ماجرای کشته‌شدن "مار دست‌ و پا دار" در جهرم!

 رکنا: به دنبال انتشار مطلبی مبنی بر کشته شدن "مار دست و پا دار" در یکی از بخش‌های شهرستان جهرم، رئیس اداره‌ی محیط زیست شهرستان این خبر را تکذیب کرد.
سلطانی رئیس اداره‌ محیط زیست جهرم گفت: انتشار چنین مطلبی را شیطنت برخی رسانه‌ها می‌دانیم که به دنبال جذب مخاطب بیشتری هستند.
 
وی در عین‌حال لزوم انجام تحقیق در این خصوص را مورد تاکید قرار داد و گفت: کارشناسان محیط زیست در حال بررسی دقیق‌تر موضوع هستند.
 
رئیس اداره‌ محیط زیست جهرم تصریح کرد: ما گروه‌های محیط زیست فراوان فعالی در شهرستان داریم که در صورت وقوع چنین مواردی آن را گزارش یا مستنداتی ارائه می‌کنند.
 
روز جمعه 3 شهریور برخی منابع خبری، مبنی بر کشته‌شدن مار چهارپا در روستای نوداد، بخش سیمکان شهرستان جهرم را منتشر کردند.
 
در خبر منتشره ادعا شده که همراه با یک تصویر بود، با استناد به اظهارات اهالی ادعا شده بود مار یاد شده که به دلیل وحشت مردم روستای نوداد کشته شده، حدود 50 تا 60 سانتی متر طول داشته است.
کارشناسان طراحی معتقد هستند عکس منتشر شده در خصوص این خبر، فتوشاپی است.
 
یک کارشناس طراحی تاکید دارد که اگر با دقت به دو پای مار در تصویر منتشر دقت شود، هر دو یکی و سر مار مد نظر در تصویر منتشره متعلق به مار جعفری و دم آن متعلق به مارهای از نوع مار زنگی است.
تصویر مشابهی نیز در ماه‌های اخیر توسط سایت سرگرمی محیط زیست منتشر شده بود.
براساس این گزارش، مردادماه سال۹۴ نیز فسیل یک مار چهاردست و پا توسط گروهی از محققان در برزیل کشف شده بود.
 
فسیل یاد شده مربوط به یک مار ۲۰ سانتی‌متری بود که چهار دست و پا (دو تا در جلو و دو تا در عقب اندام) و ۵ انگشت نوک تیز دارد.
 
این گونه مار بین ۱۰۰تا ۱۴۶میلیون سال پیش زندگی می‌کرده است
+34
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  حسین سلطانزاده - برلین، آلمان
  مردم هر چیزی را میبینن نمیدون چرا باور میکنند این اینترنت هم شده یک معضل
  1
  20
  دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۵
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  در دورانی که امام زمان در نزد یک خربزه فروش ظاهر میشود پس پیدا شدن مار با دست و پا هم یک امر عجیبی نیست. این هم از دوستان ان خربزه فروش است.
  5
  25
  دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  ۳۷
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  خخخخخخ اینکه هشت پاست البته هشتپای دریایی یا اکتاپوس نیست، بلکه هشت پای جهرمیه! تازه بعضی‌ ازگونه‌های آن بالدار هم هستن با مقدار کمی‌ آتش که از دهانشون فوران میکنه،،البته آتیشش زیاد نیس اما می‌شه باهاش سیگار روشن کرد ;)
  1
  4
  دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  نظر شما چیست؟