نصرالله برای توافق با داعش 'با اسد دیدار کرده بود'

حسن نصرالله برای هوادارانش تلویزیونی سخنرانی کرد حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، می‌گوید شخصا به دمشق، پایتخت سوریه سفر کرده تا بشار اسد را برای توافق با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) قانع کند.
 
حسن نصرالله در سخنرانی ویدئویی برای هوادارانش گفت: "شخصا به دمشق رفتم. به بشار اسد گفتم ما یک مساله انسانی داریم. از شما می‌خواهیم که کمکمان کنید."
 
رهبر حزب‌الله لبنان می‌گوید توافق اخیر با داعش تنها راهی بوده که بتوان سرنوشت سربازان لبنانی را که سه سال پیش گروگان گرفته شده بودند روشن کرد.
 
ارتش سوریه، ارتش لبنان و حزب‌الله لبنان در توافقی با داعش اجازه دادند این گروه به طور امن مناطقی در مرز لبنان و سوریه را تخلیه کند. داعش در مقابل جنازه‌های سربازان لبنانی و یک اسیر حزب‌الله را پس داد. در چهارچوب همین توافق سپاه پاسداران هم جنازه محسن حججی، اسیر ایرانی داعش را تحویل گرفت.
 
حسن نصرالله درباره واکنش بشار اسد به درخواست تایید توافق با داعش گفت: "او (اسد) گفت این مایه سرافکندگی من می‌شود، اما باشد."
 
با توجه به این که حسن نصرالله سال‌ها است زندگی مخفی دارد و اخبار کمی از سفرهای خارجی او منتشر می‌شود، خبر دیدار او با بشار اسد حاکی از اهمیت بالای توافق اخیر برای حزب الله لبنان است.
 
به گفته حسن نصرالله بشار اسد به او گفته است که اگر حزب‌الله بخواهد توافقی با داعش داشته باشد، او مانع آن نخواهد شد.
 
این توافق خشم دولت عراق را برانگیخته است.
 
با این توافق حدود ٣٠٠ نیروی داعش، مجهز به سلاح‌های سبک، به همراه خانواده‌هایشان منطقه مرزی سوریه و لبنان را با محافظت ارتش سوریه تخلیه کردند.
نیروهای داعش با همراهی نیروهای سوری منطقه مرزی را ترک کردند گزارش‌ها حاکی از آن است که کاروان نیروهای داعش هنوز نتوانسته به مناطق تحت کنترل این گروه وارد شود.
 
ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا مخالفت خود را با بازگشت نیروهای داعش به مناطقی که درگیری در آن در جریان است اعلام کرده است.
 
ائتلاف آمریکا با حمله به یک جاده و یک پل، مسیر کاروان داعش را تخریب کرد و مانع از حرکت آنها شد.
 
البته به گفته یک فرمانده آمریکایی، این ائتلاف خود کاروان داعش را هدف نگرفته، بلکه مسیر آن را زده و همچنین دیگر نیروهای داعش را که قصد داشتند به این کاروان نزدیک شوند.
+17
رأی دهید
-11
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  شب تاب - یوکوهاما، ژاپن
  بى فانوسهاى کثافت ، آخر کار سر همشون ، از یه آبخور سر در میاره !
  0
  5
  جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۰
  ۴۰
  Herzl - امستردام، هلند
  منتقل کردند کجا بردند به شرق دیرزور نزدیک مرز عراق وقتى مى گویم داعش سنی و داعش شیعه حزب الله و قاسم سلیمانى باهم برادرند و همکار هستند میگن نه کوردها با داعش همکارى مى کنند حالا خوبه خبر علنى شد بعد نظر این شیعهاى ولائی چیست؟
  4
  23
  جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۴
  ۵۹
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  داعش و حزب اللات و الاسد و سپاه پاسداران همه زیر یک پرچم واحد هستند و همه اینها به دستور رافضیان عمل میکنند و همه انها بازیچه دست اخوندای شپشوی ایران هستند
  7
  25
  جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۵
  ۳۹
  behran - کردستان، ایران
  یکی از توافقات فرمانده نیروهای مسلح ایران با اردوغان، تضمین نجات و ساماندهی بقایای داعش بود!
  0
  14
  جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۳:۲۰
  ۷۱
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام این بساط ها::خمینی القاعده طالبان داعش وبقیه بعلت اعمال افکار غلط متفکرین امریکائی مثل کسینجر میباشد که برای از بین بردن کمونیسم کمربند سبزی دورش بکشند متاسفانه این غول وحشی (اسلام)را از بطری تاریخ خارج کرده وکنترلش را از دست داده اند.(نمیدانم شاید منافعشان در همین اوضاع بلبشو تامین میشود.)
  0
  6
  جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۳
  نظر شما چیست؟