نماینده رهبر در سپاه: باید زمینه ورود مردم به بهشت را فراهم کنیم

علی سعیدی،نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران در واکنش به اظهارات حسن روحانی مبنی بر اینکه «انتخاب بهشت و جهنم در اختیار خود مردم است» گفت یکی از وظایف حاکمیت دینی فراهم کردن «زمینه» ورود مردم به بهشت است.
 
به گزارش ایسنا، علی سعیدی روز چهارشنبه، هشتم شهریور، در کرمان بدون اشاره به نام حسن روحانی گفت: نباید با «یک‌سری از کارها» برای مردم «جهنم» را فراهم کرد.
 
سعیدی اضافه کرد که «آقایان می‌گویند، مردم را نباید به زور به بهشت برد، اما باید در پاسخ به این افراد گفت که باید زمینه رفتن مردم را به بهشت مهیا کنیم.»
 
حسن روحانی٬ رئیس جمهوری ایران شامگاه سه‌شنبه، هفتم شهریور، در یک برنامه تلوزیونی گفته بود: «معتقدیم که انتخاب بهشت و جهنم در اختیار خود مردم است.»
 
آقای روحانی افزوده بود که «هیچ‌کس را به زور نمی‌شود به مسیر هدایت کشاند همه را باید ترغیب کنیم» و «اینکه دست و پای کسی را ببندیم و بگوییم باید نماز بخوانی و اگر نخوانی شلاق می‌زنیم این که نمی‌شود.»
 
وی اضافه کرده بود: «باید جامعه را هدایت کنیم. مردم خودشان باید، مسیر هدایت یا خدای نکرده مسیر ضلالت را برگزیده و انتخاب کنند و باید در مسیر هدایت یاری کننده مردم باشیم.»
 
با این حال علی سعیدی در انتقاد از این سخنان روحانی و در پاسخ به وی گفته است: «مجرای تحقق ولایت الهی، مرجعیت تبیین شریعت، محور تحقق حاکمیت توحیدی و صیانت از شریعت از جمله وظایف رهبری است.»
 
این روحانی نزدیک به آیت‌الله علی خامنه‌ای اضافه کرده که «در نظام دنیا مسئولیت داریم و زمینه‌ساز ظهور هستیم و باید هم ملت و کشورمان را آباد کنیم و هم زمینه ساز بعثت باشیم.»
 
حسن روحانی سوم خرداد ماه سال ۱۳۹۳ نیز با انتقاد از دخالت‌ها در زندگی مردم٬ گفته بود که «نمی‌شود مردم را با زور و شلاق به بهشت فرستاد» و «مردم خودشان راه بهشت را انتخاب می‌کنند.»
 
این اظهارات رئیس جمهوری ایران در آن زمان نیز با انتقاد و اعتراض گروهی از روحانیون محافظه‌کار مواجه و منجر به شکل‌گیری حملات تندی علیه وی شد.
 
احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، و احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد از جمله روحانیونی بودند که به اظهارات رئیس جمهوری ایران واکنش نشان داده و به وی حمله‌ور شدند.
 
علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه نهم خرداد ماه سال ۱۳۹۳ مشهد گفته بود که «شلاق که سهل است، با همه قدرت جلوی کسانی که قصد دارند جلوی بهشت رفتن مردم را بگیرند خواهیم ایستاد.»
 
احمد خاتمی هم در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفته بود: «رسالت حکومت دینی هم همین هست که جاده بهشت را صاف کند، ماموریتش هم این است حکومت وظیفه دارد جاده را هموار کند برای بهشتی شدن مردم.»
 
پس از افزایش این نوع حملات علیه روحانی٬ وی در ۲۲ خرداد ماه همان سال این منتقدان خود را متهم کرد که عقب‌مانده هستند و عصر حجری می‌اندیشند.
 
رئیس جمهوری ایران اضافه کرده بود که ««مگر بناست کسی فرهنگ را در کپسول بریزد و نسخه‌ای بنویسد تا ما آن را از داروخانه‌ای خریداری کنیم؟ گویا عده‌ای هنوز در دوران حجر می‌اندیشند.»
 
در چهار سال اخیر آیت‌الله علی خامنه‌ای و حسن روحانی در چندین سخنرانی جداگانه به یکدیگر تاخته و نظریات یکدیگر را تلویحا یا به صراحت مورد نقد قرار داده‌اند.
 
