور واقعا قابل احترام نیستند؟؟ا یک کشورکه تمام ان زیر بمباران بوده و شاید نردیک به 30 سال از طرف بسیاری از کشور های دیگر تحریم شده بود اما امروز این کشور یکی از توانمند ترین کشور های جهان است. فقط باید گفت این کشور زنده دارای مدیران لایق و مردم وطن پرستی دارد. در این کشور افرادی مانند یزدی ها و بنی صدر ها جائی ندارند.پس از گذشت 75 سال از جنگ هنوز هر روز یک بمب تنومند کشف میشود. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
  0
  12
  جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  نظر شما چیست؟