با پیروزی روحانی در این دوره از انتخابات و شکست محافظه‌کاران٬ از حجم انتقاد‌ها و حملات به دولت وی کاسته نشده است.
+7
رأی دهید
-76

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  ما نخواهیم به بهشت کثیف شما بریم کیو باید ببینیم بهشتتون ارزونی خودتون واسه مردم هم شما تصمیم نگیرید به زور مردم را به راه راست البته راست شما که لجنزار و کثافت و جنایت هست شپشو های عوضی خونخوار جانی تروریست ها طالبانی ها و داعشی ها .مرگ بر شما ایشالا همتونو سر جرثقیل ببینیم که جسد کثیف و متعفن شما تاب میخوره و مردم نفس راحتی میکشند زیاد دور نیست به زودی شاهد خواهیم بود و نسل کثیفون از روی زمین بر چیده و منقرض خواهد شد با اون دین مزخرفتون
  4
  60
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
  ۵۳
  liberté - مونترال، کانادا

  آخه نه که فراهم نکردید؟یک کاری کردید که تمام ابرقدرت های جهان سلاح های هسته ایشون رو زوم کردن رومون یکراست بفرستنمون بهشت!
  4
  56
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
  ۴۸
  ahura95 - توکیو، ژاپن

  یکی از وظایف حاکمیت دینی فراهم کردن «زمینه» ورود مردم به بهشت است...... یکی از وظایف مردم هم فراهم کردن زمینه فرستادن شما پفیوزها به جهنمه .
  3
  70
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  ۵۲
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  بهشت وجود ندارد تا اخوند جماعت بخواهن مردم را به بهشت بفرستان . خجالت هم نمی کشن که با روز روشن جلوی چشم مزدوران سپاه وعده دروغ و قول دروغ به مردم میدهند. بهشت ارزانی خودتان دست از سر کشور ایران بردارید.
  3
  45
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  ۴۵
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  من نمیخوام به بهشت بروم! جایی‌ که امام خمینی، سرهنگ قذافی، صدام حسین، ابوبکر البغدادی، مولا عمر و بنلادن باشند، نمیخوام برم.
  4
  43
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران

  ببین,قسم به تمام کاهنات,بهشت ما در نیست و نابودی شماهاست
  4
  37
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  شاید اوایل انقلاب این حرفها رو میزدن ولی الان بخصوص بعد از تامین نیرو برای جنگ با عراق این حرفا از زبان هیچ مقام رسمی مسئولیت دار شنیده نمیشه . مسئولیت این بابا پاسخگوئی به مجلس یا دولت نیست لذا مقام رسمی محسوب نمیشه. متاسفانه ایجاد کانونهای موازی قدرت این حرفای متضاد رو پدید آورده که رئیس جمهور یه چیز میگه این بابا یه چیز دیگه.رئیس دولت تعریفش از زندگی معیشتیه این شخص تعریفش صرف آخروی. تنها راه بدون ضربه زدن به مملکت ایجاد احزاب آزاد سیاسی هست که مقدماتش فراهم اومده ولی تو مملکتی که قرنها استبداد زده بوده روند شکل گیری احزاب آزاد کمی کنده
  7
  16
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
  ۵۳
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  آخه ای.......، من نمیخوام به اون بهشتی که توی.... و دیگر کلم به سران هستند وارد بشم! به گوش احمقت فرو رفت؟ :o
  0
  16
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۴
  ۵۹
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  یارو رو از ده بیرون میکردن سراغ خونه کدخدا رو میگرفت ، شماها جاتون در قعر جهنم خواهد بود ان شاء الله ، دنیای ملت ایران رو به بهشت تبدیل کردین کافیه دیگه واسه جهان اخرت مردم زحمت نکشید و برنامه نریزید
  0
  13
  ‌چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹
  ۲۹
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  اول انقلاب به یکی‌ که مشروب خورده بود شلاق میزدن. میگفتن هر کس اینو شلاق بزنه میره بهشت. چند نفری زدن . یارو که شلاق میخورد برگشت گفت اگه دیگه کسی‌ نیست بخواد بره تو بهشت که من شلوارمو بکشم بالا. زمینه رو برات آماده می‌کنیم حاجی که بری تو بهشت!
  0
  9
  ‌پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۹
  نظر شما چیست؟